Υπόγεια Ρεύματα ηχογράφηση Μ'αρέσει να μη λέω πολλά

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Τώρα το απόγευμα που χτύπησε το ροκ στοιχείο μέσα μου,άκουσα το ''Μ'αρέσει να μη λέω πολλά'' από Υπόγεια Ρεύματα και έπαθα ένα ψιλοσόκ όχι από την ποιότητα της ηχογράφησης φυσικά, αλλά από το είδωλο που δημιουργούσε πίσω από το κεφάλι,μια πολύ χαμένη εικόνα,λες και το άκουγα μέσα από το κεφάλι μου.

το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?

Επίσης μια φορά μου είχε πει κάποιος σχετικός παλιάς κοπής ότι στις παλιές ηχογραφήσεις αν γεφύρωνες ένα ηχείο με τις φάσεις των μπροστινών ηχείων και το τοποθετούσες πίσω από εσένα σαν κεντρικό surround άκουγες κρυφή πληροφορία από τις ηχογραφήσεις.
κάτι τέτοιο σαν να ένιωσα στο συγκεκριμένο κομμάτι αλλά με δύο ηχεία.πολύ 3d άκουσμα
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Τώρα το απόγευμα που χτύπησε το ροκ στοιχείο μέσα μου,άκουσα το ''Μ'αρέσει να μη λέω πολλά'' από Υπόγεια Ρεύματα και έπαθα ένα ψιλοσόκ όχι από την ποιότητα της ηχογράφησης φυσικά, αλλά από το είδωλο που δημιουργούσε πίσω από το κεφάλι,μια πολύ χαμένη εικόνα,λες και το άκουγα μέσα από το κεφάλι μου.

το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?

Επίσης μια φορά μου είχε πει κάποιος σχετικός παλιάς κοπής ότι στις παλιές ηχογραφήσεις αν γεφύρωνες ένα ηχείο με τις φάσεις των μπροστινών ηχείων και το τοποθετούσες πίσω από εσένα σαν κεντρικό surround άκουγες κρυφή πληροφορία από τις ηχογραφήσεις.
κάτι τέτοιο σαν να ένιωσα στο συγκεκριμένο κομμάτι αλλά με δύο ηχεία.πολύ 3d άκουσμα
Επίσης αν παίξεις ενα δίσκο ανάποδα θα ακούσεις το μήνυμα: daharis is the devil...:p
 


ryk

Μηνύματα
2.112
Reaction score
925
:lol::lol::lol:
(Θα το τσεκάρω. Με ακουστικά ή κανονικά με ηχεία; )
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
:lol::lol::lol:
(Θα το τσεκάρω. Με ακουστικά ή κανονικά με ηχεία; )
θα παίξεις ανάποδα δίσκο?:D:D:D:roflmao::roflmao::roflmao:

κανονικά ηχεία:wink:
 


Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Άσχετο λίγο,
αυτό το δισκάκι το πούλησα (μέσω discogs)
στην Ιαπωνία !
 







Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.359
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top