Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Διάρκεια: 74
Η Mariposa είναι μια πανέμορφη νεραϊδοπεταλούδα από το απομακρυσμένο βασίλειο της Πεταλουδοχώρας που ονειρεύεται να ταξιδέψει σε όλη τη Νεραϊδοχώρα.
Όταν η κακιά νεράιδα Χένα δηλητηριάζει τη βασίλισσα της Νεραϊδοχώρας και τα μαγικά φώτα αρχίζουν να ξεθωριάζουν, ο Πρίγκιπας ζητά από τη Mariposa και την παρέα της να τον βοηθήσουν να βρει το αντίδοτο.
Η έρευνα θα οδηγήσει τη γενναία Mariposa και την παρέα της σε έναν άγνωστο κόσμο και η περιπέτεια που θα ζήσουν θα τους αλλάξει για πάντα!

ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ!!!!!!
 

Attachments



Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Δεν την έχω δει ακόμα γιατί χτες το βράδυ που την έφεραν στο βίντεοκλάμπ (σε 4 αντίτυπα παρακαλώ!), αν και ήθελα να την νοικιάσω, ήμουν τόσο κουρασμένος που δεν θα μπορούσα να την δω.
Σήμερα όμως, σίγουρα.
Περισσότερα τη Δευτέρα.......
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
163
Πως είναι από εικόνα και ήχο, καλή, καλή?

...
Δεν μου λες...
Όταν βλέπεις το Citizen Kane, ενδιαφέρεσαι για το πόσο κάλή είναι η εικόνα; Όταν βλέπεις το Godfather σε ενδιαφέρει ο ήχος; Ιερόσυλε! Σε τέτοιες ταινίες υπερέχει τόσο πολύ η σκηνοθεσία και το σενάριο που όλα τα άλλα περιττεύουν!
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Είπα κι εγώ;
Δεν θα βγει κάποιος να πει κάτι.....:114:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
163
Να δεν θέλεις να λέει κανένας τίποτα, γράφε τις απόψεις σου για τις ταινίες που απευθύνονται σε άτομα ηλικίας 35 ετών νεότερα από εσένα στον καθρέφτη του μπάνιου σου!
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Ευχαριστώ πολύ που επιβεβαιώνεις τις άσχημες απόψεις σου για τις παιδικές ταινίες με τη φράση "γράφε τις απόψεις σου για τις ταινίες που απευθύνονται σε άτομα ηλικίας 35 ετών νεότερα από εσένα στον καθρέφτη του μπάνιου σου!"
Σκέψου να κάνεις και παιδί !
Αλλά πέρα από αυτό έχω κάθε δικαίωμα να γράφω για μια ταινία
και να 'σαι σίγουρος ότι μια παιδική ταινία αφορά τουλάχιστον αυτούς που έχουν παιδιά και θέλουν να ξέρουν τι βγαίνει κι από παιδικές ταινίες.
Κι αν θυμάμαι καλά, πολλοί από δω μέσα έχουν κόρες, οπότε.......
η άποψή σου πάει στο βρόντο ! ! !

ΥΓ. Με το "Είπα κι εγώ; Δεν θα βγει κάποιος να πει κάτι....." δεν εννοούσα άντε πάλι να γίνει της ...Barbie όπως τότε.
Απλά, απόρησα που "αργήσατε" χρονικά να πείτε κάτι......
 


ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Κυριοι, λιγη σοβαροτητα!
Οι δικες μου αποριες ειναι:
1)Δυναται η ταινια να αποδωθει σε καδρο 2.35:1
και εαν ναι
2)Υπαρχει η δυνατοτητα "κυλισης" των υποτιτλων στο εσωτερικο
του καδρου ωστε να γινει χρηση κοιλης οθονης?
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Δεν μου λες...
Όταν βλέπεις το Citizen Kane, ενδιαφέρεσαι για το πόσο κάλή είναι η εικόνα; Όταν βλέπεις το Godfather σε ενδιαφέρει ο ήχος; Ιερόσυλε! Σε τέτοιες ταινίες υπερέχει τόσο πολύ η σκηνοθεσία και το σενάριο που όλα τα άλλα περιττεύουν!
Μην κοροϊδεύεις, η Ροζέλα η Πριγκίπισσα του Μαγικού Νησιού ήταν μεσα στον κόκκο και το γρέζι. Ανάλογα με την αξία της ταινίας αυτοί που κάνουν τα trasfers πρέπει να δείχνουν και κάποιο σεβασμό...:141:
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Και σε τελική ανάλυση, από δω και στο εξής, ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ (και πέφτει στην αντίληψή μου), ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ.
Αν δεν σου αρέσει, ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ !
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Βασίλη λανθάνεις. Η ανηψιά μου είναι 3 χρονών και μεγάλη fan των νεραϊδοπεταλούδων. Επίσης η Barbie είναι η δεύτερη πιο αγαπημένη της κούκλα. Και ξέρει να βάζει DVD και να βλέπει (όταν της επιτρέπεται).
Σιγά μην κάτσει το οχτάχρονο να δει Barbie...Μάλλον Beverly Hills 90210 γουστάρει...
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
163
Καμία σχέση...
Πολλές παιδικές ταινίες είναι υπέροχες, και όταν έχω παιδιά θα τις παρακολουθούμε μαζί. Οι ταινίες αυτές αφορούν όντως όσους έχουν παιδιά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφορούν εσένα, αλλά δεν μου πέφτει και λόγος. Διατηρώ βέβαια κάθε δικαίωμα του να κρίνω, και όχι να σε κατακρίνω. Γι' αυτό άλλωστε είμαστε εδώ...

