Συνδεση subwoofer




Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Αργύρη ξεκόλα με τα ερθ....

Η εταιρεία είναι φάντασμα....και παπαριες΄του στυλ 2 μήνες παραδόσεις κτλ όπως με τους ενισχυτές δεν μου αρέσουν.

Και επίσης δεν ασχολείται κανέις μαζί της πέραν 1-2 site. Ούτε στ δυο μεγάλα AVS του εξωτερικού τα αγοράζει κανείς οπότε απο μένα Χ και Χ και Χ!.

Θεωρητικά είναι πολύ καλά αλλά μόνο στη θεωρία έμειναν γιατί στην αγορά δεν υπάρχουν κι έχουν να βγάλουν νέα μοντέλα 100 χρόνια.


Κώστα SVS από Internet ή κάτι από Ελλάδα αλλά θα πάρεις τη μισή απόδοση με τα μισά λεφτά.

Διαλέγεις και παίρνεις ανάλογα με το πόσα θες να σκάσεις.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Re: Συνδεση subwoofer

Αργύρη ξεκόλα με τα ερθ....
σωτηρη για ακομα μια φορα λες (βλακειες):116:

Η εταιρεία είναι φάντασμα....και παπαριες΄του στυλ 2 μήνες παραδόσεις κτλ όπως με τους ενισχυτές δεν μου αρέσουν.
οταν καταλαβεις σε πια χωρα εισαι , και οταν σου πει ο vip cinemas σε ποσο χρονο παραδοση εχει η αγγλια θα δεις ποιος ειναι φαντασμα

Και επίσης δεν ασχολείται κανέις μαζί της πέραν 1-2 site. Ούτε στ δυο μεγάλα AVS του εξωτερικού τα αγοράζει κανείς οπότε απο μένα Χ και Χ και Χ!.
προσωπικα δεν ασχολουμαι με κανενα σαιτ , παρα μονο με προσωπικες δοκιμες, ουτε με νοιαζει τι αγοραζει και τι δεν αγοραζει ο καθενας .Γιαυτο υπαρχουν τοσα προιοντα για να διαλεγουμε οτι μας την δωσει

Θεωρητικά είναι πολύ καλά αλλά μόνο στη θεωρία έμειναν γιατί στην αγορά δεν υπάρχουν κι έχουν να βγάλουν νέα μοντέλα 100 χρόνια.
παλι λες την λεξη 7(βλακειες) αν περασεις απο εδω θα σου δειξω τι εχει (απο νεα σαμπ με ισοσταθμιση -ξεχωριστες συσκευες ισοσταθμισεις-νεα ηχεια-νεα σεικερς εξωτερικους ενισχυτε για σαμπ)


Κώστα SVS από Internet ή κάτι από Ελλάδα αλλά θα πάρεις τη μισή απόδοση με τα μισά λεφτά.

Διαλέγεις και παίρνεις ανάλογα με το πόσα θες να σκάσεις.
φιλικα rg:126:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Συνδεση subwoofer

Και ολα αυτα μετα απο τα ακολουθα σαμπ(αγορασμενα απο εμενα)(εννοειται καινουργια)
1) bose
2) magnat
3) (2 τεμαχια) canton
4) sunfire
5) erthquake
6) teufel
Kαι εχω δοκιμασει στον πανω χωρο μου(δωματιο στον δευτερο) 2 velodyne-1 jamo-1 jm lab-1 revel-1 yamaha-1 klipsch και καποια που δεν θυμαμαι τωρα
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Κι επειδή έχεις δοκιμάσει 10 παντόφλες έγινες γκουρού στα πασούμια?:143:

Εν έτη 2010 υπάρχουν και ανελκυστήρες για να ανέβεις στον 5ο όροφο κι αν εσύ θες να πηγαίνεις από τη σκάλα δικαίωμα σου. Άκου bose...xaxaxa....που το αναφέρεις και ως άξιο δοκιμής.

Είτε σου αρέσει ή όχι η καταξίωση κάποιων εταιρειών δεν είναι τυχαία.

