Bullying (Kii Audio Three)

gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
Θεωρώ ότι τα νέα αποκτήματα του gonis αξίζουν δικό τους thread!
Ενδεχομένως θα είδατε σε διπλανό thread οτι το διαχρονικό bullying των Ζαπ-μπουτιαυτιαδων και λοιπών θεων,ημίθεων,ασχιετων,ημιμαθών ...του φόρουμ ειχε αποτέλεσμα.;)
Έφυγαν τα Magnepan και οι Krell και την θέση τους πήραν τα Κii.
"Κουνιούνται τα Καλαβρυτα " θα πειτε δικαιολογημένα κάποιοι αλλά για μένα ηταν-ειναι αλλαγή σημαντική.
Η απόφαση ειχε παρθεί καιρό πριν αλλά η υλοποίηση έγινε ξαφνικά.
Σε επισκεψη μου στον αντιπρόσωπο χωρίς πολλές κουβέντες-παζάρια-τραμπες-άτοκες δόσεις η προσφορά του ηταν προκλητική και έγινε το deal.
Τα ηχεία θα λειτουργήσουν ,λόγω καλοκαιρινών διακοπών, το επόμενο διάστημα.
Η συνδεσμολογία ειναι ένα θέμα γιατί το προϊόν ειναι νέο και εξελίσσεται (απο τον κατασκευαστή) και επειδή μου λείπουν συσκευές-καλώδια για την σύνδεσή τους ,αλλά.....
Project Manager, Ζαπαντης.
δεν μασάει...






image.jpeg


image.jpeg


image.jpeg
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Επιτέλους ΝΑ ένα μέρος για δοκιμές...πρόεδρε..άσε τα κλειδιά σε κάποιον εμπιστοσύνης και πήγαινε να χαλαρώσεις...
μόλις γυρίσεις θα τα βρεις όλα ''στρωμένα'' :thumbsup::thumbsup::thumbsup::eek::eek::p



Υ.Γ. Έχεις και παρκέ...μούρλια:p:D:D:D:D:D
 


gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
Αίσχος!
Σου έβαλε like όλη η...΄΄συμμορία των ημιμαθών΄΄.Πού πηγαίνει μια υποδοχή με τόσους ΄΄άσχετους΄΄; :D

Υποθέτω ότι θα τα συνδέσεις σε πρώτο στάδιο σε αναλογική έξοδο προενισχυτή μέσω των υποδοχών AES/EBU -οι οποίες με το σχετικό διακοπτάκι μετατρέπονται σε αναλογικά XLR.

Θα εισπράξεις ακροαματική απόδοση ριζικώς διαφορετική σε σχέση με τις Μάγκισσες.Αξίζει όμως το ΄΄βάσανο΄΄.;) Μην αμελήσεις να πειραματιστείς ενδελεχώς με εναλλακτικές τοποθετήσεις εντός του χώρου-αλλά και σε διαφορετικά δωμάτια.

Του Kii τα...κάγκελα -και τα μυαλά...εKii.:wink:
http://www.avsite.gr/forum/threads/Μόναχο-κατόπιν-εορτής.145390/page-8#post-1985394
Η σύνδεση θα γίνει προσωρινά-εν αναμονή του Kii control- με εξωτερική κάρτα ήχου όπου θα "καρφωθουν" οι πηγές συν computer audio .Γυρίζω σελίδα ολοκληρωτικά:)
 




Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Εγω παντως αν ηταν να φυγω με κατι απο το σπιτι του Γκονις, θα ηταν το ντουπ-κατι... ας τα βρει με τον μπραδερ του μετα... :p
 




Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Η σύνδεση θα γίνει προσωρινά-εν αναμονή του Kii control- με εξωτερική κάρτα ήχου όπου θα "καρφωθουν" οι πηγές συν computer audio .Γυρίζω σελίδα ολοκληρωτικά:)
Αυτό και αν θα ήταν ενδιαφέρον...Να παίζει το βινυλιακό συνολο Vpi et al μέσω αναλογικοψηφιακής μετατροπής...:wink:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Και μπορεί και διπλής!
Πάντα στο όνομα του ατεμαχιστου ήχου..
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Και μπορεί και διπλής!
Πάντα στο όνομα του ατεμαχιστου ήχου..
Εκείνο που αξίζει ν'αποφευχθεί κατά τη γνώμη μου,είναι πιθανή σύνδεση με την αναλογική έξοδο έτερου ξέχωρου ψηφιοαναλογικού μετατροπέα -που θα παρείχε υποτίθεται έλεγχο στάθμης ...
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Εκείνο που αξίζει ν'αποφευχθεί κατά τη γνώμη μου,είναι πιθανή σύνδεση με την αναλογική έξοδο έτερου ξέχωρου ψηφιοαναλογικού μετατροπέα -που θα παρείχε υποτίθεται έλεγχο στάθμης ...
Γιατί;
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
Εκείνο που αξίζει ν'αποφευχθεί κατά τη γνώμη μου,είναι πιθανή σύνδεση με την αναλογική έξοδο έτερου ξέχωρου ψηφιοαναλογικού μετατροπέα -που θα παρείχε υποτίθεται έλεγχο στάθμης ...
Και ομως προτάθηκε απο τον κατασκευαστή για ενα benchmark συγγενικού μου προσώπου
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Xρήστο μεγειά και καλοάκουστα. Τώρα μέχρι ναρθει ο κοντρόλερ ίσως -λέω- να δείς και για καμμιά μετρικ ουτως ώστε να ξεμπερδέψεις και με το θέμα phono stage αλλά και γενικώς να κάνεις που και που κάνα παιχνιδάκι.:)
Τα Kii παίζουν πολύ όμορφα αν τους κάνεις το χατήρι να μην τα ακούς στην αρχή, θέλουν το χρόνο τους, μπατ μετά ...θησαυρούλης!!:dance2:
Τελικά καλώς ήρθες στο νέο κόσμο, σου προτείνω το 1ο "σοβαρό" άκουσμα νάναι η μουσική της συμφωνίας του, δεν ξέρω πόσο καλός μαθητής έγινες...θα δείξει στο χρόνο!!!
ΥΓ. Προσοχή στο χαμηλό....θα γίνεις βωμολόχος!:o:o
 



Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top