ΗΧΕΙΑ Crystal audio TX - T2

Μηνύματα
10
Reaction score
0
ΓΕΙΑ ΣΑΣ .ΕΧΩ ΤΟΝ ΕΝΙΣΧΥΤΗ SONY STR - DG710/B 8 - 16 OHM . ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΗΧΕΙΑ ΤΗΣ Crystal audio ΤΧ - Τ2 ?? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΙΝΑΙ 4 ΟΗΜ ΜΙΝ ΚΑΙ 8 ΟΗΜ ΜΑΧ ...ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ? ΑΝ ΑΥΞΗΣΩ ΠΟΛΥ ΤΗ ΕΝΤΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ "ΠΕΦΤΕΙ" Ο ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ?? ΘΑ ΕΧΩ ΤΗ ΜΕΓΙΣΤΗ ( ΣΩΣΤΗ )ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΝΙΣΧΥΤΗ - ΗΧΕΙΩΝ ? ΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ?
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ Crystal audio plasma system ,4 ΟΗΜ ΜΙΝ ΚΑΙ 8 ΟΗΜ ΜΑΧ ,ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ?? ΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΜΟΥ ?? ΓΙΑ 2 ΗΧΕΙΑ ΔΑΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ OME CINEMA ??

ευχαριστω :126:
 

Μηνύματα
10
Reaction score
0
Απάντηση: ΗΧΕΙΑ Crystal audio TX - T2

ΓΕΙΑ ΣΑΣ .ΕΧΩ ΤΟΝ ΕΝΙΣΧΥΤΗ SONY STR - DG710/B 8 - 16 OHM . ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΗΧΕΙΑ ΤΗΣ Crystal audio ΤΧ - Τ2 ?? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΙΝΑΙ 4 ΟΗΜ ΜΙΝ ΚΑΙ 8 ΟΗΜ ΜΑΧ ...ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ? ΑΝ ΑΥΞΗΣΩ ΠΟΛΥ ΤΗ ΕΝΤΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ "ΠΕΦΤΕΙ" Ο ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ?? ΘΑ ΕΧΩ ΤΗ ΜΕΓΙΣΤΗ ( ΣΩΣΤΗ )ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΝΙΣΧΥΤΗ - ΗΧΕΙΩΝ ? ΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ?
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ Crystal audio plasma system ,4 ΟΗΜ ΜΙΝ ΚΑΙ 8 ΟΗΜ ΜΑΧ ,ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ?? ΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΜΟΥ ?? ΓΙΑ 2 ΗΧΕΙΑ ΔΑΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ HOME CINEMA ??

ευχαριστω :126:
paidia kanis ??
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
φιλε Τζιμ, καταρχας καλωσορισες στην παρεα μας.
Μερικες ομως παρατηρησουλες.
1. γραφεις μαλλον σε λαθος κατηγορια. Εδω ασχολουμαστε με τον δικαναλο ηχο - πρεπει να το εγραφες στους ενισχυτες για χομ σινεμα, οπου εκει υπαρχουν περισσοτεροι φιλοι που ασχολουνται με το θεμα. Δεν πειραζει, αστο και θα δουμε.
2. στο πρωτο μυνημα γραφεις με κεφαλαια, πραγμα που απαγορευεται, οχι γιατι ειμαστε κακοι, αλλα λογω του οτι το γραψιμο με κεφαλαια στον αναγνωστη που το διαβαζει φαινεται οτι του φωναζεις.
και 3. δεν γραφουμε με γκρικλισχ, μαντεψε παλι απαγορευεται, γιατι ειναι κουραστικο μεχρι να καταλαβουμε το ακριβες νοημα.
Για απαντηση δωσε μας λιγο χρονο για να το μελετησουμε
Φιλικα παντα Θανασης.
 

Μηνύματα
10
Reaction score
0
Απάντηση: ΗΧΕΙΑ Crystal audio TX - T2

:103: ευχαριστω θα περιμενω .δεχομαι τις παρατηρησεις .νεο αιμα στη παρεα ! ! ! που θα παει θα μαθω !
 



