1. Καλώς ήρθατε στο AVsite! Ελάτε στην παρέα μας κάνοντας εγγραφή!

ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνικά' που ξεκίνησε από το μέλος lakiss51, στις 20 Νοεμβρίου 2007.

1. lakiss51

lakiss51

Θελετε να σχοληθουμε και λιγο με το πατριωτακι τον Λακη Λαζοπουλο, και την φοβερη επιτυχια (τηλεοπτικη- και οχι μονο) που εχει; Τι γνωμη εχετε γι΄αυτον - ειδικα και γενικα;
  2. antony6

antony6

η μοναδική σαρωτικά σατυρική παρουσία στην Ελλάδα.

ο άνθρωπος είναι απλά απίστευτος!!!!!!!!!!!!!

προσπαθώ να μη χάνω τις εκπομπές και είναι ο μόνος λόγος που κάθομαι να δω τηλεόραση.

σκίζει το πατριωτάκι σου Lakiss... (κι έχετε και ίδιο όνομα)..
  3. lakiss51

lakiss51

Απάντηση: ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ

Εδω ειναι το προσωπικο του site: http://www.lakislazopoulos.gr/cvlakisblgr.htm
    Αργοτερα θα γραψω τις εντυπωσεις μου γι΄αυτον, οταν τον γνωρισα, νιοβγαλτο στο Θεσσαλικο Θεατρο, εδω στη Λαρισα
  4. eNeRGy

eNeRGy

Εγω θελω να τον ρωτησω ποσα χρονια εφαγε φυλακη απο τη "δικαιοσυνη" του κρατους (μιας και την υπερασπιζεται) τοτε που τους επιασαν στο κοτερο που ξεχειλιζε απο την κοκα... αυτον και τους φιλους του...
    Εκτος αν... εκτος απο στρατο (χαχα-τρελοχαρτο), εκανε και φυλακη (ναι καλα!)...!!!

Ο ανθρωπος ειναι μεγαλο αστειο... αλλα εγω δεν εχω εκπομπη να γελαμε ολοι μαζι του καθε εβδομαδα...
    Δεν απορω γιατι τον εχουν κανει θεο... η καθε κοινωνια, εχει κυβερνητες αυτους που τους αξιζει, παππαδες αυτους που τους αξιζει και υπερασπιστες του δικαιου παλι αυτους που τους αξιζουν... Το προβλημα δεν ειναι λοιπον αυτοι... αλλα το οτι αυτοι σας/μας αξιζουν...
    Επειδη την εκκλησια την εχω γραμμενη, την κυβερνηση οτι και να κανω ειμαι μονο μια ψηφος... τουλαχιστο εξουσια στο τηλεκοντρολ μου (και για οσο μπορω) θα εχω εγω, και ο Λαζοπουλος και ο καθε "απ'εξω κουκλα και απο μεσα πανουκλα" ή "κανω τον νταη με τις πλατες των αλλων και εγω ειμαι χειροτερος" θα μενει εξω απο το σπιτι μου...
    Μακαρι να τον πετυχω σε κανενα καφε καμια μερα να τον ρωτησω 2 πραγματα ψιθυριστα...
  5. lakiss51

lakiss51

Απάντηση: Re: ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ

Ρωτησε τον, δεχεται και ημεηλ (τωρα αν θα απαντησει...). Ελπιζω βεβαια την ιδια ερωτηση να την κανεις κι αλλου! Εσυ πηγες κατ΄ευθειαν στη μια αδυναμια του (υπαρχει και 'αλλη') και αγνοησες ολα τα αλλα, για τα οποια "σκιζει'.
  6. Vertigo

Vertigo

Εδω και χρονια ειναι Νο1.
    Ο ορισμος της σατιρας και οχι μονο.
  7. Joseph

Joseph

Την οποία όμως, ούτε "αδυναμία" τη θεωρεί, ούτε του έχει δημιουργήσει παρεκτροπές της μορφής εάν είσαι δικός μας σε προωθώ, αλλιώς σε τρώει το μαύρο σκοτάδι (και είναι πολλοί αυτοί που το κάνουν). Είναι παραπάνω από 25 χρόνια στο επάγγελμα και από ότι είμαι σε θέση να γνωρίζω ήταν και είναι πολύ καλός συνεργάτης και εργοδότης.
  8. lakiss51

lakiss51

ΕNERGY, να διευκρινισω οτι σου απαντησα ετσι γιατι (δεν ξερω πως) αρχικα ηρθε μισο το μηνυμα σου (οσο το quote) χωρις τα υπολοιπα που ειναι θεση σου, οποτε μαλλον τα δικα μου δεν ισχυουν
  9. pseiras

pseiras

Η μονη εκπομπη που μπορεις πια να δεις στην ελληνικη τηλεοραση για μενα.
  10. Alexandros22

Alexandros22

+1 σχεδόν σε όλα.
    Το τι κάνει στο κόττερο του κ στο σπίτι του δικό του πρόβλημα.
    Αλλά αν είχα κ εγω τις πλάτες του Κοντομινά (condom in ass... xexexe) κ γυμνός στο Σύνταγμα θα έβγαινα.
    Δε λέω ωραία αστειάκια λέει κ τα παρακολουθώ κ εγώ αλλά η εμπορικότητα είναι εμπορικότητα!Δεν είναι τυχαίο άλλωστε οτι η εκπομπή του άρχισε σαν κάτι κατά κάποιο τρόπο άσχετο με την σάτυρα κ στη συνέχεια εξελίχτηκε σε σκέτη σάτυρα αφού είδε οτι πουλάει...
    Μου μαζεύει κ καλεσμένο κιόλας τη σάρα κ τη μάρα....σήμερα είχε ενα μοδιστρο....
  11. asikamin

asikamin

αυτό το σήμα της εκπομπής με τα κουκούτσια και το κιτσάτο συντριβάνι , είναι ο ορισμός της νεοελληνικής κατάστασης!

