Μετα το teac ud 501 που παμε?

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Καλησπέρα στην παρεα.
Εχω το dac του τιτλου και τελευταία με τρωει η αναβάθμιση σε κατι καλύτερο.
Μιας και εχω μαζεψει αρκετα dsd τραγουδάκια τα οποια σαφώς τα παίζει το teac και με το παραπανω αλλα ξέρετε ειναι το μικρόβιο για κατι καλυτερο.
Εύρος τιμης που θελω να κινηθώ ειναι 1000-1500 € μαξ. Παραπάνω με βλεπω να χωρίζω και να παιρνω το dac αγκαλιά :D
Οπότε έχετε να μου προτείνεται ενα dac που αξιζει να τα σκάσω και να πω χαλαλι του.
 


Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Φωναξες ανθρωπο να μετρησει τον χωρο?
Τον εφτιαξες και εχεις RT60 0.35 φλατ σε ολο το φασμα?
Πηρες Dirac?
Εβαλες εξτρα τελικο 2Χ250W?
Eβαλες 2 sub?
Aν τα εχεις κανει ολα αυτα τοτε ισως να αξιζει να δωσεις 1500€ για καλυτερο DAC.
Αν οχι εχω να σου πουλησω κατι ανασηκωτηρια καλωδιων που κανουν τα πριμα μεταξενια και το μπασο γλυκο σαν μελι (θυμαρισιο) για να αναδειχθουν ακομα καλυτερα οι αρετες του καλυτερου DAC.
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Φωναξες ανθρωπο να μετρησει τον χωρο?
Τον εφτιαξες και εχεις RT60 0.35 φλατ σε ολο το φασμα?
Πηρες Dirac?
Εβαλες εξτρα τελικο 2Χ250W?
Eβαλες 2 sub?
Aν τα εχεις κανει ολα αυτα τοτε ισως να αξιζει να δωσεις 1500€ για καλυτερο DAC.
Αν οχι εχω να σου πουλησω κατι ανασηκωτηρια καλωδιων που κανουν τα πριμα μεταξενια και το μπασο γλυκο σαν μελι (θυμαρισιο) για να αναδειχθουν ακομα καλυτερα οι αρετες του καλυτερου DAC.
Μας .αμησες με το παραπανω:p
Με αλλα λογια να μεινω με αυτο που εχω αλλα να παρω απο σενα τα ανασηκωτηρια :D.
Περα απο την πλακα το σεναριο τελικό εχω αρχισει και το μελετάω πάλι
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Ωραιο το 503 ναι το ξερω δεν το εχω ακουσει αλλα πιστεύω δεν θα εχει τεραστιες διάφορες απο το 501περα απο την μεγαλύτερη δειγματοληψία στο κομματι του dsd.
Βεβαια εαν το βρω καπου και μπορω να το δανειστώ για ακροαση why not.
Αλλα ο κύριος απο πανω μας "εφτιαξε την μερα" με το κατεβατό του αισιόδοξο του μήνυμα :D
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Εάν το καλοσκεφτείς πραγματικά σου έφτιαξε την μέρα !
θα έχεις ένα ολοκαίνουργιο ντακ εάν ταίσεις σωστά τα klipsch
ή αν φτιάξεις τον χώρο ....
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.503
τελευταία με τρωει η αναβάθμιση σε κατι καλύτερο.
Περίεργο.
Συνήθως την άνοιξη πιάνουν οι αλλεργίες.
Τες πα, δοκίμασε αντιισταμινικά, και καμιά κορτιζονουχα αλοιφή εκεί που σε τρώει.
Φαγούρα είναι, θα περάσει.
Μη ξυνεσαι και συ ρε παιδάκι μου.. (στη γκλίτσα του τσομπάνη)

:lolsign:
 


Μηνύματα
774
Reaction score
782
Περίεργο.
Συνήθως την άνοιξη πιάνουν οι αλλεργίες.
Τες πα, δοκίμασε αντιισταμινικά, και καμιά κορτιζονουχα αλοιφή εκεί που σε τρώει.
Φαγούρα είναι, θα περάσει.
Μη ξυνεσαι και συ ρε παιδάκι μου.. (στη γκλίτσα του τσομπάνη)

:lolsign:
Χαχαχαχα.
Πεθανα μιλαμε!!!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.503
Αν οχι εχω να σου πουλησω κατι ανασηκωτηρια καλωδιων που κανουν τα πριμα μεταξενια και το μπασο γλυκο σαν μελι (θυμαρισιο) για να..
Μήπως υπάρχει τίποτα σε πεύκο;
Ξέρετε γιατί το λέω;
Μου αρέσει το πευκόμελο και το "ανθόμελο" του δάσους.
Το θυμαρίσιο δε με συγκινεί τόσο πολύ όσο τα προηγούμενα.

