Να το πάρω?????????

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Να το πάρω?????????

Tου χρονου που ειμαι για αλλαγη, θα εχω πολλα...προβληματα!!!
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Να το πάρω?????????

Α, ξεχασα! Εχουμε παρει στην υπηρεσια το AR crosswagon 4X4 με τον 1,9 στα 150 αλογα και ροπη γυρω στα 31! Το...τεσταρησα και φφφφφφφφφφφυσαει!!!
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Τελικά φαίνεται ότι η νοθεία στο πετρέλαιο δεν απασχολεί τους υποψήφιους αγοραστές πετρελαιοκίνητων. Ενδιαφέρον...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Τελικά φαίνεται ότι η νοθεία στο πετρέλαιο δεν απασχολεί τους υποψήφιους αγοραστές πετρελαιοκίνητων. Ενδιαφέρον...

Δεν έχουν πληρώσει ακόμα καμιά αντλία πετρελαίου.....
Ούτε έχουν πει στις ειδήσεις (ο Θεός να τις κάνει τέτοιες) ότι ο αποχρωματισμός του πετρελαίου θέρμανσης (και αλλαγής σε πετρέλαιου κίνησης) γίνεται με οξέα που καταστρέφουν τα σωθικά όχι μόνο των αντλιών αλλά όλου του κυκλώματος τροφοδοσίας....

Για να μην μιλήσω για προδιαγραφές καυσαερίων αν κάποιος χρησιμοποιεί (έστω και άθελά του) πετρέλαιο θέρμανσης αντί για κίνησης....

Κάτι πάει να κάνει η Shell το τελευταίο διάστημα με το V-Power Diesel (με GTL) αλλά καλού κακού πρέπει να ξέρουμε ποια πρατήρια είναι της Shell και ποια ιδιωτών.....
 


Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Γιατί εκεί δεν γίνεται νοθεία; :lol: Ίσως μικρότερης κλίμακας...
Φίλο πρατηριούχο χρειάζεσαι, που να ξέρει ότι θα του κάψεις το σπίτι αν σε κεράσει τίποτα 'μπόμπα'...
Στην αυτοκινητιστική Μπανανία της Ευρώπης, τίποτε λιγότερο δεν σε βοηθάει...
 

Μηνύματα
2.310
Reaction score
22
Εγω πάντως έχω το S-Max 2.0 TDCi TITANIUM εδώ και 2 μήνες σχεδον και είμαι υπερ-ευχαριστημένος.

Είχα δει όλα τα ανταγωνιστικά μοντέλα και πραγματικά πιστευω πως δεν συγκρινετε με κανενα! Μόνο το νεο Citroen Picasso C4 , υπερεχει κατα πολύ σε ηλεκτρονικά gadgets.
Απο εμφανιση - αν και υποκειμενική αποψη - δεν συγκρινετε με τα υπόλοιπα καθως δείχνει με την νέα kinetic γραμμή της FORD , τον δρόμο για τους σχεδιαστες.
Περιμενα και εγω το νεο Turan , αλλά απογοητευτικα μολις το ειδα...πολύ "τυπικό" βρε παιδί μου...

Costas αν θες πληροφοριες πες μου...(και εγω σαν τριτεκνος το πηρα...)
 


Μηνύματα
1.356
Reaction score
1
Απάντηση: Να το πάρω?????????

Γιατί δεν μπορεί από το τέρας των 230 ίππων να πας στη μπουργάνα...
Σε δύο το πολύ μήνες θα το έχεις βαρεθεί και θα κάνεις σκέψεις του στυλ:
"Τι ήθελα αυτοκίνητο με μεγάλους χώρους;Δύο φορές το χρόνο χρειάζομαι μεγάλο πορτ-παγκάζ"

ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΠΟΤΕ!!!
 

Μηνύματα
742
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Να το πάρω?????????

Γιατί δεν μπορεί από το τέρας των 230 ίππων να πας στη μπουργάνα...
Σε δύο το πολύ μήνες θα το έχεις βαρεθεί και θα κάνεις σκέψεις του στυλ:
"Τι ήθελα αυτοκίνητο με μεγάλους χώρους;Δύο φορές το χρόνο χρειάζομαι μεγάλο πορτ-παγκάζ"

ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΠΟΤΕ!!!
Έτσι έτσι!!!Γι'αυτό κι εγώ αγόρασα για οικογενειακό το ρχ8.
 



Μηνύματα
1.356
Reaction score
1
Απάντηση: Να το πάρω?????????

Τι να πάρει ένας οικογενειάρχης μετά το RX8?
Φυσικά κάτι πολύυυυυυ χειρότερο.
Ντρέπομαι και να το γράψω...
 




Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Τελικά φαίνεται ότι η νοθεία στο πετρέλαιο δεν απασχολεί τους υποψήφιους αγοραστές πετρελαιοκίνητων. Ενδιαφέρον...
Ακριβώς έτσι είναι.
Από διάφορες κουβέντες σε φόρα με τετρακίνητα, όπου επικρατούν οι πετρελαιοκινητήρες, βγάζω το συμπέρασμα ότι πραγματικά δεν τρέχει κάστανο. Λίγο ζόρι σε πολύ πολύ χαμηλές θερμοκρασίες αλλά μπορείς να το ξεπεράσεις με πρόσθετα. Συχνότερη αλλαγή φίλτρου καυσίμου και όλα ρολόι.

Αν υπήρχε σοβαρό πρόβλημα για τα αυτοκίνητα, οι ταρίφες θα είχαν ξεσηκώσει την οικουμένη. Φυσικά δεν κάνει καλό το νοθευμένο, αλλά δεν χάλασε κι ο κόσμος. Εδώ μιλάμε για κινητήρες που μπορούν με καλή συντήρηση να βγάλουν 1.000.000 χλμ. Το αντίστοιχο σε βενζίνη, θα το έχει φάει η μηχανή του κιμά 10 φορές...

Το καυσαέριο, είναι άλλο θέμα... :happy_9:
 

Μηνύματα
15.020
Reaction score
20.769
το προβλημα δεν ειναι με τα "παλια" πετρελαιοκινητα.
αυτα μπορουν να καψουν μεχρι και ελαιολαδο (δε συμφερει βεβαια αλλα το καινε)

το προβλημα ειναι με τα common rail των αντλιων 1000+ bar που ειναι πιο ευαισθητες στις μαλαγανιες.
για να σηκωσει μια αντλια τοση πιεση εχει αναγκαστικα μικροτερες ανοχες στα κινουμενα μερη της, με αποτελεσμα τις κατα πολυ υψηλοτερες απαιτησεις λιπανσης απο το ιδιο το καυσιμο.
αν λοιπον κατι δεν παει καλα με αυτο...
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Να το πάρω?????????

Γιατι μια επισκευη πετρελαιοκινητηρα ειναι πανακριβη σε σχεση με ενος βενζινοκινητηρα;
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.715
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top