KINOTEXNIKH - DENON

Μηνύματα
9
Reaction score
0
Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι για τον ραδιοενισχυτή AVR 2807 της DENON. Επικοινώνησα με την αντιπροσωπεία της παραπάνω εταιρίας και η τιμή είναι 1300 ευρώ.
Με μία πρόχειρη έρευνα αγοράς διαπίστωσα ότι ο ενισχυτής σε Γερμανικά online shops έχει τιμή 900 ευρώ περίπου.

Τηλεφώνησα στην Κινοτεχνικη (αντιπροσωπεία) της DENON και ρώτησα αν για προϊόντα που αγοράστηκαν από το εξωτερικό ισχύει η εγγύηση της εταιρείας.

Η απίστευτη απάντηση της εταιρείας είναι ΟΧΙ.

Θεωρούσα δεδομένη την καταφατική απάντηση αφού προηγουμένως είχα επικοινωνήσει με τον ΝΑΚΑ (Yamaha) και μου απάντησαν ότι ισχύει η πανευρωπαική εγγύηση.
Δεν ξέρω τι να κάνω αφού σκόπευα να αγοράσω από την Γερμανία.
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
H Denon έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση στα προϊόντα της. Άσχετα τι λέει η Κινοτεχνική (και η κάθε Κινοτεχνική) με ένα γράμμα στην μαμά εταιρία λύνονται πολλά τέτοια προβλήματα...
 


jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.007
Reaction score
1.466
Και γιατί ρώτησες την αντιπροσωπεία για την τιμή και δεν έψαξες τα μαγαζιά; Αν είσαι στην Ελλάδα κάνε μια βόλτα στα γνωστά στέκια και θα δεις μεγάλη διαφορά από την "Ανώτατη Τιμή Λιανικής" που δίνουν συνήθως οι αντιπροσωπείες εκτός και αν αναφέρεται ρητά ότι η τιμή είναι τελική.
Ψάξτο λίγο...
Φιλικά,
Γιάννης
 

Μηνύματα
9
Reaction score
0
jpaudio said:
Και γιατί ρώτησες την αντιπροσωπεία για την τιμή και δεν έψαξες τα μαγαζιά; Αν είσαι στην Ελλάδα κάνε μια βόλτα στα γνωστά στέκια και θα δεις μεγάλη διαφορά από την "Ανώτατη Τιμή Λιανικής" που δίνουν συνήθως οι αντιπροσωπείες εκτός και αν αναφέρεται ρητά ότι η τιμή είναι τελική.
Ψάξτο λίγο...
Φιλικά,
Γιάννης
Γιάννη,
πίστεψέ με δεν γνωρίζω τα γνωστά στέκια (είμαι από επαρχία). Το τηλεφώνημα στην αντιπροσωπεία έγινε κυρίως για την ισχύ της εγγύησης.

Μπορεί να προτείνεις μερικά και κυρίως στην Θεσσαλονίκη?
 

Μηνύματα
519
Reaction score
0
well εχω πει να μην λεμε παλι τα ιδια αλλα επειδη δεν τα πιανουμε με την πρωτη παμε αλλη μια.
1 δεν ειναι υπωχρεωμενοι να δεχτουν τιποτα παρα μονο αν πας δικαστικα αυτο απο προσωπικη ΕΜΠΕΙΡΙΑ
2 για να καταλαβουμε που ΖΟΥΜΕ καποτε εστειλα mail σε αρκετες ευρωπαικες αντιπροσωπιες γιατι στην ελλαδα δεν ισχυει η πανευρωπαικη εγυυηση και ενω μου απαντησανε σε καθε τι αλλο σε αυτο ΜΟΥΓΚΑ
3 δυστηχως μονο με αγωνα δικαιωνεσε σε αυτη τη χωρα
4 δεν αναλαμβανουν τις αυτονοητες ευθυνες για european εγυησεις θα λεμε
5 οπως ειχε πει ο ιωαννιδης οταν ηταν προπονητης στην αεκ ειμαστε κακομηρηδες και ετσι θα συνεχισουμε
6 δυστηχως οπως ειχε πει και ο ποιητης η αληθειαπ ρεπει να λαμπει πρπει και να σφαζει
Κ.Παλαμας
 

Μηνύματα
4.660
Reaction score
620
Πάντως πριν 1,5 μήνα αγόρασα τον 2807 με 1000 Ευρώ από κατάστημα της Αθήνας και με εγγύηση 2 ετών της Κινοτεχνικής.

Άρα αν λάβεις υπόψιν και τα ταχυδρομικά έρχεται περίπου στα ίδια λεφτά με να τον πάρεις από την Γερμανία....
 

Μηνύματα
32
Reaction score
0
Και εγω πριν 1,5 μηνα αγωρασα τον DENON 3806 (1100 EURO) ΜΕΤΡ.και με εγγυιση 2 χρονια κανονικα, απο θεσσαλονικη αλλα το εψαξα πολοι!.
Καλη αγορα. :D
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.597
Μηνύματα
2.867.283
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top