DACs - τελειωμό δεν έχουν

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
thanks :)! Απο Ελλαδα τιποτα?

Το συγκεκριμένο μηχανάκι "κυκλοφορεί" συχνά πυκνά σε αγγελίες σε φορα ή καταστήματα... αν έχεις το νού σου, κάπου θα το πετύχεις.

:drinks:
 



Μηνύματα
1.849
Reaction score
2.322
Και τετοιανε ακουω να ουμ :D! Καλα αστο αυτα δεν ακουγονται πλεον, δεν ειναι χαιφιντελιστικα αρχεια high definition. Θα παω σε τιποτα φθηνιαρικα ηχεια θεομουντα! Δεν ειναι ειναι το high fidelity για μενα τελικα.
 


Μηνύματα
1.849
Reaction score
2.322
Λοιπον, δανειστηκα απο εναν φιλο μου το παλιοτερο μοντελο της cambridge audio, το dacmagic! Τεραστια βελτιωση, μαλακωσε αρκετα ο ηχος και καθαρισε λιγο (εκανε ενα φυσημα ). Το συγκεκριμενο μπορει να βρεθει σε καποιο καταστημα, η μονο τα νεοτερα μοντελα? Αν παρω το dacmagic 100 θα εχω το ιδιο αποτελεσμα με το παλιοτερο, η καμία σχέση? Νομιζω εχουν το wolfson και τα δυο. Μεχρι τωρα ακουγα απο pc με usb στο ενσωματωμένο dac του ενισχυτη (xindak A06 τσιπακι dac της bur brown)
 
Last edited:




Μηνύματα
107
Reaction score
33
Μάλλον δεν το διάβασες αρκετά, πηγαίνεις απο PCM to DSD στο Jriver π.χ και τότε στο Dac.

Why bother with PCM at all, if for the price of 50 dollars you can buy JRiver software (cost of 3 CDs) and play everything like DSD to the Euforia DAC.

And OF COURSE you can also play natively the DSD files and enjoy a full spectacle of sound in your room.
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Μια χαρα το διαβασε. Το dac παιζει ΜΟΝΟ dsd.

Σου λεει λοιπον πως για να παιξεις τα pcm αρχεια σου θα πρεπει να κανεις την μετατροπη on the fly απο τον software player.
 





vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Mytek Manhattan II (με ESS 9038, νέο USB interface, phono preamp και MQA):

View attachment 59149

http://www.digitalaudioreview.net/2016/05/mytek-tease-manhattan-ii-with-mqa-and-streaming-module/

6000$
Αν σου πω οτι ψηνομαι.......και ας το αποκαλουν -ασκημο---εκανα κουβεντα για ξεκινημα με ον Χρηστο.....απλα θα ηθελα και Εq να το χρησιμοποιησω οπου απαιτειται σαν της Metric ρε γαμωτο....
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.864
Reaction score
20.350
Αφού έχεις ήδη τη Metric, τι να το κάνεις το EQ του Mytek;:O_o:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Αφού έχεις ήδη τη Metric, τι να το κάνεις το EQ του Mytek;:O_o:
Μα το Mytek ειναι και αυτο Pro-dac σαν την Metric οποτε ελεγα να την δωσω απλα πλεον δεν θα εχω το EQ της ρε παλλικαρι μου!!!τωρα θα μου πεις μπορω να εχω eq απο το Amara η το Audirvana που χρησιμοποιω στο Mac.......ασε και θα δουμε.....
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Γιατί διώχνεις την Metric κυρ Φωτόγκραφερ?
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.864
Reaction score
20.350
Καλά, κάτσε να διαβάσει ο ΚωστΑυτιάς ότι θέλει να διώξει τη Metric o Krellιάρης και τον βλέπω τον γιατρό να κατεβαίνω Αθήνα για να "σπικάρει δυο φωνήεντα" στο αυτάκι του Βλάση μας...:smg::smg::smg:

Ποιος θα τον δει τον γιατρό και δεν θα τον φοβηθεί!!!

Κράτα τη Metric αρχηγέ, θα το μετανιώσεις εάν την δώσεις!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.062
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top