Εσύ γιατί δεν αγοράζεις earth και πήρες teufel? H μήπως είχεις και το πούλησες?

Το να αμφισβητείς ένα σωρό χρήστες πολύ πιο γνώστες και έμπειρους απο εσένα και από εμένα καθώς και ένα σωρό κατασκευαστές με ενεργή δράσση στ μεγάλα φόρα είναι ΑΣΤΕΙΟ.,


Το θέμα μας δεν είναι αν παίζουν καλά τα sub της Earth, αλλά αφού παίζουν απάντησε μου στα εξής:

- Που είναι οι χρήστες που τα έχουν? (Βρωμάει ο τόπος υπερευτυχισμένους SVSαδες)

-Που είναι οι πωλήσεις της?

- Που είναι τα reviews εκτός απο τα 1-2 site που μας τσαμπουνάς 100 χρόνια τώρα προ 5ετίας?

- Που είναι οι έγκυρες μετρήσεις?


Που είναι επιτέλους η ρημάδα η Earth? Που είναι?

Λοιπόν επειδή δεν μπορώ να ακούω βλακείες περί προσωπικών απόψεων από μη ειδικούς για μένα τρώνε μόύτζα.

Και μιας και ο κόσμος δεν έχει λεφτά για πέταμα ας αγοράσει μια και καλή αυτό που πρέπει γιατί σε λίγο θα μου πεις ότι πρέπει να ακολουθήσει τη διαδρομή σου.....Δηλαδή να αγοράσει 5-6 παντόφλες πριν πάρει παπούτσια.

Αν έχεις νούμερα και μετρήσεις από σοβαρές πηγές μιλά...Αν όχι ευχαριστούμε αλλά χροιές και πορδες ποντικού δεν θα πάρουμε.:135:


Και σου το ξαναλέω για να μην παρεξηγούμε...δεν ξέρω πως παίζουν αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρει κανείς. Και αφού είναι τόσο καλόι γιατί κρύβονται?
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Ακόμα και το site τους είναι λες και το έχει κατασκευάσει μαθητής του δημοτικού....:143::143::143:


Δείτε site εν έτη 2010 http://www.earthquakesound.com/subs.htm


Αργύρη δεν αγόρασες sub από εκεί και τώρα δεν έχουν λεφτά να κάνουν νέο site!
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Και για να μην είμαι άδικος θα σου πω ότι φυσικά κι έχω διαβάσει καλά πράγματα για τους τύπους αλλά αν είναι αλήθεια το ότι παίζουν πολύ καλά τότε οι άνθρωποι είναι άσχετοι από marketing.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Re: Συνδεση subwoofer

Κι επειδή έχεις δοκιμάσει 10 παντόφλες έγινες γκουρού στα πασούμια?:143:
oχι στα τσοκαρα εγινα

Εν έτη 2010 υπάρχουν και ανελκυστήρες για να ανέβεις στον 5ο όροφο κι αν εσύ θες να πηγαίνεις από τη σκάλα δικαίωμα σου. Άκου bose...xaxaxa....που το αναφέρεις και ως άξιο δοκιμής.
οταν ειχα σαμπ της bose 1996 εσυ ασχολιοσουν με καθε τι αλλο εκτος απο hc

Είτε σου αρέσει ή όχι η καταξίωση κάποιων εταιρειών δεν είναι τυχαία.
ποιος οριζει τι ειναι καταξιωση, ο γκουρου με τις τσοκαροπαντοφες?

Εσύ γιατί δεν αγοράζεις earth και πήρες teufel? H μήπως είχεις και το πούλησες?
ειχα, και αγοραζοντας το σετ της τουεφελ τι να εκανα να εμενα με 2 σαμπ?

