Windows 10


Μηνύματα
1.714
Reaction score
761
Αναβαθμίστε δωρεάν σε Windows 10 & μετά την λήξη της προσφοράς. ;)

https://iguru.gr/2016/07/30/60272/get-free-windows-10-after-the-free-upgrade-offer/
Βρε λες η MS να θέλει να περάσει τα 10άρια σε όλα τα windowsPCs; :D Κάτι σαν τις πατάτες του Καποδίστρια που αρχικά δεν της ήθελε τσάμπα κανένας...

υγ. αν μετά την λήξη της προσφοράς (αν λήξει ποτέ), βάλει κάποιος σπασμένα 10ρια πάνω σε γνήσια 8άρια, τι θα του πει η M$ ή η εφορία ή οποιαδήποτε BSA ή το υπόλοιπο συναπάντημα; Ότι δεν τα έβαλε εντός της προθεσμίας αλλά μετά και αυτό τα κάνει παράνομα; Μπουχαχα! :fuckyou:
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.884
Reaction score
20.368
Ποιο αργό internet... Έπιασε χτες να εφαρμόσει την τελευταία αναβάθμιση κι έχει κολλήσει στο 91% της εφαρμογής. Κάποια ιδέα;
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.884
Reaction score
20.368
Αφού λέει "don't turn off your PC" ρε παιδιά. Θέλετε να το κάνω και να μην έχω PC ύστερα;:cry:
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Μόλις το έκανα, 3 λεπτά.

Σοβαρά, αν κολλάει κάνεις reboot και ή θα αναβαθμιστεί ή θα κάνει roll back (και θα δοκιμάσει/ς αργότερα).
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.884
Reaction score
20.368
ΟΚ, το κρίμα στο λαιμό σας, κουφάλες!

Edit:

Κουφάλες! Ξεκόλλησε μόνο του! Είχα σβήσει την οθόνη και μόλις την άναψα για να δω ότι όντως είναι κολλημένο στο 91%, τα-ταν: desktop! Sweet!
 
Last edited:


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.884
Reaction score
20.368
Καιρός να επιστρέψει, δε νομίζετε;:):drinks:

Υ.Γ.: ...κι ο άγιος, φοβέρα θέλει (αναφέρομαι στο pc μου)
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Καιρός να επιστρέψει, δε νομίζετε;:):drinks:

Υ.Γ.: ...κι ο άγιος, φοβέρα θέλει (αναφέρομαι στο pc μου)
Wizzy, εμένα μου είχε κολλήσει για 6 μέρες στο 66%, μάρτυρας μου Ο Sihtats :laugh::lol::roflmao:
 

Μηνύματα
14.877
Reaction score
20.422
Με αυτό το θέμα που έχει προκύψει εδώ και κάνα 6μηνο με τα λαπτοπ που αρκετά κάνουν κάπου μισό λεπτό για να ολοκληρωσουν το login θα γίνει ποτέ κατι;
Στα 8.1 ήθελα 7 δευτερολεπα εκκίνηση και τώρα θέλω καν τα στο λεπτό. Μετά από ένα Update 1511 εκπορνευτηκε ο Ζευς.
Έπεσε και επαναφορά ζόρικη αλλά με το που αναβαθμίστηκε ξανά μανά ...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.884
Reaction score
20.368
Wizzy, εμένα μου είχε κολλήσει για 6 μέρες στο 66%, μάρτυρας μου Ο Sihtats :laugh::lol::roflmao:
Είμαι σίγουρος!:lolsign::lolsign:

Με αυτό το θέμα που έχει προκύψει εδώ και κάνα 6μηνο με τα λαπτοπ που αρκετά κάνουν κάπου μισό λεπτό για να ολοκληρωσουν το login θα γίνει ποτέ κατι;
Στα 8.1 ήθελα 7 δευτερολεπα εκκίνηση και τώρα θέλω καν τα στο λεπτό. Μετά από ένα Update 1511 εκπορνευτηκε ο Ζευς.
Έπεσε και επαναφορά ζόρικη αλλά με το που αναβαθμίστηκε ξανά μανά ...
Αυτό που περιγράφεις δεν το έχω παρατηρήσει σε κάποιο από τα laptops μου. Φυσικά, κάθε configuration είναι διαφορετικό, οπότε περί (ορέξεως) Windows 10... Ποια είναι τα τεχνικά χαρακτηριστικά του laptop που καθυστερεί το log in;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.635
Reaction score
83.126
Με αυτό το θέμα που έχει προκύψει εδώ και κάνα 6μηνο με τα λαπτοπ που αρκετά κάνουν κάπου μισό λεπτό για να ολοκληρωσουν το login θα γίνει ποτέ κατι;
Στα 8.1 ήθελα 7 δευτερολεπα εκκίνηση και τώρα θέλω καν τα στο λεπτό. Μετά από ένα Update 1511 εκπορνευτηκε ο Ζευς.
Έπεσε και επαναφορά ζόρικη αλλά με το που αναβαθμίστηκε ξανά μανά ...
Παλιότερα είχα διαβάσει κάποια threads γύρω από το πρόβλημα αυτό. Το αξιοπερίεργο ήταν ότι σε κάποιους είχε διορθωθεί με την απενεργοποίηση του Taskbar "Auto-hide" feature... Κουφό αλλά δούλεψε για πολλούς! o_O

Τώρα που έκανα ένα πρόχειρο search είδα ότι για τους περισσότερους ευθύνεται η Cortana. Όταν την κάνουν disable το πρόβλημα διορθώνεται.

Πάντως στις τελευταίες beta builds των Windows 10 η καθυστέρηση έχει εξαφανιστεί.
 

Μηνύματα
14.877
Reaction score
20.422
για την σουζανα πως την λενε ηξερα και την εχω στην μουγκα.
αυτο με το autohide δεν το χα παρει χαμπαρι .

το δοκιμασα τωρα στο καρφι , εκανα 5 φορες επανεκκινηση κανονικη και απλο shutdown και πλεον μπαινει κανονικα.

μα την παναγια (μερα που ειναι ) δεν καταλαβαινω γιατι αλλα δουλεψε!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.619
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top