Για να έχουμε μία βάση αναφοράς:

Υπάρχουν δύο μεγάλες κατηγορίες μελιού και χαρακτηρίζονται σύμφωνα με την προέλευσή τους. Το ανθόμελο, που παράγεται από το νέκταρ των λουλουδιών και το μέλι των μελιτωμάτων, που παράγεται από το χυμό του πεύκου, της ελάτης και άλλων δασικών φυτών.


Από το δάσος

Πευκόμελο:
Είναι σίγουρα το πιο συνηθισμένο μέλι στην Ελλάδα και αποτελεί περίπου το 65% της συνολικής παραγωγής. Έχει έντονη γεύση, χωρίς να είναι ιδιαίτερα γλυκό και είναι από τις ποικιλίες μελιού που δεν κρυσταλλώνουν. Το πευκόμελο που παράγεται στην Ελλάδα και στην Τουρκία θεωρούνται τα καλύτερα του κόσμου.

Ελάτης: Συλλέγεται από ελληνικά ελατοδάση, έχει έντονη γεύση και θεωρείται από τα καλύτερα. Μεγάλο προσόν του το ότι δεν κρυσταλλώνει σχεδόν ποτέ.

Μέλι βελανιδιάς: Θεωρείται το πιο σπάνιο και έχει ιδιαίτερη γεύση.


Τα βασικά μονοανθικά ανθόμελα


Θυμαρίσιο μέλι: Πολλοί το θεωρούν ως το καλύτερο και πιο γευστικό. Έχει πλούσιο άρωμα και λαμπερό, ανοιχτό χρώμα. Έχει μεγάλη αντοχή (κρυσταλλώνει σε διάστημα 6-18 μηνών από την παραγωγή του) και το φτιάχνουν πολύ στα ελληνικά νησιά, όπου έχει πολύ θυμάρι.

Μέλι πορτοκαλιάς: Έχει πολύ ωραίο άρωμα και γεύση, αλλά είναι ευαίσθητο και μπορεί να κρυσταλλώσει μέσα σε λίγους μήνες αλλάζοντας χρώμα, από ανοιχτό ξανθό μέχρι και σχεδόν άσπρο.

Ρεικόμελο ή αναματόμελο: Λένε ότι είναι το πιο υγιεινό μέλι. Έχει σκούρο ξανθό χρώμα, το οποίο αλλάζει σε κοκκινωπό καθώς περνάει ο καιρός. Κρυσταλλώνει γρήγορα, μέσα σε 1-3 μήνες.



Μέλι κουμαριάς: Χαρακτηρίζεται από μια ελαφρώς υπόπικρη γεύση. Γι’ αυτόν το λόγο συνήθως το αφήνουν μέσα στην κυψέλη για το ξεχειμώνιασμα του μελισσιού.

Μέλι καστανιάς: Πικρίζει λίγο και έχει έντονη γεύση και άρωμα. Κρυσταλλώνει αργά, μέσα σε 1-2 χρόνια. Πιο σπάνια μπορείτε να βρείτε σε μικρή παραγωγή μέλι από παλιούρι, ηλίανθο, βαμβάκι, αγριορίγανη, λεβάντα, σάλβια κ.ά.


Κλπ
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Δες το M2TECH
Ποιο απο ολα?
Να υποθέσω evo 2 plus το ειχα στα υπόψιν μου την χαλαει ομως η ελειψη xlr
[DOUBLEPOST=1487605666][/DOUBLEPOST]
Μήπως υπάρχει τίποτα σε πεύκο;
Ξέρετε γιατί το λέω;
Μου αρέσει το πευκόμελο και το "ανθόμελο" του δάσους.
Το θυμαρίσιο δε με συγκινεί τόσο πολύ όσο τα προηγούμενα.

Για να έχουμε μία βάση αναφοράς:

Υπάρχουν δύο μεγάλες κατηγορίες μελιού και χαρακτηρίζονται σύμφωνα με την προέλευσή τους. Το ανθόμελο, που παράγεται από το νέκταρ των λουλουδιών και το μέλι των μελιτωμάτων, που παράγεται από το χυμό του πεύκου, της ελάτης και άλλων δασικών φυτών.


