εργαστηρια στην θεσσαλονικη που εχουν Fuji Minilab(τύπου Frontier)

Μηνύματα
96
Reaction score
17
λοιπον δεν ξερω αν ο τιτλος του θεματος ειναι λιγο ασχετος ετσι οπως τον εγραψα,αλλα εχω 2 φωτογραφιες τις οποιες μου ειπε ο φωτογραφος που τις εβγαλε,οτι προτιμαει να βρω εργαστήρια που έχουν Fuji Minilab τύπου Frontier και τυπώνουν σε χαρτί Fuji Crystal Archive.

επισης να ζητήσω εκτυπώσεις (σε φωτοχημικό φωτογραφικό χαρτί) με διαστάσεις μέχρι και 20Χ25 cm(αν δεν θελω να εχω καμια απωλεια) και ανάλυση 300 dpi.

ξερετε καποιο τετοιο στην θεσσαλονικη και ποσο θα μπορουσε να μου στοιχησει;
ευχαριστω για τον χρονο σας!
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.873
Reaction score
34.215
Καλημερα!

Για ποιο λογο θελει ο φωτογραφος σου τετοιο συγκεκριμενο χαρτι κ συγκεκριμενο μηχανημα εκτυπωσης?
Η ποιοτητα κ το αποτελεσμα της δουλειας δεν κρινεται μονο απο αυτα.
Λοιπον απο εργαστηρια : Prolab στην Ηλιουπολη, ΙΚΟΝΑ στην Αγ.Δημητριου και στο Mediter.Cosmos, Δημητριαδης στη παραλιακη και στο Mediter.Cosmos , ζηση-Ντιντωνη στη Μητροπολεως, ΒΑτης στα Κτελ, Κογχυλακης στο κεντρο.Αυτα ειναι τα περισσοτερα καθαρα εργαστηρια.Και βεβαια σε διαφορα αλλα αν θελεις σημεια λιανικης σε φωτογραφεια δηλαδη.Ελπιζω να μη ξεχασα καποιον.

Τωρα για το κοστος για τεμ 20χ25 φωτο δε νομιζω να ναι παραπανω απο 1-2 ευρω.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.873
Reaction score
34.215
Sorry απο βιασυνη...

FUJI συγκεκριμενα που θελεις (Αν ειναι απαραιτητητο αυτο...) εχει σιγουρα ο ΙΚΟΝΑ και το Prolab και μαλλον η Ζηση-Ντιντωνη.
 

Μηνύματα
96
Reaction score
17
Απάντηση: εργαστηρια στην θεσσαλονικη που εχουν Fuji Minilab(τύπου Frontier)

ευχαριστω για την απαντηση!

αυτο που μου ειπε ειναι οτι απλα προτιμα τα εργαστήρια που έχουν Fuji Minilab τύπου Frontier και τυπώνουν σε χαρτί Fuji Crystal Archive.

μου ειπε επισης αν βρω να ζητήσω εκτυπώσεις (σε φωτοχημικό φωτογραφικό χαρτί) αλλιως μπορω και να ζητήσω εκτυπώσεις και σε εκτυπωτές inkjet
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.873
Reaction score
34.215
Γιατι δεν αναλαμβανεο ο ιδιος να τις τυπωσει κιολας οπως πρεπει η οπως θελει?
 

Μηνύματα
96
Reaction score
17
Απάντηση: εργαστηρια στην θεσσαλονικη που εχουν Fuji Minilab(τύπου Frontier)

ειμαι θεσσαλονικη και ειναι αθηνα και μου τις εστειλε με μειλ για να βρω εγω εναν εδω να τις εκτυπωσω!
το επομενο βημα ειναι να βρω ενα μαγαζι που να κανεις κορνιζες...αν ξερεις κατι help...:109:
 

Μηνύματα
12.851
Reaction score
10.067
Πιο εύκολο είναι να βρει fronteer στην Αθήνα. Γιαννάτος στην Εμμανουήλ Μπενάκη στο κέντρο.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.617
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top