Το να αμφισβητείς ένα σωρό χρήστες πολύ πιο γνώστες και έμπειρους απο εσένα και από εμένα καθώς και ένα σωρό κατασκευαστές με ενεργή δράσση στ μεγάλα φόρα είναι ΑΣΤΕΙΟ.,
αστειο ειναι να προσπαθεις να με ψησεις με ολα τα παραπανω , δεν με ενδιαφερει αν ειναι πιο εμπειροι ή πιο απειροι.Στο εχω ξαναπει εχω επαφη με τον ηχο απο το 1986 Απο τοτε σπρωχνω λεφτα .Δεν λεω οτι ειμαι ξερολας και ουτε θεωρω καποιον ξερολα αλλα μου επιτρεπεις να εγω προσωπικη γνωμη σχηματισμενη απο εμπειριες και οχι απο αναγνωσματα.Οσο αφορα τους κατασκευαστες οπως ξερεις δεν φτιαχνουν ολοι τα ιδια πραματα, οποτε δεν χρειαζεται να σχολιασω τα περι κατασκευαστων


Το θέμα μας δεν είναι αν παίζουν καλά τα sub της Earth, αλλά αφού παίζουν απάντησε μου στα εξής:

- Που είναι οι χρήστες που τα έχουν? (Βρωμάει ο τόπος υπερευτυχισμένους SVSαδες)
τι με νοιαζει που ειναι ή που δεν ειναι , οπως δεν με νοιαζει που ειναι ή δεν ειναι οι χρηστες της svs .Λογικη ειναι αυτη
ξερεις ποσοι ευχαριστημενοι χρηστες yamaha υπαρχουν τι θες να πεις οτι οι γιαμι ειναι καλυτεροι απο την krell .
Σωτηρη μου θυμιζεις την διαφημηση που σταματα ο αλλος διπλα στη φεραρι με το οτομπιανκι και τον ρωτα αν αυτο το αμαξι ειναι καλο γιατι δεν βλεπει πολλα στο δρομο.

-Που είναι οι πωλήσεις της?
μην μου πεις οτι ξερεις ποσο πουλα ο καθε κατασκευαστης?

- Που είναι τα reviews εκτός απο τα 1-2 site που μας τσαμπουνάς 100 χρόνια τώρα προ 5ετίας?
ρε παλαβομενο με ριβιους ψωνιζεις, ή με το τι ακους?
μου θυμιζεις ενα ελληνα αντιπροσωπο που δεν δινει πια συσκευες στο hitech γιατι δεν του τα βγαζουν πρωτα , και οταν μπαινει πελατης μεσα τον αρχιζει στα βραβεια και στις κριτικες

- Που είναι οι έγκυρες μετρήσεις?
εκει που ειναι οι ακυρες, ασε απο μετρησεις εχω χορτασει
απο ΟΛΟΥΣ ,μα ΟΛΟΥΣ,οι μετρησεις ειναι για να ψαρωνουν κατι ατομα σαν εσενα.Εμενα το μυαλο δεν πσαρωνει απο μετρησεις και βραβεια.Αμα εσυ γεμιζεις τον χωρο σου κοπιες απο μετρησεις και βραβεια μπραβο σου


Που είναι επιτέλους η ρημάδα η Earth? Που είναι?
οωε? που ειναι ?εκει ακριβως την αφησαμε

Λοιπόν επειδή δεν μπορώ να ακούω βλακείες περί προσωπικών απόψεων από μη ειδικούς για μένα τρώνε μόύτζα.
οι ειδικοι αυτοι εχουν καμμια σχεση με τους ειδκους της ΑΛΤΗΣ , γιατι στην ιδια μοιρα τους εχω, ολους τους ειδικους

Και μιας και ο κόσμος δεν έχει λεφτά για πέταμα ας αγοράσει μια και καλή αυτό που πρέπει γιατί σε λίγο θα μου πεις ότι πρέπει να ακολουθήσει τη διαδρομή σου.....Δηλαδή να αγοράσει 5-6 παντόφλες πριν πάρει παπούτσια.
ο κοσμος ψωνιζει βαση το πσαρωμα-ξεψαρωμα, γνωση-ασχετοσυνη, και τοσα αλλα θεματα που οριζουν την εκαστοτε αγορα.Οσο αφορα τις παντοφλες αναλογα με το ανα στιγμη διαθεσιμο μπατζετ ψωνιζει.Εσυ παρε σαμπ καρμα ή κρελ με την μια.Και απο εμπειριες αθ εισαι 0