Από το δάσος

Πευκόμελο:
Είναι σίγουρα το πιο συνηθισμένο μέλι στην Ελλάδα και αποτελεί περίπου το 65% της συνολικής παραγωγής. Έχει έντονη γεύση, χωρίς να είναι ιδιαίτερα γλυκό και είναι από τις ποικιλίες μελιού που δεν κρυσταλλώνουν. Το πευκόμελο που παράγεται στην Ελλάδα και στην Τουρκία θεωρούνται τα καλύτερα του κόσμου.

Ελάτης: Συλλέγεται από ελληνικά ελατοδάση, έχει έντονη γεύση και θεωρείται από τα καλύτερα. Μεγάλο προσόν του το ότι δεν κρυσταλλώνει σχεδόν ποτέ.

Μέλι βελανιδιάς: Θεωρείται το πιο σπάνιο και έχει ιδιαίτερη γεύση.


Τα βασικά μονοανθικά ανθόμελα


Θυμαρίσιο μέλι: Πολλοί το θεωρούν ως το καλύτερο και πιο γευστικό. Έχει πλούσιο άρωμα και λαμπερό, ανοιχτό χρώμα. Έχει μεγάλη αντοχή (κρυσταλλώνει σε διάστημα 6-18 μηνών από την παραγωγή του) και το φτιάχνουν πολύ στα ελληνικά νησιά, όπου έχει πολύ θυμάρι.

Μέλι πορτοκαλιάς: Έχει πολύ ωραίο άρωμα και γεύση, αλλά είναι ευαίσθητο και μπορεί να κρυσταλλώσει μέσα σε λίγους μήνες αλλάζοντας χρώμα, από ανοιχτό ξανθό μέχρι και σχεδόν άσπρο.

Ρεικόμελο ή αναματόμελο: Λένε ότι είναι το πιο υγιεινό μέλι. Έχει σκούρο ξανθό χρώμα, το οποίο αλλάζει σε κοκκινωπό καθώς περνάει ο καιρός. Κρυσταλλώνει γρήγορα, μέσα σε 1-3 μήνες.



Μέλι κουμαριάς: Χαρακτηρίζεται από μια ελαφρώς υπόπικρη γεύση. Γι’ αυτόν το λόγο συνήθως το αφήνουν μέσα στην κυψέλη για το ξεχειμώνιασμα του μελισσιού.

Μέλι καστανιάς: Πικρίζει λίγο και έχει έντονη γεύση και άρωμα. Κρυσταλλώνει αργά, μέσα σε 1-2 χρόνια. Πιο σπάνια μπορείτε να βρείτε σε μικρή παραγωγή μέλι από παλιούρι, ηλίανθο, βαμβάκι, αγριορίγανη, λεβάντα, σάλβια κ.ά.


Κλπ
Άπαιχτος απλα!!!
Αν το αλείψω πανω στο dac ας πούμε το πευκομελο θα γλυκανει? Θα εχω την γλυκά της λαμπας η θα ειναι πολυ μελο?
Μήπως να δοκιμασω και καποιο αλλο περα απο πευκομελο?
 

Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Μήπως υπάρχει τίποτα σε πεύκο;
Ξέρετε γιατί το λέω;
Μου αρέσει το πευκόμελο και το ανθόμελο.
Το θυμαρίσιο δε με συγκινεί τόσο πολύ όσο τα προηγούμενα.

Για να έχουμε μία βάση αναφοράς:

Υπάρχουν δύο μεγάλες κατηγορίες μελιού και χαρακτηρίζονται σύμφωνα με την προέλευσή τους. Το ανθόμελο, που παράγεται από το νέκταρ των λουλουδιών και το μέλι των μελιτωμάτων, που παράγεται από το χυμό του πεύκου, της ελάτης και άλλων δασικών φυτών.


Από το δάσος

Πευκόμελο:
Είναι σίγουρα το πιο συνηθισμένο μέλι στην Ελλάδα και αποτελεί περίπου το 65% της συνολικής παραγωγής. Έχει έντονη γεύση, χωρίς να είναι ιδιαίτερα γλυκό και είναι από τις ποικιλίες μελιού που δεν κρυσταλλώνουν. Το πευκόμελο που παράγεται στην Ελλάδα και στην Τουρκία θεωρούνται τα καλύτερα του κόσμου.

