Ο Καζαντζίδης και οι άλλοι ''κλέφτες''


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Η selfie του αιώνα: Ο lefdig με τον Σκαλ να ακούνε παρεούλα Καζατζίδη από Magnepan...
και μια μουσικη προταση
( ζητω συγνωμη απο τους ανθρωπους ... δεν τους ξερω κιολας ... αλλα αμα ακουω για καζαντζιδη μου 'ρχεται στο μυαλο )

Ουίσκι τζιν και φρουμελ-Στέλιος Καζαντζίδης

 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.110
Reaction score
20.604
και μια μουσικη προταση
( ζητω συγνωμη απο τους ανθρωπους ... δεν τους ξερω κιολας ... αλλα αμα ακουω για καζαντζιδη μου 'ρχεται στο μυαλο )

Ουίσκι τζιν και φρουμελ-Στέλιος Καζαντζίδης

Like ρε!
 

Μηνύματα
7.365
Reaction score
2.554
και μια μουσικη προταση
( ζητω συγνωμη απο τους ανθρωπους ... δεν τους ξερω κιολας ... αλλα αμα ακουω για καζαντζιδη μου 'ρχεται στο μυαλο )

Ουίσκι τζιν και φρουμελ-Στέλιος Καζαντζίδης

Μεγάλη φωνή.
Από μυαλό πολύ λίγο.
Από μουσική ας είναι καλά οι Ινδοί.
 



Μηνύματα
7.365
Reaction score
2.554
ε,ενταξει εβγαλες αχρηστο και τον Καζαντζιδη.Ουδεν σχολιον.Παλι καλα που σ αρεσει η φωνη του.
Αυτό για το μυαλό δεν το λέω εγώ αλλά συνθέτης που έχει γράψει μερικά τραγούδια του. Δεν είπα σκάρτος άνθρωπος ούτε κάτι κακό. Αλλα δεν ήταν και μυαλό ξυράφι...

Για την προέλευση (κλοπή για την ακρίβεια) των περισσότερων τραγουδιών του δεν πιστεύω να δοαφωνείς... Λένε ότι στην original (Ινδική) εκτέλεση είναι ακόιμα καλύτερα...

Δεν τον έβγαλα καθόλου άχρηστο και μου αρέσουν τα τραγούδια του. Και δεν μου αρέσουν με άλλες εκτελέσεις.
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Αυτό για το μυαλό δεν το λέω εγώ αλλά συνθέτης που έχει γράψει μερικά τραγούδια του. Δεν είπα σκάρτος άνθρωπος ούτε κάτι κακό. Αλλα δεν ήταν και μυαλό ξυράφι...

Για την προέλευση (κλοπή για την ακρίβεια) των περισσότερων τραγουδιών του δεν πιστεύω να δοαφωνείς... Λένε ότι στην original (Ινδική) εκτέλεση είναι ακόιμα καλύτερα...

Δεν τον έβγαλα καθόλου άχρηστο και μου αρέσουν τα τραγούδια του. Και δεν μου αρέσουν με άλλες εκτελέσεις.

ασφαλως διαφωνω περι Ινδιας.Τοχω ακουσει και από αλλον καποτε εγω δεν βλεπω τιποτα τετοιο.
 





Μηνύματα
2.153
Reaction score
677
ασφαλως διαφωνω περι Ινδιας.Τοχω ακουσει και από αλλον καποτε εγω δεν βλεπω τιποτα τετοιο.
Γιατί έχει ακούσει ινδικά και το ξέρεις ?
Το "σήκω χόρεψε κουκλί μου" το "ζιγκουάλα" και ένα σωρό άλλα τα ´χεις ακούσει στα πρωτότυπα τους τα ινδικά?
Δεν τον κατηγορώ αλλά να ξέρουμε και τι λέμε. Άλλωστε εκείνη την εποχή ήταν μόδα τα ινδικά την οποία πρωτοέφεραν οι μπουζουξήδες οι οποίοι έπαιζαν τα μπουζούκια με τεχνική σάζι. Φυσικά και δεν μου άρεσε αλλά μόδα ήταν τότε και πέρασε.
 



Μηνύματα
4.219
Reaction score
2.247
Θα δοκιμασω και στα δικα μου να δω .... :D
Θέλει ραδιοφωνάκι η φωνόγραφο για να μπεις στην ατμόσφαιρα Καζαντζίδης.
Με galaxy και goldfinger θα είναι σαν να τρως λαχανίδες με συνοδεία dom perignon ένα πράγμα.... :D
 

Μηνύματα
29.254
Reaction score
23.299
Θέλει ραδιοφωνάκι η φωνόγραφο για να μπεις στην ατμόσφαιρα Καζαντζίδης.
Με galaxy και goldfinger θα είναι σαν να τρως λαχανίδες με συνοδεία dom perignon ένα πράγμα.... :D
....ΚΑΙ Γ ΘΕΣΗ ΤΡΑΙΝΟ ΑΘΗΝΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΜΠΑΡ......

12 ΩΡΕΣ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟ 79..........
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Γιατί έχει ακούσει ινδικά και το ξέρεις ?
Το "σήκω χόρεψε κουκλί μου" το "ζιγκουάλα" και ένα σωρό άλλα τα ´χεις ακούσει στα πρωτότυπα τους τα ινδικά?
Δεν τον κατηγορώ αλλά να ξέρουμε και τι λέμε. Άλλωστε εκείνη την εποχή ήταν μόδα τα ινδικά την οποία πρωτοέφεραν οι μπουζουξήδες οι οποίοι έπαιζαν τα μπουζούκια με τεχνική σάζι. Φυσικά και δεν μου άρεσε αλλά μόδα ήταν τότε και πέρασε.

όχι δεν εχω ακουσει τα πρωτοτυπα στα ινδικα,υπαρχουν στο γουτιουμπ?εχω ακουσει αλλα ινδικα που μουχε βαλει ενας φιλος και μουλεγε οτι τα εκλεψε ο Καζαντζίδης και δεν ειχαν καμμια σχεση,εκτος από καπως το στυλ που μπορεις να πεις ότι επηρεαστηκε,αλλα αυτό ισχυει για ολους τους μουσικους.Και εν πασει περιπτσωει δεν είναι όλα τα ταργαουδια του σ αυτό το στυλ για να κανουμε βλακωδεις γενικεύσεις.
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.470
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top