Ηχεια ευαισθητα και ευκολα για τους Αχιλλέας μονομπλοκ 2 χ 7 βαττ του Τσακιριδη

Z

Zdimis

Guest
Γεια σας το ΣΚ εκλεισα ραντεβου να ακουσω τα harmony micro για αρχη μιας και ειναι στην προσιτη τιμη 400 κατι ευρω .θελω να σταθουμε λιγο στα χαρακτηριστηκα του ηχειου πχ.δεν πεφτει κατω απο 6 ωμ ετσι οπως διαβασα!και γενικα ματσαρουν τελεια με τους δυο αχιλλεας του τσακιριδη!και ειπαμε δεν θελω να σπασω το φραγμα του ηχου οσο τονικη ομαλοτητα![/QU

ακου το macro το απλο διδρομο ,μια που θα πας να παρεις μια ιδεα διδρομο vs monodromo.
 

Μηνύματα
318
Reaction score
17
Γεια σας το ΣΚ εκλεισα ραντεβου να ακουσω τα harmony micro για αρχη μιας και ειναι στην προσιτη τιμη 400 κατι ευρω .θελω να σταθουμε λιγο στα χαρακτηριστηκα του ηχειου πχ.δεν πεφτει κατω απο 6 ωμ ετσι οπως διαβασα!και γενικα ματσαρουν τελεια με τους δυο αχιλλεας του τσακιριδη!και ειπαμε δεν θελω να σπασω το φραγμα του ηχου οσο τονικη ομαλοτητα!
Αφορά τεμάχιο
ευχαριστώ
 



Μηνύματα
318
Reaction score
17
Καλημέρα και ευχαριστώ για την ερώτηση,
δυστηχώς έχω ξεχάσει πως ανεβάζουν φωτογραφίες θα ήταν πιο εύκολο

Οι διαφορές αφορούν τις καμπίνες όπου πέρα του πιο μεγάλου πάχους των τοιχωμάτων
έχει αυξηθεί η στιβαρότητα χάρις την μη αποσπόμενη πλάτη και τη διπλή μπάφλα.
Σε συνδιασμό με καλύτερη καλωδίωση (occ core 1,8mm) και χαμηλότερο baffle step
εχεί σαφώς καλύτερη συμπεριφορά σε όλο το φάσμα ειδικά χαμηλά σε σχέση με τα πρώτα Micro.
Εξωτερικά έχουν διαφοροποιηθεί οι διαστάσεις από 305 x 290 x 185 mm σε 330 x 225 x 245 mm Ύψος x Βάθος x Πλάτος
καθώς εκτός από καλύτερη γεωμετρία είναι πιο εύκολη η τοποθέτηση σε βιβλιοθήκη ή βάση τοίχου
τέλος νέες μπόρνες/logo όμοια με τα μεγαλύτερα GH.
Η αξία του είναι στα 950ε για την Ευρώπη
εμείς εδώ στην Ελλάδα, δεν είναι μυστικό, έχουμε μόνιμη έκπτωση από τη στιγμή που με τους εδώ συνεργάτες μας
έχουμε συμφωνήσει να μην έχουν κέρδη διανομέων.
Η αξία του είναι στα 750ε με Φ.Π.Α. 24% -50ε+100ε ανάλογα φινιρίσματος
για περισσότερες πληροφορίες
www.compusoundlabs.gr
Τηλ.: 213 0335 018
 

Μηνύματα
318
Reaction score
17
Ξέχασα να αναφέρω τις σίτες που δεν μπορούσαν να τοποθετηθούν στο προηγούμενο μοντέλο χωρίς αισθητική επιβάρυνση.
καλή συνέχεια!
 