Ελάτης: Συλλέγεται από ελληνικά ελατοδάση, έχει έντονη γεύση και θεωρείται από τα καλύτερα. Μεγάλο προσόν του το ότι δεν κρυσταλλώνει σχεδόν ποτέ.

Μέλι βελανιδιάς: Θεωρείται το πιο σπάνιο και έχει ιδιαίτερη γεύση.


Τα βασικά μονοανθικά ανθόμελα


Θυμαρίσιο μέλι: Πολλοί το θεωρούν ως το καλύτερο και πιο γευστικό. Έχει πλούσιο άρωμα και λαμπερό, ανοιχτό χρώμα. Έχει μεγάλη αντοχή (κρυσταλλώνει σε διάστημα 6-18 μηνών από την παραγωγή του) και το φτιάχνουν πολύ στα ελληνικά νησιά, όπου έχει πολύ θυμάρι.

Μέλι πορτοκαλιάς: Έχει πολύ ωραίο άρωμα και γεύση, αλλά είναι ευαίσθητο και μπορεί να κρυσταλλώσει μέσα σε λίγους μήνες αλλάζοντας χρώμα, από ανοιχτό ξανθό μέχρι και σχεδόν άσπρο.

Ρεικόμελο ή αναματόμελο: Λένε ότι είναι το πιο υγιεινό μέλι. Έχει σκούρο ξανθό χρώμα, το οποίο αλλάζει σε κοκκινωπό καθώς περνάει ο καιρός. Κρυσταλλώνει γρήγορα, μέσα σε 1-3 μήνες.



Μέλι κουμαριάς: Χαρακτηρίζεται από μια ελαφρώς υπόπικρη γεύση. Γι’ αυτόν το λόγο συνήθως το αφήνουν μέσα στην κυψέλη για το ξεχειμώνιασμα του μελισσιού.

Μέλι καστανιάς: Πικρίζει λίγο και έχει έντονη γεύση και άρωμα. Κρυσταλλώνει αργά, μέσα σε 1-2 χρόνια. Πιο σπάνια μπορείτε να βρείτε σε μικρή παραγωγή μέλι από παλιούρι, ηλίανθο, βαμβάκι, αγριορίγανη, λεβάντα, σάλβια κ.ά.


Κλπ
Οι ανασηκωτηρες καλωδιων που εχω με τις ιδιοτητες αυτες ειναι φτιαγμενοι απο μιγμα ξεσματων παλαιωμενων ξυλων (η αναλογια σε ειδη ξυλων ειναι μυστικη) συμπιεσμενων σε μορφη πλακας μεσαιας πυκνοτητας το οποιο εχει διαβαστει απο πνευματικο του Ι.Ν. Αγ. Νεκταριου ωστε να αποκτησει το υλικο μοναδικες ιδιοτητες που σε συνδυασμο με τις ειδικα μελετημενες εγκοπες που συγκρατουν τα καλωδια να μην επιτρεπουν στα ηλεκτρονια που περνουν απο πανω τους να αλλαξοπιστησουν και να χαλασουν τις χροιες των οργανων (ειδικα των παλινδρομουντων).
Δυστυχως η συγκεκριμενη τεχνικη στην κατασκευη και την περεταιρω επεξεργασια προσδιδει μπασα γλυκα σαν μελι θυμαρισιο.
Για να γινουν τα μπασα γλυκα σαν πευκομελο χρειαζεται μεγαλη διαδικασια που ξεκινα απο διαφορετικη αναλογια στα ειδη των ξεσματων παλιαωμενου ξυλου και συνεχιζει με το διαβασμα απο μοναχο μοναστηριου το οποιο να ειναι περιτριγυρισμενο απο πευκοδεντρα.
Αν ενδιαφερεσαι μπορω να κανω ειδικη παραγγελια για εσενα αν δωσεις κατι παραπανω καθ οτι το διαβασμα απο μοναχο κοστιζει περισσοτερο.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.503
Μήπως να δοκιμασω και καποιο αλλο περα απο πευκομελο?
Καλά το πας, είσαι πονηρός εσύ, θα προκόψεις!
Λοιπόν, αλοιφεις το ντακ με πευκόμελο, και (πρόσεξε) το ιντερκονεκτ με καστανόμελο!
Τςςς
Δοκιμασμένη συνταγή, μιλάμε για πολύ χροιά να τρώει η μάνα και του παιδιού να μη δίνει.
Μεταξύ μας, ε; Μη σου ξεφύγουν αυτά, είναι πολύ μεγάλα μυστικά, εγώ εσύ κι ο αβουγουδού.
[DOUBLEPOST=1487606639][/DOUBLEPOST]
ν ενδιαφερεσαι μπορω να κανω ειδικη παραγγελια για εσενα αν δωσεις κατι παραπανω καθ οτι το διαβασμα απο μοναχο κοστιζει περισσοτερο.
Θα ήθελα το γέροντα παστίτσιο, αλλά επειδή τον κυνηγάει η αστυνομία, θα αναθέσουμε στο γέροντα πικάπιο να ρίξει το διάβασμα.
Πληρώνω όσο όσο.
Χροιές καλόγερου. Μάνα μου τι σου κάνω...
 