Αν έχεις νούμερα και μετρήσεις από σοβαρές πηγές μιλά...Αν όχι ευχαριστούμε αλλά χροιές και πορδες ποντικού δεν θα πάρουμε.:135:
που ειναι οι πηγες? ωεο? να παω να μετρησουν την βλακεια σου, ακου μετρησεις , τι ειναι οικοπεδο?
στο γκουγκλ ερθ για μετρησεις

Και σου το ξαναλέω για να μην παρεξηγούμε...δεν ξέρω πως παίζουν αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρει κανείς. Και αφού είναι τόσο καλόι γιατί κρύβονται?
γιατι να παρεξηγηθουμε μαι οικογενεια ειμαστε
αν θες μετρησεις εχω ενα θειο της γυναικας μου που ειναι τοπογραφος θα σε εξηπυρετησει απσογα:142:


ακου πσωνιζουμε με μετρησεις
σαν να μου λες οτι λαμβανουμε σοβαρα τις ακολουθες μετρησεις
http://earthquakesound.com/supernova15.htm

ας γελασω χαχαχαχαχαχαχα αυτες ειναι για κολλημενα και πσωνισμενα πελατακια.Εμεις το εχουμε κοψει χρονια το χαλιναρι ντολι
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Re: Συνδεση subwoofer

Ακόμα και το site τους είναι λες και το έχει κατασκευάσει μαθητής του δημοτικού....:143::143::143:


Δείτε site εν έτη 2010 http://www.earthquakesound.com/subs.htm


Αργύρη δεν αγόρασες sub από εκεί και τώρα δεν έχουν λεφτά να κάνουν νέο site!
ναι μωρε τι κριμας γιαυτο εχουν στιβαγεμνους τοσους τελικους
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Re: Συνδεση subwoofer

Και για να μην είμαι άδικος θα σου πω ότι φυσικά κι έχω διαβάσει καλά πράγματα για τους τύπους αλλά αν είναι αλήθεια το ότι παίζουν πολύ καλά τότε οι άνθρωποι είναι άσχετοι από marketing.

εγω διαβασα οτι εχουν σχεση με τον budidharma, Λες και αυτοι να ξεκινησαν το kung fu wu shu και να ντρεπονται να το πουν
πωπω ντροπις
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Απάντηση: Συνδεση subwoofer

Δυστυχως στον ηχο υπαρχει πολυ υποκειμενικοτητα οποτε οσο και να χτυπιεστε δεν βγαινει ακρη......

Σαφως και το ακουσμα καποιον setup ειναι καλο στο να διαμορφωση καποιος τι του αρεσει ποιο πολυ ωστε να κανει μια αγορα.....

Θεωρω σιγουρα ποιο οικονομικη λυση ενα setup πολυ καλο ωστε να συμβιωσω μαζι του για αρκετο καιρο και να μην ψαχνωμε...
Μπορει να σκασεις παραπανω,αλλα το αποτελεσμα θα ειναι ανω του μετριου.....

Ενω σε αλλες περιπτωσεις συνεχεια κανεις αλλαγες με αποτελεσμα μετριο συν τα φραγκα που εχεις σκασει συν τον κοπο.

Το οτι παιζει ενα ηχειο ποιο καλα απο το αλλο ειναι μεγαλη ιστορια.

Και προς θεου μην μπερδευετε την live ακουστικη με το οποιοδηποτε setup........μιλαμε για γελια....και οποιοι αναφερονται σε τετοιες καταστασεις απλα δεν γνωριζουν καθολου μουσικη.....

Υπαρχει μεγαλη ποικιλια προιοντων που σημαινει οτι καθε ενας κατασκευαστης εχει δωσει και κατι διαφορετικο στο ακουσμα του προιοντος του.....