Μηνύματα
320
Reaction score
91
Ειπα να μην γραψω τιποτα και να κρατησω την χαρα για μενα!!!!Οχι τελικα θα πω ενα .Απλα δεν υπαρχουν πολλα ηχεια στο εμποριο που να ματσαρουν με πολυ μικρους σε βαττ (2x7)ενισχυτες.Το ηχειο ακουγεται Εξωωωωωω......μεγαλο με τονικοτητα και διαυγεια και αυτες της μπουρδες που λενε πολλοι!!!!!Πλακα κανω απλα ειναι το ταιρι του ...τι να κανουμε ..60w ηχειο η μαλλον μεχρι 60 watt!!!!!Και ειναι απο ΕΛΛΗΝΑ .ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΗΡΑ.
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Ειπα να μην γραψω τιποτα και να κρατησω την χαρα για μενα!!!!Οχι τελικα θα πω ενα .Απλα δεν υπαρχουν πολλα ηχεια στο εμποριο που να ματσαρουν με πολυ μικρους σε βαττ (2x7)ενισχυτες.Το ηχειο ακουγεται Εξωωωωωω......μεγαλο με τονικοτητα και διαυγεια και αυτες της μπουρδες που λενε πολλοι!!!!!Πλακα κανω απλα ειναι το ταιρι του ...τι να κανουμε ..60w ηχειο η μαλλον μεχρι 60 watt!!!!!Και ειναι απο ΕΛΛΗΝΑ .ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΗΡΑ.
Πες ντε.....
 


Μηνύματα
106
Reaction score
123
Αν ειναι ευκολο κανε μια λεπτομερη περιγραφη θα βοηθησεις αρκετους και θα ειναι πολυ χρησημο.
 

Μηνύματα
320
Reaction score
91
Αν ειναι ευκολο κανε μια λεπτομερη περιγραφη θα βοηθησεις αρκετους και θα ειναι πολυ χρησημο.
[DOUBLEPOST=1490595642][/DOUBLEPOST]Το ηχειο ειναι το Geometric harmony micro.
 




Μηνύματα
557
Reaction score
523
Σιγουρα θα παιζουν πολυ καλά....οι κατασκευες του νικου παιζουν υπέροχα...
Ακουσες τους ποσειδωνες και τα καινουργια δημιουργηματα στο ρετιρε?
Τρομεροί ήχοι....
Εκεινα εκει στο ρετιρε....σε μαυρο χρωμα....μαλλον θαναι η επομενη αγορά..
Αααα και αν θες, άκουσε και με τρανζιστορ τα μαικρο....
 

Μηνύματα
320
Reaction score
91
Σιγουρα θα παιζουν πολυ καλά....οι κατασκευες του νικου παιζουν υπέροχα...
Ακουσες τους ποσειδωνες και τα καινουργια δημιουργηματα στο ρετιρε?
Τρομεροί ήχοι....
Εκεινα εκει στο ρετιρε....σε μαυρο χρωμα....μαλλον θαναι η επομενη αγορά..
Αααα και αν θες, άκουσε και με τρανζιστορ τα μαικρο....
[DOUBLEPOST=1490642327][/DOUBLEPOST]Τα ειδα τα ηχεια που λες αλλα δεν ειχα χρονο για ακροαση!οποτε ακουσα για πολυ ωρα τα micro με τα δικα μου μηχανηματα και ηταν παντου γεματα πραγματικα!Την επομενη φορα!
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
[DOUBLEPOST=1490642327][/DOUBLEPOST]Τα ειδα τα ηχεια που λες αλλα δεν ειχα χρονο για ακροαση!οποτε ακουσα για πολυ ωρα τα micro με τα δικα μου μηχανηματα και ηταν παντου γεματα πραγματικα!Την επομενη φορα!
Εγώ τα έχω με ένα McCormack deluxe edition....ζημιά μεγάλη....έχουν κάνει αρκετά βάσης παρέλαση......αλλά στασίδι έπιασαν τα micro.....κρίμα που δεν τα είχε βάλει στην έκθεση ο Νίκος....σε εκείνους τους μικρούς χώρους θα έκανε πάρτυ....
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top