DACs - τελειωμό δεν έχουν




Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Σπύρο καλο-άκουστο. Το υπόλοιπο setup είναι το ίδιο; Περιμένουμε εντυπώσεις
 

Μηνύματα
1.860
Reaction score
371
Βεβαια Μιχαλη εδω μιλαμε για προ οπου κοστιζουν καποιες χιλιαδες ευρα ετσι?θυμαμαι ο 05 που μου αρεσε και μενα ειχε κουτα 6500 ευρω για να τον αγορασει καποιος και τωρα λεμε οτι ο Πιονερος παιζει ελαφρως υποδυεστερα .....αρα σαφως οι νεας γενιας μηχανες εχουν πολλα να δωσουν.......τι λες ......
Βλάση έχεις απόλυτο δίκιο.
Απλά το αναφέρω για να μην υπάρχουν παράλογες προσδοκίες και απαιτήσεις από ένα τέτοιο μηχανάκι, το οποίο είναι τρομερή ευκαιρία στα χρήματα του αλλά δεν μπορεί να υποκαταστήσει ακριβές μηχανές.
Σαν dac όμως είναι ΠΟΛΥ ψηλά και ανταγωνίζεται μηχανές με 000€.
 



Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.612
φυσικα και ειναι καλο,απλα το εχουμε αναφερει νομιζω,μιας και ειναι μοντελο που κυκλοφορει στην αγορα καποιους μηνες.Ο ΗΧΟΣ στο τρεχων τευχος το εχει και δοκιμη. Απλα το teac 501 ήταν το πρωτο dac με "γηινη" τιμη (περιπου 800) με δυνατοτητα dsd και οπως ειναι λογικο ο διαδοχος του αξιζει ιδιαιτερης προσοχης και αναφορας.

Βεβαια μολις τωρα προσεξα την τελευταια προταση απο το λινκ του ΗΧΟΥ..."Το θέμα είναι ότι η Teac δεν έχει πια διάθεση στην Ελλάδα και έτσι θα είναι δύσκολο να βρούμε την συσκευή για δοκιμή." Κριμα αν ισχυει,αλλη μια εταιρεια οφ απο την Ελληνικη αγορα.
 
Last edited:



Μηνύματα
543
Reaction score
379
Δεν έχει dsd αλλά παίζει dxd και το τσιπάκι που φοράει υποστηρίζει dsd. Ο επεξεργαστής που έχει όταν δουλεύει στο φουλ του είναι κάτω από το 30% της υπολογιστικής ισχύς του από ότι λέει η εταιρεία και αυτό το κάνει future proof. Ελπίζω στο μέλλον με μια αναβάθμιση firmware να υποστηρίξει.
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Με το UD-501 έχω ξετρελαθεί. Σιγουράκι για όσους ενδιαφέρονται.
...................................
Πες (μου) ενα ευχαριστω:)
Και που να ακουσεις το aune
 

A

amoustakas

Guest
Χα,χα. Κάτι μου είπε ο πανοραμίξ ότι ήταν δικό σου, αλλά μετά είδα στο νήμα ότι το παρήγγειλε καινούριο και μπερδεύτηκα. Και το αούνι κάποια στιγμή θα το ακούσω μετά το καλοκαίρι... Βλέπω τον πανοραμίξ να παίρνει το UD-503. Ευτυχώς εσύ έχεις χρόνο να αποφασίσεις από Σεπτέμβριο...
 



Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
Θερμοκρασίες δεν ανεβάζει ιδιαιτερες αλλά νομιζω πως το παραμάνες. Δωστου λίγο αέρα να αναπνέει βρε!
Και μην το κλεινεις και πολύ πολύ.
 


A

amoustakas

Guest
Έχω και έναν άλλο λαμπάτο να τον βάλω αριστερά να το κρατάω ακόμη πιο ζεστό...
 

A

amoustakas

Guest
Πιάσε λαμπάτο και μετά πιάσε το TEAC να δροσιστείς. Καμιά φορά ψήνω λουκάνικα πάνω στις λάμπες. χε,χε,χε

Κοίτα τον ανοίγω κανένα μισάωρο το πολύ μια ωρίτσα τη μέρα οπότε ούτε καν ζεσταίνεται. Καλύτερα είναι να το έχω μονίμως ανοιχτό;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.562
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top