Οι Σειρές της Tv που αγαπήσαμε!!!


Μηνύματα
1.356
Reaction score
1
"O Άγιος" με τον Ρότζερ Μούρ,"Οι Επαγγελματίες","η γειτονιά μας","Μεθοριακός σταθμός","Άγνωστος πόλεμος","Λούνα Πάρκ".
 


Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
MacGyver, Knight Rider, The Thorn Birds, Muππet Show, Fraggle Rock.Επίσης από τις πολύ αγαπημένες μου ήταν μία που λεγοταν στα ελληνικά "Ταξιδιώτες στο χρόνο".Ξέρει κανείς τον αγγλικό τίτλο;Ήταν ένας 35άρης με έναν νεαρό και με ένα ρολόι τσέπης άλλαζαν εποχές.

MacGyver - Το εχω βαλει εγω πρωτος

Knight Rider - Το εχω βαλει εγω πρωτος

The Thorn Birds - Αμαν!!! Ψυχωση εχεις!



"Ταξιδιώτες στο χρόνο" - ''Voyagers!'' - 1982-83 (γιατι δε ρωτας;)






Ο Phineas Bogg ( Jon Eric Hexum) & ο Jeffrey Jones ( Meeno Peluce) ηταν παρεα με το ''omni''.



Ο Jon Eric Hexum ειχε τραγικο τελος...
Στις 12 Οκτωβριου 1984 μετα απο ωρες γυρισματων στο ''Cover Up'' (1984) ο Hexum βαρεθηκε απο τις καθυστερησεις των γυρισματων και αστειευομενος επαιζε με ενα ασφαιρο 44 magnum στον κροταφο του. Το οπλο εκπυρσοκροτησε και τα αερια απο τον ασφαιρο καλυκα κομματιασαν το κρανιο του. Παρα το 5ωρο χειρουργειο ο εγκεφαλος του ειχε παθει ανεπανορθωτη ζημια και στις 18 Οκτωβριου ''αποσυνδεθηκε'' απο τα μηχανηματα υποστηριξης και απεβιωσε.
Παραυτα, ηταν δωρητης οργανων και 5 συνανθρωποι του εζησαν...
Ηταν 27. Και οπως σωστα λεγεται, τα αδεια οπλα σκοτωνουν...........
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Εχω παθει πλακα .
Και για τις λεπτομερειες που γνωριζετε για τόσο παλιες σειρες αλλα και τις φωτογραφιες που εχετε βρει.
Που τις βρίσκετε μωρε;
 



Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Εχω παθει πλακα .
Και για τις λεπτομερειες που γνωριζετε για τόσο παλιες σειρες αλλα και τις φωτογραφιες που εχετε βρει.
Που τις βρίσκετε μωρε;
Ειναι μυστικα του επαγγελματος και οπως καταλαβαινεις αν σου τα πω θα πρεπει να υποστεις τις συνεπειες...


google- search με επιλογη images
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Αυτην ομως την ξεχασατε.


Η μοναδικη σειρα που το καιρο που έπαιζε την εγραφα στο βιντεο .

Στιγμιαία απώλεια μνήμης!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(την είχαμε αναφέρει στο post για το "RAY".......θυμάσαι Ανδρέα????)
 


Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Για μένα, η καλύτερη ever σειρά της τηλεόρασης ήταν αυτή:

ΜIAMI VICE




Mακάρι κάποια εταιρία διανομής να έφερνε κάποια DVD της σειράς!!!! :roll:  :(  :(
ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΛΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΗΔΗ ΤΑΙΝΙΑ (ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ KΑΙ ΟΙ DUKES OF HAZARD) ME TOYΣ C.FARREL & J.FOX.
ΑΝ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣΕΙ Ο Μ.ΜΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ :) :) :D :D 8) 8)
(ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ DUKES)....
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΛΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΗΔΗ ΤΑΙΝΙΑ (ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ KΑΙ ΟΙ DUKES OF HAZARD) ME TOYΣ C.FARREL & J.FOX.
ΑΝ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣΕΙ Ο Μ.ΜΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ :)  :)  :D  :D  8)  8)  
(ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ DUKES)....
Λογικά Σπύρο θα την σκηνοθετεί ο Μ.Man!!
Και πρέπει να είναι πάρα πολύ καλή. (αν κρίνω από το Heat πχ.......)
Περιμένω με αγωνία!! :D :D :D :D
 

Μηνύματα
14.607
Reaction score
1.516
Kate & Allie, The Golden Girls, Friday the 13th The Series, THUNDERCATS (Τέλειο!!!!!!!), Thunderbirds (κι αυτό τέλειο!!), Family Ties, 21 Jump Street, DYNASTY (άπαιχτο!!), Cagney & Lacey, Cosby Show, Planet of the Apes, The Simpsons, Punky Brewster, Anne of green gables (το θυμάστε;), Murphy Brown, Mission Impossible, Murder she wrote, Matlock.........
 



Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Σε εντυπωσιάσαμε Αντρέα!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(ένα μυαλό χειμώνα-καλοκαίρι......τι περιμένεις........όλο και κάτι θα ξεχνάμε!!! :lol: )
 


GF

Μηνύματα
941
Reaction score
27
Πρακτωρ Σμαρτ, Ιπταμενη καλογρια, Η μαγισσα, Happy days, Λουσι, Οι Γουολτονς..

http://tvland.classictvhits.com/

Αν και με μονο δυο καναλια να παιζουν το 1/4 της ημερας, ειχα(με) δει ΠΟΛΥ τηλεοραση. Ισως θα επρεπε να φωναζω λιγοτερο στη καορη μου οτι βεπει πολλη TV!! :mrgreen:
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.651
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top