Last edited:

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μήπως υπάρχει τίποτα σε πεύκο;
Ξέρετε γιατί το λέω;
Μου αρέσει το πευκόμελο και το "ανθόμελο" του δάσους.
Το θυμαρίσιο δε με συγκινεί τόσο πολύ όσο τα προηγούμενα.

Για να έχουμε μία βάση αναφοράς:

Υπάρχουν δύο μεγάλες κατηγορίες μελιού και χαρακτηρίζονται σύμφωνα με την προέλευσή τους. Το ανθόμελο, που παράγεται από το νέκταρ των λουλουδιών και το μέλι των μελιτωμάτων, που παράγεται από το χυμό του πεύκου, της ελάτης και άλλων δασικών φυτών.


Από το δάσος

Πευκόμελο:
Είναι σίγουρα το πιο συνηθισμένο μέλι στην Ελλάδα και αποτελεί περίπου το 65% της συνολικής παραγωγής. Έχει έντονη γεύση, χωρίς να είναι ιδιαίτερα γλυκό και είναι από τις ποικιλίες μελιού που δεν κρυσταλλώνουν. Το πευκόμελο που παράγεται στην Ελλάδα και στην Τουρκία θεωρούνται τα καλύτερα του κόσμου.

Ελάτης: Συλλέγεται από ελληνικά ελατοδάση, έχει έντονη γεύση και θεωρείται από τα καλύτερα. Μεγάλο προσόν του το ότι δεν κρυσταλλώνει σχεδόν ποτέ.

Μέλι βελανιδιάς: Θεωρείται το πιο σπάνιο και έχει ιδιαίτερη γεύση.


Τα βασικά μονοανθικά ανθόμελα


Θυμαρίσιο μέλι: Πολλοί το θεωρούν ως το καλύτερο και πιο γευστικό. Έχει πλούσιο άρωμα και λαμπερό, ανοιχτό χρώμα. Έχει μεγάλη αντοχή (κρυσταλλώνει σε διάστημα 6-18 μηνών από την παραγωγή του) και το φτιάχνουν πολύ στα ελληνικά νησιά, όπου έχει πολύ θυμάρι.

Μέλι πορτοκαλιάς: Έχει πολύ ωραίο άρωμα και γεύση, αλλά είναι ευαίσθητο και μπορεί να κρυσταλλώσει μέσα σε λίγους μήνες αλλάζοντας χρώμα, από ανοιχτό ξανθό μέχρι και σχεδόν άσπρο.

Ρεικόμελο ή αναματόμελο: Λένε ότι είναι το πιο υγιεινό μέλι. Έχει σκούρο ξανθό χρώμα, το οποίο αλλάζει σε κοκκινωπό καθώς περνάει ο καιρός. Κρυσταλλώνει γρήγορα, μέσα σε 1-3 μήνες.



Μέλι κουμαριάς: Χαρακτηρίζεται από μια ελαφρώς υπόπικρη γεύση. Γι’ αυτόν το λόγο συνήθως το αφήνουν μέσα στην κυψέλη για το ξεχειμώνιασμα του μελισσιού.

Μέλι καστανιάς: Πικρίζει λίγο και έχει έντονη γεύση και άρωμα. Κρυσταλλώνει αργά, μέσα σε 1-2 χρόνια. Πιο σπάνια μπορείτε να βρείτε σε μικρή παραγωγή μέλι από παλιούρι, ηλίανθο, βαμβάκι, αγριορίγανη, λεβάντα, σάλβια κ.ά.


