Οι Σειρές της Tv που αγαπήσαμε!!!

Μηνύματα
4.927
Reaction score
49
Οταν ο Ανδρέας παρουσίασε και μας θύμισε τον Καλύτερο !!(Bruce Lee), μου ήρθε στο μυαλό η παρακάτω εικόνα, και η ανάγκη να ξαναθυμηθούμε τις σειρές που αγαπήσαμε και μεγαλώσαμε σαν παιδιά!!!


Kung Fu (David Carradaine)


Εδώ με την Jodi Foster Παιδάκι!!!

...
[The first meeting between the young Caine and Master Po contains the following:]
"Of all things, to live in darkness must be the worst." -young Caine
"Fear is the only darkness." -Master Po
"Never assume that because a man has no eyes, he cannot see." -Po
"'Close your eyes. What do you hear?' -Po
'I hear the water. I hear the birds.' -young Caine
'Do you hear your own heartbeat?'
'No.'
'Do you hear the grasshopper which at your feet?'
Caine opens his eyes and looks down at his feet to see a grasshopper there. 'Old Man, how is it that you hear these things?'
'Young Man, how is it that you do not?'"
 

V

VIDEOMIX

Guest
Ταρζάν, Μάγια (ενας ελέφαντας με 2 παιδάκια) και πολλα άλλα στην μαυρόασπρη τότε τηλεόραση. :)
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728


Στη σηραγγα του χρονου
(βρηκα επιτηδες ασπρομαυρη φωτογραφια για να μου θυμισει πως το εβλεπα τοτε)
 





Μηνύματα
231
Reaction score
1
Και μην ξεχνάτε παιδιά και το Star trek.

"Space: the final frontier. These are the voyages of the Starship Enterprise. Its five-year mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations — to boldly go where no man has gone before." Έτσι ξεκινούσε κάθε κυριακή απόγευμα το ΄κάθε επεισόδιο της σειράς.

Με τον κάπτεν Τζέημς Τ. Κίρκ, τον ντόκτορ Σπόκ με την Βουλκάνια λογική, τον γιατρό Μακόυ, τον μηχανικό Σκότυ, "Beam Me Up, Scotty" (που μάλιστα πέθανε πριν λίγες μέρες στις 20/7), την αξιωματικό επικοινωνιών Ουχούρα, και στο τιμόνι τον Σούλου και τον Πάβελ Τσέκοβ, ήταν ενα όνειρο για μας τους τότε πιτσιρικάδες που ταυτιζόμασταν με τους κοσμοναύτες.

Φιλικά
Γιάννης
 

V

VIDEOMIX

Guest


Και φυσικα..."χαμενοι στο διαστημα"
Αυτό ήθελα και εγω να το αναφέρω αλλα δεν θυμώμουν τον τίτλο. Σαν μικρό παιδάκι τότε, φοβώμουν σε κάποια επεισόδια με κάτι τέρατα που αντιμετωπίζαν. Μου άρεσε πολύ θυμάμαι. 8)
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Να μην ξεχναμε και το skippy(το γνωστο Αυστραλεζικο καγκουρω καθε Σαββατο μεσημερι στο ΕΙΡΤ),Χαβαη 5-0-Κοτζακ-Κανον-Μανιξ-Μποναντσα-Ο Ανθρωπος διχως προσωπο-Παραξενος Ταξιδιωτης-Οι Εμποροι των Εθνων-Μαχη-Αθλητικο Σαββατο με τον Κωστα Σισμανη ,με αρχειο απο περασμενους αγωνες ,σχεδον 3 ωρες-ΑυριανοιΑνθρωποι-Για σας Κυρια μου(χαχαχα)-Ιστορικες Μνημες-Μεγαλες Μαχες.......,Καπτεν Σκαρλετ-Αστυνομικες Ιστοριες.....
Μπολικο αρχειο ε;;;;; :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 




exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
ΑΛΑΤΙ ΚΑΙ ΠΙΠΕΡΙ παιδια....Φρεντυ.....ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ,ακομα και εκεινα τα ααατελειιιιωτα μουσικα διαλλειματα της ΥΕΝΕΔ με Σακη Παπανικολαου,Αγνη,Μαρινα,Κλειω Δεναρδου ,και,και,και,,,,... :wink:
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Και βεβαια να μην παραλειψω τις ατελειωτες ωρες ρυθμισης της κεραιας ,ποτε Παρνηθα ,ποτε Υμηττο,μεταλακτες σηματος,πλακε καλωδια 360 ωμ για καλυτερα αποτελεσματα.....Ωραια χρονια... :) :) :)
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Οπως και η σειρα του Πρετεντερη ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ τοτε προβαλλοταν ,με τους Κωνστανταρα-Νικολαιδη και μαλιστα ηταν η πρωτη εμφανιση της Τετης Σχοινακη τοτε που εκανε την Λιλυ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Οπως και η μοναδικη τηλεοπτικη εμφανιση της Γ.Βασιλειαδου στο Χριστος ξανασταυρωνεται,λιγο πιο πριν,πειπου 5 χρονια(1971)καθε Σαββατο βραδυ Η Ταβερνα 20:30 με 21:00,πιο αργοτερα Σταρσκυ και Χατς,και κατα το 1981 ΧΙΛ ΣΤΡΗΤ ΜΠΛΟΥΖ!!!
 



exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Οικογενεια Μακου καθε Σαββατο-Πευτον Πλεις-Ο ΜπαρμπαΜυτουσης..... :D :D :D
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.043
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top