SANSUI AU-111

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Πωλείται ενισχυτής λαμπάτος SANSUI AU-111 του 1965 με όλα τα original parts και νέες λυχνίες σε άριστη κατάσταση . € 3.500 .Τιμή συζητήσιμη.
 

Μηνύματα
400
Reaction score
362
Kαλησπερα,
θα σ ενδιεφερε ανταλλαγη με audio note soro se +500e απο μενα;
Eυχαριστω
Στελιος
6977653501
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Kαλησπερα,
θα σ ενδιεφερε ανταλλαγη με audio note soro se +500e απο μενα;
Eυχαριστω
Στελιος
6977653501
ευχαριστώ , αλλά δεν με ενδιαφέρει η ανταλλαγή. θα μπορούσαμε να κουβεντιάζαμε στα 3.250 και τα μεταφορικά δικά μου (ζυγίζει 24 κιλά)

και πάλι ευχαριστώ πολύ

Κώστας
 


Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.899
Reaction score
28.679
Πωλείται ενισχυτής λαμπάτος SANSUI AU-111 του 1965 με όλα τα original parts και νέες λυχνίες σε άριστη κατάσταση . € 3.500 .Τιμή συζητήσιμη.

Καλησπέρα σαs Κ. Κώστα .
Έν αρχή καλώs μαs ήρθατε .
Γιά τον λόγο ότι το μηχάνημα με ενδιαφέρει ( εμένα και άλλουs 1000 )
Θα ήθελα να μου απαντήσετε εδώ , στά πιό κάτω .
- " του 1965 με όλα τα original parts " - Τί εννοείτε ? Έχει γίνει κάποιο βραχυκύκλωμα και βρήκατε καί βάλατε τα original parts ?
- " νέες λυχνίες σε άριστη κατάσταση " - Ποιέs λυχνίεs έχει πάνω του το μηχάνημα τώρα και πόσεs ώρεs έχει παίξει μέ αυτέs ?
- Πόσο καιρό είναι στα χέρια σαs ? Έχει γίνει ποτέ ανακαλωδίωση ή κάτι άλλο , ( πυκνωτέs κλπ ) στο μηχάνημα σαs ?
- Είναι 220 V ή 110 V ?
- " μεταφορικά δικά μου " Σέ ποιά πόλη είστε ?
- Θα ήθελα να βάλετε εδώ - καθαρέs - φωτογραφίεs από τον δικό σαs ( εμπρόs και πίσω ) και επι των πλείστων από το εσωτερικό του , οπωσδήποτε .

Σαs ευχαριστώ εκ των προτέρων .
Εμμανουήλ .
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
καλημέρα σας κε Εμμανουήλ.
Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα !


Με τις φτωχές μου γνώσεις θα απαντήσω σε αυτά που γνωρίζω. Την χρονολογία την βρήκα από το Internet από ένα site που πουλούσε τον ίδιο. Ο ενισχυτής, από όσα γνωρίζω (βλέπετε τον αγόρασα από ηχολήπτη το 2009) ,είναι όπως βγήκε από το εργοστάσιο. Σίγουρα είναι με τους original μετασχηματιστές , έγινε bias πρόπερσι και ίσως να έχει αλλαχτεί κάποιος πυκνωτής. Οι λυχνίες που έχει είναι 4 X 6L6GC, 1 X 6AQ8 , 2 X 12BH7, και 5 Χ 12AX7 . Δεν έχουν παίξει πάνω από 2 ώρες με αυτές, άλλωστε ο λόγος του BIAS και της τοποθέτησής τους ήταν για να πουληθεί. Είναι 220V.

Βρίσκομαι στη νότια Κρήτη, συγκεκριμένα στην Ιεράπετρα, οπότε τα μεταφορικά δεν είναι μη υπολογίσιμα. Εννοείται οτι η επιλογή της συσκευασίας και του τρόπου αποστολής θα γίνει από τον αγοραστή.
Φωτογραφίες, όσο το δυνατόν λεπτομερέστερες, το απόγευμα .
Ευχαριστώ
Στη διάθεσή σας

Κώστας

028.jpg
028.jpg
029.jpg
031.jpg
032.jpg
033.jpg


035.jpg
036.jpg
037.jpg
 
Last edited by a moderator:

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.899
Reaction score
28.679
Καλή μαs μέρα .
Ζητώ συγνώμη από τουs διαχειριστέs μαs , θα απαντούσα με PM στον κ. Κώστα , αλλά δεν μπόρεσα στην προσπάθεια που έκανα να ανεβάσω foto ( στά pm ).

Κ. Κώστα .
Στά χρήματα που ζητάτε γιά τον ενισχυτή σαs ( 3500e - 3250e ) περίμενα να είναι το λιγότερο όπωs οι foto που σαs επισυνάπτω .

Με καλή διάθεση ,
Σαs ευχαριστώ πολύ .

k.jpg





j.jpg


Our price: 250.000 Yen .

d.jpg
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
θα καταχραστώ την φιλοξενία σας και θα επικαλεσθώ την ίση αντιμετώπιση τιης σελίδας προς τους χρήστες για να απαντήσω στον κο Εμμανουήλ. Όπως είπα σε προηγούμενη απάντηση, οι γνώσεις μου είναι φτωχές. Γι ' αυτό τον λόγο δεν θα μποτρούσα ποτέ να φανταστώ οτι η ποιότητα ενός συλλεκτικού αντικειμένου δεν κρίνεται από μετρήσεις κα το αν διαθέτει τα εξαρτήματα που είχε όταν κυκλοφόρησε, αλλά από την γιαλάδα μιάς διαχωριστικής λαμαρίνας, Όμως, όσο ζει καθένας , συνέχεια μαθαίνει πράγματα. Την επόμενη φορά θα φροντίσω να τα εφαρμόσω.
Εν πάσει περιπτώσει, η τιμή ενός τέτοιου αντικειμένου μεγαλώνει μέρα με τη μέρα και αυτό συνυπολογίζεται στο αντίτιμο που ζητώ (εννοώντας οτι ο εν δυνάμει αγοραστής σίγουρα θα δει την επένδυσή του να αποδίδει) ,. OK, τα 250.000 Yen βολεύουν καλύτερα, και κάνεις και το ταξιδάκι σου στην Ιαπωνία να δεις τι αγοράζεις . όπως βολεύει επίσης και ένα ταξιδάκι στην Αμερική για να τον πάρεις με 3.700 USD από το ebay, (http://www.ebay.com/itm/322160515316?rmvSB=true)

Σας ευχαριστώ
Πάντα φιλικά
Κώστας
 





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.188
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top