Κλπ
Σοβαρωτατη παραλειψις ... υπαρχει και το ρακομελο - δια πασα νοσο :drinks:
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Οι ανασηκωτηρες καλωδιων που εχω με τις ιδιοτητες αυτες ειναι φτιαγμενοι απο μιγμα ξεσματων παλαιωμενων ξυλων (η αναλογια σε ειδη ξυλων ειναι μυστικη) συμπιεσμενων σε μορφη πλακας μεσαιας πυκνοτητας το οποιο εχει διαβαστει απο πνευματικο του Ι.Ν. Αγ. Νεκταριου ωστε να αποκτησει το υλικο μοναδικες ιδιοτητες που σε συνδυασμο με τις ειδικα μελετημενες εγκοπες που συγκρατουν τα καλωδια να μην επιτρεπουν στα ηλεκτρονια που περνουν απο πανω τους να αλλαξοπιστησουν και να χαλασουν τις χροιες των οργανων (ειδικα των παλινδρομουντων).
Δυστυχως η συγκεκριμενη τεχνικη στην κατασκευη και την περεταιρω επεξεργασια προσδιδει μπασα γλυκα σαν μελι θυμαρισιο.
Για να γινουν τα μπασα γλυκα σαν πευκομελο χρειαζεται μεγαλη διαδικασια που ξεκινα απο διαφορετικη αναλογια στα ειδη των ξεσματων παλιαωμενου ξυλου και συνεχιζει με το διαβασμα απο μοναχο μοναστηριου το οποιο να ειναι περιτριγυρισμενο απο πευκοδεντρα.
Αν ενδιαφερεσαι μπορω να κανω ειδικη παραγγελια για εσενα αν δωσεις κατι παραπανω καθ οτι το διαβασμα απο μοναχο κοστιζει περισσοτερο.
Καλά το πας, είσαι πονηρός εσύ, θα προκόψεις!
Λοιπόν, αλοιφεις το ντακ με πευκόμελο, και (πρόσεξε) το ιντερκονεκτ με καστανόμελο!
Τςςς
Δοκιμασμένη συνταγή, μιλάμε για πολύ χροιά να τρώει η μάνα και του παιδιού να μη δίνει.
Μεταξύ μας, ε; Μη σου ξεφύγουν αυτά, είναι πολύ μεγάλα μυστικά, εγώ εσύ κι ο αβουγουδού.
[DOUBLEPOST=1487606639][/DOUBLEPOST]
Θα ήθελα το γέροντα παστίτσιο, αλλά επειδή τον κυνηγάει η αστυνομία, θα αναθέσουμε στο γέροντα πικάπιο να ρίξει το διάβασμα.
Πληρώνω όσο όσο.
Χροιές καλόγερου. Μάνα μου τι σου κάνω...
Οκ καταλαβα με πείσατε!
Μενω με το dac που εχω και επενδυω σε παραγωγη μελιου απο συγκεριμενες μελλισες και παράλληλα το ριχνω στα θρησκευτικα και στα διαβασματα περι μαγείας του αγ.Νεκταριου γιατι ως γνωστόν το κακο το ματι ειναι αρνητική ενεργεια και εχει αποδειχτεί οτι η αρνητικη ενεργεια ειναι αρνητικα στασιμα κύματα τα οποια επιρεαζουν τα αυτια μας-εγγεφαλο μας και φυσικά τα μηχανηματα και δεν παιζουν.
Έτσι εμείς νομιζουμε οτι φταίνε τα μηχανηματα και τα καλωδια.
Αρα η λύση ειναι αγιασμος με μπολικο νερο πανω στα μηχανήματα-καλωδια απο τον Αδη και εξορκισμός.
Για αυτο υπαρχει και ενα μηχανημα το εξορκιστης που απομαγνητιζει και το εχω δει ανα καιρούς στις αγγελίες.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.503
Α να γεια σου, τώρα σ'ωραίος, και επειδή θα με ματχιάξετε για την ομορφιά μου, πάω για προκαταβολικό ξεμάτιασμα. Όχι μαγεία, όχι μάγια, μάτι.
Αυτό με τις σταγόνες λάδι στο πιάτο με νερό κι'αλάτι.
Κουφαλίτσες, το ξέρετε όλοι ε; ξεματχιάστρες μου!
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.392
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top