Άλλο αυτό όμως και άλλο το να τις παρακολουθώ μόνος μου. Περί ορέξεως βέβαια, κολοκυθόπιτα.
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Όταν η κακιά νεράιδα Χένα δηλητηριάζει τη βασίλισσα της Νεραϊδοχώρας και τα μαγικά φώτα αρχίζουν να ξεθωριάζουν, ο Πρίγκιπας ζητά από τη Mariposa και την παρέα της να τον βοηθήσουν να βρει το αντίδοτο.
Εγώ πάντα στα παιδικά είμαι με τους κακούς... Εκείνο το σπαστικό Roadrunner πάντα ήθελα να το κατασπαράξει το Coyote! Οπότε Χένα FTW!
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
163
Βασίλη λανθάνεις. Η ανηψιά μου είναι 3 χρονών και μεγάλη fan των νεραϊδοπεταλούδων. Επίσης η Barbie είναι η δεύτερη πιο αγαπημένη της κούκλα. Και ξέρει να βάζει DVD και να βλέπει (όταν της επιτρέπεται).
Σιγά μην κάτσει το οχτάχρονο να δει Barbie...Μάλλον Beverly Hills 90210 γουστάρει...
Μερικοί ωριμάζουν Άκη... Άλλοι απλά σουλατσάρουν στο χρόνο.... :142:
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Μα Αντρέα η σοβαρότητα υπάρχει.
Μη μου πεις τώρα ότι τόσοι κολοσσοί εταιρείες που δαπανούν εκατομμύρια για παιδικές ταινίες και χιλιάδες ώρες δουλειάς από εκατοντάδες εργαζόμενους διαφόρων ειδικοτήτων δεν έχουν σοβαρότητα.....
Έλλειψη σοβαρότητας δείχνουν αυτοί που "κοροϊδεύουν" τις παιδικές ταινίες και κάποιοι ίσως να τις νοικιάζουν κρυφά για να μην τους δουν......

Όσο για τις τεχνικές απορίες σου δεν ξέρω να σου πω.
Πάντως , αν σ' ενδιαφέρει το DVD με την ταινία "Barbie and the Magic Pegasus" εκτός της μεταγλώττισης έχει και γαλλικό ήχο (Dolby 5.1).
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
νομιζω πως το avsite εχει και πολλά παιδάκια (ενα απο αυτά και εγώ) και πολλά απο αυτά τα παιδάκια εχουν κάνει και αυτά παιδάκια...

Επειδή τυγχάνει να εχω και 2 απο αυτά (παιδάκια οχι παϊδάκια) οφείλω να πώ οτι καλό είναι να εχουμε ενημέρωση και για παιδικά DVD releases.

Παρακαλώ τα σχόλια πρός τον Κωνσταντίνο να μην ξεφέυγουν.

Κωνσταντίνε καλή η ιδέα σου για τα παιδικά release να την υλοποιήσεις

ΥΓ επειδή διάβασα mariposas... και είμαστε και λατρες του HIGH DEF παρτε ενα ερασιτεχνικό/ημιεπαγγελματικό αποτέλεσμα με ομορφες πεταλουδίτσες:

http://www.mariposahd.tv/

επεισόδιο 7 σε 1080
http://www.mariposahd.tv/torrents/mariposaHD.S01E07.1080p.en.wmv.torrent

επεισόδιο 7 σε 1080
http://www.mariposahd.tv/torrents/mariposaHD.S01E07.720p.en.wmv.torrent

όλα τα άλλα 1-6 είναι στην σελίδα αυτή:

http://www.mariposahd.tv/episodes

happy downloading!!!
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
163
Re: Απάντηση: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Μα Αντρέα η σοβαρότητα υπάρχει.
Μη μου πεις τώρα ότι τόσοι κολοσσοί εταιρείες που δαπανούν εκατομμύρια για παιδικές ταινίες και χιλιάδες ώρες δουλειάς από εκατοντάδες εργαζόμενους διαφόρων ειδικοτήτων δεν έχουν σοβαρότητα.....
Έλλειψη σοβαρότητας δείχνουν αυτοί που "κοροϊδεύουν" τις παιδικές ταινίες και κάποιοι ίσως να τις νοικιάζουν κρυφά για να μην τους δουν......
Επίσης οι εταιρίες δαπανούν εκατομμύρια στην έρευνα και την παραγωγή ειδών βρεφικής ένδυσης, στον σχεδιασμό εσωρούχων, σερβιετών, σεξουαλικών βοηθημάτων, σε παιδικές τροφές κτλ κτλ...
Αυτό δεν σημαίνει ότι οι 40χρονοι θα πρέπει να κυκλοφορούν με πιίλες και να φοράνε πάνες! Υπάρχι αγορά αλλά δεν απευθύνεται σε όλους!
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Κων/νε, το πρόβλημα δεν είναι ότι θέλεις να ενημερώνεις. Ενημέρωνε όσο θέλεις.
Το πρόβλημά σου είναι ότι θέλεις να τις βλέπεις. Και δεν έχεις παιδιά για δικαιολογία ("την είδα αναγκαστικά μαζί με τα παιδιά μου").

Ελπίζω να εκτιμήσεις ότι στο είπα ξεκάθαρα, για να μην παίζουμε την κολοκυθιά καμιά δυο σελίδες ακόμα.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.630
Reaction score
83.116
Απάντηση: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Εγώ πάντως τη μόνη Mariposa που ξέρω είναι αυτή από το Dead Or Alive 4 ( XBOX).


 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.340
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top