Τί άλλο να περάσω από πάνω?

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
ΥΓ είμαι σε αναζήτηση προβολέα στα 1000-1100 € :wink: :wink:

Με τετοια εγκατασταση που κανεις και με τοσο μερακι, μην τα χαραμιζεις με φθηνο (=μετριο) προβολεα
 

Μηνύματα
804
Reaction score
1
@lakiss51 Με τετοια εγκατασταση που κανεις και με τοσο μερακι, μην τα χαραμιζεις με φθηνο (=μετριο) προβολεα

Εχεις δικιο αλλα εχω βγει ηδη εκτος προυπολογισμου (ο καθενας εχει το βαλάντιό του) και εκτός από αυτο τα έξοδα δε σταματούν εδω... Άμεσα θα πρέπει, για διαφορα αλλα, να διαθεσω πάνω από 10 χιλιαρικα (τραπεζαρια, κουρτινες, επιπλο TV, μικροεπιπλα, φωτιστικα κλπ) και εαν προσθεσεις και το ότι λογικα θα γινει κ αγορα Β' ΙΧ την τρεχουσα περίοδο αστα να πάνε... Υπάρχει βεβαια κ η φωνη που λέει στο γενικο χαμό εξόδων δωσε αλλα τοσα κ παρε ενα προβολεα στα 2000+... είδωμεν. Με λίγα που διαβαζω εδω παντως και με 1000+ βρισκεις αξιολογα μηχανηματα
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Web_Nautilus said:
Τα ανοίγματα είναι όντως βαθιά αλλά παρόλο το βάθος ΔΕΝ έχει (φυσικα) σκαφτεί πλάκα απλά ήταν αρκετά παχύ το μωσαικό το οποίο και ξηλώθηκε σε ζωνες για να περαστει μονοσωλήνιο.
Γενικά το σπίτι είναι παλιό (για αυτό άλλωστε κ γίνεται ανακαίνιση) αλλά στα υλικά του οι τότε χτίστες και μπετατζήδες είχαν φανεί εξαιρετικα γεναιόδωροι για παράδειγμα και οι τοίχοι έχουν καλό πάχος παρόλο που τα τα τουβλα ηταν στενότερα (2x3=6 τρυπες), τα τούβλα είναι επίσης καλοψημένα (δεν έσπαγαν με τιποτα) αλλά και ο σοβάς σε πολλά σημεία ήταν πολύ παχύς
Τα τουβλα ειναι το ανοιχτο καφε χρωμα? Παλια τα εφτιαχναν αλλιως τα σπιτια. Και το δικο μου ετσι ειναι....

Φυσικα για το θεμα του παχους του μωσαικου, μην μπερδευεστεε με την πλακα... Σκεφτειτε μονο οτι το μπαλκονι ειναι ενα σκαλακι κατω!!
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Web_Nautilus said:
....... Άμεσα θα πρέπει......... (τραπεζαρια, κουρτινες, επιπλο TV, μικροεπιπλα, φωτιστικα κλπ) .......
Ε καλα, δεν ειναι αναγκη να γινουν αμεσα... σιγα σιγα... Μπουφε παρε αμεσα... τρωμε και καθιστοι κατω και σε πλαστικα πιατακια...
 

Μηνύματα
804
Reaction score
1
Γιώργος Ανδρεάδης said:
Τα τουβλα ειναι το ανοιχτο καφε χρωμα? Παλια τα εφτιαχναν αλλιως τα σπιτια. Και το δικο μου ετσι ειναι....
ναι Γιώργο, ακριβως αυτα τα τουβλα ειναι... σκληρα σαν πετρα, τα σημερινα με μια σφυρια γινονται θρυψαλα...

Γιώργος Ανδρεάδης said:
Μπουφε παρε αμεσα... τρωμε και καθιστοι κατω και σε πλαστικα πιατακια...
:lol: :lol: :lol:
 


exs

Μηνύματα
173
Reaction score
3
Απάντηση: Τί άλλο να περάσω από πάνω?

Προφανώς είναι έτοιμο το σπίτι, θέλω λοιπόν να σε ρωτήσω αν υπάρχουν συντονισμοί στις γυψοσανίδες απο δυνατή μουσική-εκρήξεις κλπ ;
Επειδή είμαι στο ίδιο στάδιο, ρωτάω γιατί μου είπε ο μηχανικός να μη βάλω γυψοσανίδα στο ταβάνι για τυχόν συντονισμούς...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.106
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top