Μηνύματα
10
Reaction score
0
Απάντηση: Re: ΗΧΕΙΑ Crystal audio TX - T2

ευχαριστω για την απαντηση αλλα αυτα περι ohm γνωριζει κανεις να μου πει συγκεκριμενα ...
 


Μηνύματα
10.383
Reaction score
6
Χωρίς να είμαι τεχνικός:
όσο λιγότερα τα Ohm, τόσο μικρότερη η αντίσταση που βλέπει ο ενισχυτής στις εξόδους του και τόσο περισσότερο ρεύμα (ισχύ) βγάζει.
Προσοχή όμως:
Αυτό ακούγεται κατ' αρχήν ως καλό πράγμα, αλλά όλα τα κυκλώματα τείνουν προς το βραχυκύκλωμα. Δεδομένου λοιπόν αυτού, όσο καλύτερα τα κυκλώματα τόσο καλύτερη η διαχείριση της μεγαλύτερης ισχύος.
Και αυτό είναι σημαντικό ιδιαίτερα για τους A/V που είναι τίγκα στα φτηνά κυκλώματα...
Ελπίζω να βοήθησα.
 

Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Κοινώς, για οικονομικό ενισχυτή, όσο περισσότερα Ohm, τόσο καλύτερα. Π.χ. μια ας πούμε εύκολη αντίσταση για ενισχυτή θεωρούνται τα 8 Ohm. Πρόσεχε όμως στην περίπτωσή σου θα χαρακτήριζα τα ηχεία 4ωμα (πάντα κοιτάμε την ελάχιστη αντίσταση την ηχείων). Βέβαια η ευκολία οδήγησης δεν εξαρτάται απόλυτα από κάποια τιμή αντίστασης που ανακοινώνει ο κατασκευαστής... Τώρα, για το αν τα ηχεία θα παίξουν καλά με τον ενισχυτή σου υποψιάζομαι ότι ίσως να μην ενδείκνυται ο συνδυασμός για πολύ υψηλές εντάσεις. Για πες μας όμως και τις προδιαγραφές του ενισχυτή...
 

Μηνύματα
10
Reaction score
0
Απάντηση: ΗΧΕΙΑ Crystal audio TX - T2

ευχαριστω παιδια ,τη να πω !!! :102:η crystalaudio που επικοινωνησα μου συνηστα να τα βαλω !!!!!!! μηπως με δουλευουν ??οτι ο ενισχυτης μου κατεβαινει στα 6 ohm???
 


Μηνύματα
10
Reaction score
0
Απάντηση: ΗΧΕΙΑ Crystal audio TX - T2

ευχαριστω παιδια ,τη να πω !!! :102:η crystalaudio που επικοινωνησα μου συνηστα να τα βαλω !!!!!!! μηπως με δουλευουν ??οτι ο ενισχυτης μου κατεβαινει στα 6 ohm???

η sony hellas μου ειπε ξεκαθαρα οχι !!!!! να ειναι καλητερα 8-16 OHM.......crystal audio μαλλον κοιτουσαν να μου το πουλησουν !!!! ευχαριστω παιδες !!!που ασχοληστε !!!:123:
 

Μηνύματα
10
Reaction score
0
Απάντηση: ΗΧΕΙΑ Crystal audio TX - T2

τελικα αγορασα τα καινουργια kef c7 !!! τα ακουσα ειναι μπασατα καπως ! για το ενισχυτη μου ειναι λιγα !! ποιο καλυτερα θα ηταν σε 6 x 105 ενισχυτη ! παντως ειναι καλα απο τη αρχη μεχρι το τελος τησ εντασης δεν χαλαει ο ηχος καθολου !!!! κανουν και για στερεοφωνικο ηχο και για home cinema !!!

και κατι αλλο που ρωτησα παρα πολυ ..ενισχυτης 8 ohm θα βαζεις ηχεια καθαρα για 8 ohm ! τελεια και παυλα κανονας !:103:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.198
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top