Zingali

petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.141
Reaction score
153
Απάντηση: Zingali

στο home θα εβαζα ενα κλικ μπροστα τα klipsh, στη μουσικη πολυκαναλλη η μη πιο ευηχα τα zero,
ρολο παντως παιζουν κ τα συνοδα
εγω παντως για να παρω καλυτερο ηχο απο τα klf 10 που ειχα πηγα σε overture 4s
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Zingali

αν μαθεις ποσο κοστιζει το τουιτερ (μονο ο θολος) γιατι μονο αυτος αν καει θελει αλλαγμα
θα ανοιξεις και αλλο την ψαλιδα υπερ των κλιπς, δεν θα θες να δεις κατι αλλο.
Εκτος βεβαια και αν εχεις αλλα λεφτα.....οποτε wisdom
και
dont look any further
 

petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.141
Reaction score
153
Απάντηση: Zingali

σε αυτη την κατηγορια σε klipsh θα πηγαινα δαγκωτο
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Απάντηση: Zingali

οταν ερθεις στο γιωργακη πες του να σε βαλει στο τριπ με τα αυτοκολητακια.....ξερει αυτος, 50 50 τα αγοραζει.......
μαλιστα...οκ θα του πω:116:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Zingali

με αλλα λογια μαζευε λεφτα...................
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Απάντηση: Zingali

σιγουρα ο ανταγωνισμος σ αυτη τη κατηγορια ειναι μεγαλος....εχω δει-ακουσει και τα κλιπς και φυσικα δε παλευονται οσον αφορα τιμη προς αποδοση, επιδοσεις σε home cinema κλπ....απλα ζινγαλι δεν ετυχε ποτε...και θελω να δω-ακουσω πριν κανω κινηση....μακαρι να χε ο γιωργος πανω να καναμε α-β τεστ κλιπσ-ζινγκαλι...αλλα δε νομιζω οτι φαιρνει κλιπσ...θα τον ρωτησω....παντως να πουμε την αληθεια και στη θεα μονο του rc64 ψαρωνεις....τωρα βεβαια ολα αυτα (κλιπσ ή ζιρο) σε 20 με 22 m2, θα εχουν "αναπνοη"?...:111:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Zingali

αμα εισαι εδω ελα να ακουσεις τα 7ΙΙ 64ΙΙ, και θα δω μηπως μπορουμε να τα φερουμε στο χωρο μου για αλφαβιτισμο.......
ο γιωργακης μου δανειζε κομπονεντ της κιμπερ πριν 10 χρονια για αλφαβιτισμο με αλλα της εποχης ............
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Zingali

για να καταλαβεις , οταν υπηρχε ο συκαρης , και ειδικα ο χαιδαριος , εκει υπηρχε το πρωτο hc σε επιπεδο .επιπεδων (σινεμας )
κει λοιπον δουλευε , ο στεργιος, πωλητης με τρελλες γνωσεις.
Καθε φορα μου ελεγε , ζιγκαλι.......και παλι ζιγκαλι....κοιθε εστεκε ενα μεγαλο ζιγκαλονιο ....ακομα θυμαμαι τον ηχο τους
παρεα με ενα μαρκ..........
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Απάντηση: Zingali

αμα εισαι εδω ελα να ακουσεις τα 7ΙΙ 64ΙΙ, και θα δω μηπως μπορουμε να τα φερουμε στο χωρο μου για αλφαβιτισμο.......
ο γιωργακης μου δανειζε κομπονεντ της κιμπερ πριν 10 χρονια για αλφαβιτισμο με αλλα της εποχης ............
εδω ολοι ειστε βετερανοι στο σπορ!! :427:....γι αυτο σας πριζουμε εμεις οι νεοπες!!...αλλα επειδη το σπορ ειναι "ευγενες":616: δεν εχετε προβλημα!!...καλα ασε αργυρη...αμα μπω σε dedicated χωρο, στο δικο σου ή αλλο και δω τι κανετε απλα θα κατεβω να πεταξω τα δικα μου....
 

Μηνύματα
6.629
Reaction score
5.180
Re: Απάντηση: Zingali

Συγκρίνουμε βέβαια ανόμοια μοντέλα, βασιζόμενοι στην τιμή.

Κανονικά, τo Zero Otto θα έπρεπε να συγκριθεί με το RF-82II, όπου και το Zingali θα κέρδιζε.
Το Zero Dieci είναι το αντίστοιχο μοντέλο του RF-7II, μόνο που το πρώτο σκαρφαλώνει στα 4,5Κ.

Το ίδιο και για το κεντρικό.
Το Zero Central με τα δύο 6ιντσα, θα πρέπει να συγκριθεί με το RF-62II.

