ζητηση vintage (-1980) τελικου ενισχυτη.

Μηνύματα
1.802
Reaction score
1.528
ζητειται σε λειτουργικη κατασταση ( και οχι επικινδυνος) τελικος ενισχυτης εποχης κυριως 70ς για να θρεψει τα JBL μου . Τα πολλα βατ δεν ειναι απαραιτητα αλλα απαραιτητο ειναι να παιζει ανετα στα 4 ohm και να μην εχει λειτουργικα προβληματα .... Παλια crown - amcron , phase linear , bgw κλπ ( αν ειναι κ χωρις ανεμιστηρα ακομα καλυτερα ) ευπροσδεκτα! ευχαριστω!
 







Μηνύματα
1.802
Reaction score
1.528
αν τον παω σε εναν φανοποιο να του κοψει ολη τη μουρη και να του βαλει αναλογικα VU meters και κουμπια ναι ! χαχαχααχα
 




spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.344
Reaction score
30.724
Μεταχειρισμενα δεν θα εχουν τελωνειο .Το κυριο προβλημα ειναι τα 110 V .
Θα προσπαθησω να μαθω απο φιλο που εχει φερει κατα καιρους πολλα
πραγματα και θα σου πω....
 

Μηνύματα
189
Reaction score
130
τα εχω δει ολα αυτα! Αλλα νομιζω γνωριζετε ποσο πολυ αγαπανε τα τελωνεια τους ενισχυτες!
Δεν εχει καθολου τελωνειο...αν ηταν θα το εγραφε το ebay.. εγω οτι εχω αγορασει δε μου εχει ερθει τελωνειο
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Αρκεί να μην είναι με μεταφορικές (πχ UPS,DHL κλπ)
 

Μηνύματα
189
Reaction score
130
Εχω αγορασει και με ups και με dhl δεν ειχα ποτε τελωνειο Οταν ειναι να πληρωσεισ τελωνειο το γραφει στο ebay
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.052
Reaction score
20.465
Νίκο, αυτά τα ηχεία είναι φτιαγμένα για να ακούγονται από πολύ μεγαλύτερη απόσταση. Στην απόσταση που τα ακούς, είναι επόμενο να ακούγονται φτωχά στις χαμηλές, αφού η κόρνα συγκεντρώνει όλη την ενέργεια των μέσων και υψηλών σε ένα πολύ μικτό χώρο. Επομένως, χρειάζεσαι ισοστάθμιση. Προτείνω αυτόν ή αυτόν, που μπορούν να ισοσταθμίσουν και τις μεσαίες, είναι άριστης ποιότητας και με πολύ καλό ήχο - όντας βέβαια ολοκληρωμένοι. Αν επιμένεις να βρεις τελικό, προτίμησε Yamaha B2 ή κάποιον Studer (αν βρεις), που είναι ανώτερoι από όλα τα αμερικάνικα εκείνης της εποχής.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Αν σταλεί με courier (UPS, FedEX, DHL) και βρίσκεται εκτός της ΕΕ, θα περάσει τελωνείο.
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.052
Reaction score
20.465
Αν επιμένεις αμερικάνικα, πάρε αυτά. Το ένα κανάλι στην κεφαλή, το άλλο στα γούφερ, ένα κομμάτι ανά κανάλι. Δείχνουν να είναι σε καλή κατάσταση - και θα κλείσουν αρκετά ψηλά...
 

Μηνύματα
1.802
Reaction score
1.528
o μονος yamaha που εχω σε εκτιμηση ειναι αυτος

ισχυει αυτο που λετε κυριε Κογια, Ειναι medium throw τα 4520 αν και με λιγο τσιμπιμα στα μπασα απο τον προ κατι πανε να κανουν... Τους ολοκληρωμενους δεν τους παω καθολου! Αν και πιστευω με καποια βατ θα ειναι πιο γρηγορα και με ατακα ! Φοβαμαι βεβαια πως με το τρανζιστορ θα χασω πολλα πραγματα (στερεο ιματζ - λεπτομερεια και χρωμα) και γιαυτο πρεπει να ζυγισω το τι θελω. Ισως ο προ βοηθησει.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.394
Members
37.893
Νεότερο μέλος
tassos249
Top