Εξ-αιρετικός!
  12. Κώστας Δ.

Κώστας Δ.

Φαντάζομαι ότι για τον ίδιο λόγο θα θεωρείς κατάπτυστους τους Hendrix, Dylan, Pink Floyd, Morisson, Mercury...
  13. spresv

spresv

Μεγαλο ...... (θα ειμαι κοσμιος σημερα), αλλα οφειλω να παραδεχτω οτι σ'αυτη την εκπομπη εχει πει αρκετα καλα.
  14. Joseph

Joseph

:bravo: :bravo: :bravo:
  15. BANTAS

BANTAS

Λαζοπουλος και Ελληνοφρενεια δινουν ρεστα. οντως τα μονα προγραμματα ελληνικης παραγωγης που μπορω να παρακολουθησω.
  16. leonmix

leonmix

Live online σατυρικη προζα,δυσκολα θα βλεπαμε απο
    την Ελληνικη tv χωρις αυτον..
    Η εκπομπη του ειναι απο τους λιγους λογους για να παρακολουθησει
    κανεις tv σημερα.
    Απλα υπεροχος για μενα,σαν καλλιτεχνης & σαν ανθρωπος λογω
    μικρης γνωριμιας στο νησακι που αραζει,οταν θελει να απομονωθει.
    Στο χθεσινο επεισοδιο,ολα τα λεφτα η απαντηση στον Καρβελα που
    με το κλεμενο απο RED HOT νεο ασμα του προσπαθει ακομη..
  17. lady pseira

lady pseira

καταπληκτικό χιούμορ:cool_4: :cool_4: :cool_4: .....απίστευτη σάτιρα.....:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
  18. unforgiven

unforgiven AVSite Spy

O άνθρωπος έχει χιούμορ, αδιαμφισβήτητα, και λόγω αυτού φαίνεται και ιδιαίτερα έξυπνος. Αλλά...
    Με ενοχλούν οι μονομανίες του. Βρίσκει κάποιον αδύνατο ή ατάλαντο και ασχολείται συνέχεια μαζί του. Τον σιχάθηκα με την Ντενίση, τη Δημητρίου και με όσους κατά καιρούς τρώει κολλήματα για δικούς του λόγους. Βγάζει και τα προσωπικά του κολλήματα, πχ με τον Κούγια, που δεν με αφορούν ως θεατή.
    Με ενοχλεί το ότι έχει αυτοανακηρυχθεί τιμιτής και κατακριτής των πάντων. Όλων, εκτός του εαυτού του. Είμαι σίγουρος ότι αν έβρισκε κάποιον που τον έπιασαν σε ένα κότερο με κόκα και τον άφησαν ή αν κάποιον της τηλεόρασης που κυκλοφορεί με ψυχοφάρμακα, θα του άλαλζε τα φώτα.
    Μου δίνει την εντύπωση βαμπίρ που επιζεί ρουφώντας τις αδυναμίες των άλλων σε μία προσπάθεια να κρύψει τις ανασφάλειές του και να φανεί το μικρό εγώ του...

Αν ο Hendrix, o Mercury κτλ έκρυβαν αυτό που είναι και επιπλέον το έπαιζαν κριτές των πάντων, ναι, θα με ενοχλούσε. Αλλά ούτε το έκρυβαν, ούτε το έπαιζαν, ούτε τα έβαζαν με τους υπόλοιπους.

Η προσωπικότητα του καλλιτέχνη εκτός σκηνής δεν με αφορά. Επειδή όμως τον γνώρισα λίγο, λόγω επαγγέλματος, δεν μπορώ και όποτε τον παρακολουθώ βλέπω πίσω από το μάτι που γυαλίζει και τις σπαστικές κινήσεις τον άνθρωπο, όπως είναι όταν κλείνουν τα φώτα του πλατώ, και αυτό με αηδιάζει. Καμία φορά τον χαζεύω για λίγο πάνω στο zapping. Αλλά αυτό είναι προσωπικό θέμα...
  19. eNeRGy

eNeRGy

Αν μετα απο τον Λαζοπουλο σου ηρθαν οι παραπανω κυριε Κωστα.Δ. σιγουρα καπου τα εχεις μπερδεψει εσυ... και οχι εγω...
    Σου απαντησε ο unforgiven παντως γιατι εγω με τετοιο σκεπτικο δε θα καθομουν να σου απαντουσα...! Λοιπαμαι...
  20. ilias

ilias

Η Ελληνική πραγματικότητα είναι από μόνη της τόσο γελοία που δεν χρειάζεται κανένας Λαζόπουλος να τη σχολιάσει... αρκεί να την παρακολουθείς !!!!

Περισσότερο γελάω με τα δελτία ειδήσεων παρά με Ελληνοφρένειες, Λαζόπουλους κτλ.

Δοκιμάστε να κλείσετε τον ήχο και να βλέπετε εκφράσεις... ή το αντίθετο, θα σας πιασουν ή τα γέλια ή τα κλάματα, ή και τα δυο μαζί...

Δε λέω παντως, αν σε όλα τα παραπάνω βαλεις και λίγη σαλτσούλα (super duper παρουσιαστή/ρια, μουσική, γλάστρες, γενικώς περιτύλιγμα) το αποτέλεσμα θεωρείται... τέχνη.

Μοιραστείτε τη σελίδα