Μανιταρια

Μηνύματα
11.423
Reaction score
38
Απάντηση: Μανιταρια

Ανδρέα άσε τα φανερά μανιτάρια και κοίταξε να βρεις τα κρυφά:114:

Μην πάει αμέσως ο νου σας στο πονηρό ντάξη?
Αλλά αν θυμάμαι καλά έχει σκύλο που αν τον βάλει να ψάξει καλά την γύρω περιοχή, ίσως του βρεί καμιά τρούφα που είναι πανάκριβη ποικιλία μανιταριών και μας δώσει και μας τίποτις:138:
 



Μηνύματα
3.592
Reaction score
3
Απάντηση: Μανιταρια

Για μανιτάρια σε άγρια και ημιάγρια κατάσταση δεν ξέρω να σου πω...
Ξέρω μόνο αυτά που φυτρώνουν στο ... Βασιλόπουλο!!! :137:

Αν σε βοηθήσει κανένας άλλος και ο... Θεός, τότε αυτός είναι ο εξοπλισμός που θα χρειαστείς:

Εξοπλισμός

Θα χρειαστείτε ένα καλαθάκι, σουγιά και μπαστούνι πεζοπορίας ή γκλίτσα. Aυτό για να ανασηκώνετε τους θάμνους και τα κλαριά, για να βλέπετε από κάτω, αλλά και γιατί η γκλίτσα λειτουργεί και ως σύμβολο εξουσίας σε τσοπανόσκυλα που ίσως συναντήσετε. Θα σας συνιστούσα επίσης μποτάκι πεζοπορίας και ρούχα με έντονα χρώματα ώστε να είστε ορατοί από απόσταση, προς αποφυγή ατυχημάτων, καθώς η εποχή των μανιταριών συμπίπτει με αυτή του κυνηγιού.


Στην υπόλοιπη οικογένεια καλού-κακού μη δώσεις!! :116:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Οπότε πες του Τσαρουχά να σου δώσει μια από τις γκλίτσες του, βάλε ένα φωσφοριζέ γιλέκο σαν και αυτό που φοράνε οι τροχονόμοι, κράτα το καλαθάκι σου (αλλά μην πας στο δάσος, γιατί εκεί είναι ο κακός ο λύκος), και αν δεν φας καμία στον πισινό όπως θα σκύβεις κάτω από τους θάμνους από κανένα κυνηγό και αν δεν σε φάει κανένα τσοπανόσκυλο, μπορείς μετά από σκάψιμο να πάθεις ελεύθερα δηλητηρίαση από τα μανιτάρια που θα βρεις. :142:

Μπα... καλύτερα μου ακούγεται το σούπερ μάρκετ. Πάρε εκεί κανένα κιλό πλευρώτους και ρίξτα στο τζάκι!
 



ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Re: Απάντηση: Μανιταρια

Ανδρέα άσε τα φανερά μανιτάρια και κοίταξε να βρεις τα κρυφά:114:

Μην πάει αμέσως ο νου σας στο πονηρό ντάξη?
Αλλά αν θυμάμαι καλά έχει σκύλο που αν τον βάλει να ψάξει καλά την γύρω περιοχή, ίσως του βρεί καμιά τρούφα που είναι πανάκριβη ποικιλία μανιταριών και μας δώσει και μας τίποτις:138:
Το μυαλο μου παντα εκει ειναι αλλα που τετοια τυχη?:122:
 



ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Re: Απάντηση: Μανιταρια

Για μανιτάρια σε άγρια και ημιάγρια κατάσταση δεν ξέρω να σου πω...
Ξέρω μόνο αυτά που φυτρώνουν στο ... Βασιλόπουλο!!! :137:

Αν σε βοηθήσει κανένας άλλος και ο... Θεός, τότε αυτός είναι ο εξοπλισμός που θα χρειαστείς:

Εξοπλισμός

Θα χρειαστείτε ένα καλαθάκι, σουγιά και μπαστούνι πεζοπορίας ή γκλίτσα. Aυτό για να ανασηκώνετε τους θάμνους και τα κλαριά, για να βλέπετε από κάτω, αλλά και γιατί η γκλίτσα λειτουργεί και ως σύμβολο εξουσίας σε τσοπανόσκυλα που ίσως συναντήσετε. Θα σας συνιστούσα επίσης μποτάκι πεζοπορίας και ρούχα με έντονα χρώματα ώστε να είστε ορατοί από απόσταση, προς αποφυγή ατυχημάτων, καθώς η εποχή των μανιταριών συμπίπτει με αυτή του κυνηγιού.


Στην υπόλοιπη οικογένεια καλού-κακού μη δώσεις!! :116:
Wanda μου σε ευχαριστω για τις οδηγιες αλλα εαν ποτε θελησω
να παω Βασιλοπουλο υπαρχει αλλο, πιο εμπειρο μελος, για
να με..."φωτισει":142:
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
Re: Απάντηση: Μανιταρια

Wanda μου σε ευχαριστω για τις οδηγιες αλλα εαν ποτε θελησω
να παω Βασιλοπουλο υπαρχει αλλο, πιο εμπειρο μελος, για
να με..."φωτισει":142:
παρών...

Βασίλη πιάσε τυο κινητό σου φίλε!!! Βαραει μια ώρα τωρα...
 




Μηνύματα
28.176
Reaction score
50




exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Ντροπη!!Αισχος!!
Εχει δικιο που λεει ο Παλαιος των Ημερων οτι δεν πρεπει ν'ανοιγει τετοια θεματα!!!
Αμεσως να του την "πειτε" ολοι...
Μεχρι και ..γηγενεις ηλικιωμενους σκαρφιστηκαν Ανδρεα...:137:
Φαντασου...
Τοσο πολυ,που δεν σκεφθηκαν οτι εσυ εισαι ο μοναδικος Ηλικιωμενος και Πεπαλαιωμενος:144: στην περιοχη!!!Και φυσικα ουτε λεξη για την Πολυχρονη πειρα σου που εχει καταντησει σκανδαλο πια!!!:116:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.604
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top