Vincent SV 238

Μηνύματα
83
Reaction score
11
Επεσα τυχαία ψαχνωντας πάνω σε αυτόν τον ενισχυτή και μου έκανε εντύπωση! Βλέπω οτι ειναι διάταξη Α και βγαζει 60w τα οποια μετατρέπει σε 200 w με κάποιο τρόπο και μου,να πω την αλήθεια μ'άρεσε πολυ ο ήχος του συγκεκριμένου ειδικά με τα b&w704 ειναι μουρλια!! αλλα που να τα βρεις! πραγματικά πολύ ωραίος ήχος.. ξερει κανεις αν θα μπορούσα να ακουσω καπου αυτόν τον ενισχυτή;
Επίσεις θα ήθελα μια γνωμη αν μπορουσε να συνδιαστεί επιτυχώς με το αρτεμης το οποίο ειναι 6 ωμ αλλα ο ενισχυτής δεν εχει βυσμα 6άρι και αν μπορώ να ακούσω καπου το Αρτεμης επίσης αμτο εχει καποιο μαγαζι!
http://www.odes.gr/shop/hi-fi/enisx...tes-dikanaloi/vincent-sv-238-silver-timi.html
 

Μηνύματα
518
Reaction score
460
Επεσα τυχαία ψαχνωντας πάνω σε αυτόν τον ενισχυτή και μου έκανε εντύπωση! Βλέπω οτι ειναι διάταξη Α και βγαζει 60w τα οποια μετατρέπει σε 200 w με κάποιο τρόπο και μου,να πω την αλήθεια μ'άρεσε πολυ ο ήχος του συγκεκριμένου ειδικά με τα b&w704 ειναι μουρλια!! αλλα που να τα βρεις! πραγματικά πολύ ωραίος ήχος.. ξερει κανεις αν θα μπορούσα να ακουσω καπου αυτόν τον ενισχυτή;
Επίσεις θα ήθελα μια γνωμη αν μπορουσε να συνδιαστεί επιτυχώς με το αρτεμης το οποίο ειναι 6 ωμ αλλα ο ενισχυτής δεν εχει βυσμα 6άρι και αν μπορώ να ακούσω καπου το Αρτεμης επίσης αμτο εχει καποιο μαγαζι!
http://www.odes.gr/shop/hi-fi/enisx...tes-dikanaloi/vincent-sv-238-silver-timi.html
Τον ενισχυτη μπορείς να τον ακούσεις στο Orpheus audio τα αρτεμης δεν νομίζω να τα εχει κάποιο μαγαζί ποιά,όποτε το καλητερο που μπορείς να κανεις ειναι να ζητήσεις στον Ορφέα να σου δώσει demo τον ενισχυτη να τον ακούσεις σπίτι σου
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Επίσεις θα ήθελα μια γνωμη αν μπορουσε να συνδιαστεί επιτυχώς με το αρτεμης το οποίο ειναι 6 ωμ αλλα ο ενισχυτής δεν εχει βυσμα 6άρι
Κανένας, πλην 1-2, ενισχυτής με τρανζίστορ στην έξοδο δεν έχει διαφορετικές εξόδους αναλόγως του φορτίου.
Αυτό συμβαίνει μόνο στους λαμπάτους, διότι ο μετασχηματιστής εξόδου έχει διαφορετικά τυλίγματα προσαρμογής.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.315
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top