To Zero sub μαρτυράει και την κατηγορία home cinema που απευθύνεται η σειρά Zero, δηλαδή σε μικρομεσαίους lifestyle χώρους, όπου η εμφάνιση προηγείται της απόδοσης. Ένα 8ιντσο απόδοσης μόλις 100rms και με κόστος 900 ευρώ!
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
Απάντηση: Re: Απάντηση: Zingali

Συγκρίνουμε βέβαια ανόμοια μοντέλα, βασιζόμενοι στην τιμή.

Κανονικά, τo Zero Otto θα έπρεπε να συγκριθεί με το RF-82II, όπου και το Zingali θα κέρδιζε.
Το Zero Dieci είναι το αντίστοιχο μοντέλο του RF-7II, μόνο που το πρώτο σκαρφαλώνει στα 4,5Κ.

Το ίδιο και για το κεντρικό.
Το Zero Central με τα δύο 6ιντσα, θα πρέπει να συγκριθεί με το RF-62II.

To Zero sub μαρτυράει και την κατηγορία home cinema που απευθύνεται η σειρά Zero, δηλαδή σε μικρομεσαίους lifestyle χώρους, όπου η εμφάνιση προηγείται της απόδοσης. Ένα 8ιντσο απόδοσης μόλις 100rms και με κόστος 900 ευρώ!
σιγουρα η κατηγορια που κινειται το ζιρο ειναι αυτη που λεει ο flash....αλλα και παλι τσιμπημενο το λες για τη κατηγορια αυτη....και επ ευκαιρια θα θελα να σας πω οτι ξαναμιλησα με αντιπροσωπο ζινγκαλι σημερα και μ πε κατι για ανοδο των τιμων των ιταλικων...μενει να το τσεκαρει με την ζινγαλι και να μου πει...αν οντως ισχυει, το ξεχναμε...δεν δινω για το Otto οσο κανει τωρα το Dieci...για τετοια ανοδο μιλαμε...αναμεινατε....
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Απάντηση: Zingali

η υπερκοστολόγηση δεν έχει όρια.
 


Μηνύματα
6.629
Reaction score
5.180
Re: Απάντηση: Zingali

Πάντα στραβοκαταπίνοντας περνούσα από τα δωμάτια Zingali στις εκθέσεις, γνωρίζοντας ότι ποτέ δεν θα μπορώ να αποκτήσω τις μεγάλες κόρνες της εταιρίας.

Δεν ήθελα να ξεγελαστώ με μοντέλα-μινιατούρες της εταιρίας, γιατί φανταζόμουν ότι θα προσφέρουν μια ψευδαίσθηση κι όχι τη μαγεία της μεγάλης Omni-ray. Το review του Π. Κωτσή απλά επιβεβαίωσε τη σκέψη μου αυτή.

Δυστυχώς η μόνη λύση για να αποκτήσει κανείς μεγάλα Zingali με σχετικά λογικό κόστος είναι να κινηθεί στην αγορά των μεταχειρισμένων.

Από τα Twenty 2.12 αρχίζει η χαρά! Βέβαια τα 16Κ πονάνε, ή, καλύτερα, απαγορεύουν, αλλά σε 5-10 χρόνια ποιος ξέρει, μπορεί να βρεθεί κανένας χριστιανός να τα προσφέρει μαζί με το αντίστοιχο Twenty Central 2.12 κάτω από 10Κ και κάποιος από μας να κάνει την υπέρβαση και να πάρει το σετ...
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Zingali

καποιος σαλαμινομαχος εχει το μεγαλο ....με κατι μεγαλους ενισχυτες...που ξερεις ..μπορει να τα βγαλει στο σφυρι.........
 

Μηνύματα
6.629
Reaction score
5.180
Re: Απάντηση: Zingali

Φαντάσου να πάρεις second-hand ένα Client Name και να βλέπεις συνέχεια το όνομα του πρώην κατόχου φάτσα-κάρτα!
 

petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.141
Reaction score
153
Απάντηση: Re: Απάντηση: Zingali

αμα εχεις τα φραγκα για client name εχεις κ τα φραγκα να ξανασκαλισεις αλλο ονομα πανω
κ γραφεις κ οτι θες
 

Μηνύματα
6.629
Reaction score
5.180
Re: Απάντηση: Zingali

Οι πελάτες της Zingali πάντως πρέπει να προέρχονται από Ρωσία, όπου υπάρχει ακόμη χρήμα.

Το κεντρικό Zingali Twenty 2.12 Central στο google δεν υπάρχει πουθενά, εκτός από ρώσικες σελίδες!
6.500 ευρώ στη Ρωσία.
http://hifi-profi.ru/katalog/tsentr...2739-zingali-twenty-central-212.html?sef=hcfp
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Zingali

οι ρωσοι (πλουσιοι) ειναι αλλου
ο χαιτας ενα φεγγαρι εφερνε μια ταβλα (αντικραδασμικια) απο σιβιριανο κεδρο 100 ? ή 1000 ? ετων, ακριβη.....πανακριβη θα ελεγα
και ο ρωσος πρωην #1 βιολι στη ρωσια οτι εσαχνε ηταν απλα ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.865.606
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top