Μην τρελενεστε λοιπον....:137:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Συνδεση subwoofer

α και κατι ακομα , μια απο τις παντοφλες ηταν και η sunfire
αν δεν ξερεις(που δεν θα ξερεις) ειναι το πρωτο σαμπ που εβαλε ισοσταθμιση.Η φοβερη velodyne + τρομερη καθως και σπεσιαλιστας του ειδους χρειαστηκε πολλα χρονια για να υλοποιησει κατι τετοιο.
Και λιγος σεβασμος στον ανθρωπο που εκανε τους χαιφιντελιστες να δουν την ισχυη με αλλο ματι δεν βλαπτει.
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Re: Απάντηση: Re: Συνδεση subwoofer

Originally Posted by JargonGR
Κι επειδή έχεις δοκιμάσει 10 παντόφλες έγινες γκουρού στα πασούμια?:143: oχι στα τσοκαρα εγινα

Τα ξύλινα ή τίποτα σαμπω?


Εν έτη 2010 υπάρχουν και ανελκυστήρες για να ανέβεις στον 5ο όροφο κι αν εσύ θες να πηγαίνεις από τη σκάλα δικαίωμα σου. Άκου bose...xaxaxa....που το αναφέρεις και ως άξιο δοκιμής. οταν ειχα σαμπ της bose 1996 εσυ ασχολιοσουν με καθε τι αλλο εκτος απο hc


Είσαι λίγο μεγαλύτερος αλλά το 2000 είχα σκάσει είδη το πρώτο 1.200.000 για Home Cinema μιας και πριν δεν τα έβγαζα μόνος μου και βολευόμουν με κομπιουτερο ηχεία. Πάντως σαμπ είχα το 2000 και το έχω ακόμη στην κουζίνα μαζί με το τότε ηχοσύστημα της JVC (550,000 χιλιάρικα). Και τότε τι πατάτα ήταν τα Bose το ήξερα.





Είτε σου αρέσει ή όχι η καταξίωση κάποιων εταιρειών δεν είναι τυχαία. ποιος οριζει τι ειναι καταξιωση, ο γκουρου με τις τσοκαροπαντοφες?



Ποιος ορίζει τι είναι καταξίωση για μια εταιρεία? Η αγορά, τα προϊόντα της και το πόσο καλά είναι καθώς και η πελάτες της. Είτε σου αρέσει ή όχι η SVS πουλάει κι έχει πάρει τα σώβρακα από πολλούς. Πως να το κάνουμε είναι ο πήχης κόστους/απόδοσης για τους άλλους. Την ξέρουν όλοι, είναι ευχαριστημένοι, στέλνει παντού, και όσοι χρήστες (και είναι πάρα πολλοί την δοκιμάζουν κατά 99% είναι υπερευχαριστημένοι).


Εσύ γιατί δεν αγοράζεις earth και πήρες teufel? H μήπως είχεις και το πούλησες? ειχα, και αγοραζοντας το σετ της τουεφελ τι να εκανα να εμενα με 2 σαμπ?

Να έμενες με το καλύτερο και αυτό προφανώς δεν ηταν το Earth και φαίνεται από την επιλογή σου! Τέλεία.


Το να αμφισβητείς ένα σωρό χρήστες πολύ πιο γνώστες και έμπειρους απο εσένα και από εμένα καθώς και ένα σωρό κατασκευαστές με ενεργή δράσση στ μεγάλα φόρα είναι ΑΣΤΕΙΟ., αστειο ειναι να προσπαθεις να με ψησεις με ολα τα παραπανω , δεν με ενδιαφερει αν ειναι πιο εμπειροι ή πιο απειροι.Στο εχω ξαναπει εχω επαφη με τον ηχο απο το 1986 Απο τοτε σπρωχνω λεφτα .Δεν λεω οτι ειμαι ξερολας και ουτε θεωρω καποιον ξερολα αλλα μου επιτρεπεις να εγω προσωπικη γνωμη σχηματισμενη απο εμπειριες και οχι απο αναγνωσματα.Οσο αφορα τους κατασκευαστες οπως ξερεις δεν φτιαχνουν ολοι τα ιδια πραματα, οποτε δεν χρειαζεται να σχολιασω τα περι κατασκευαστων



Ξέρεις Αργύρη 2 κεφάλια λένε σκέφτονται καλύτερα από ένα κι εσύ αψηφάς μια βασική αρχή επιτυχίας των online κοινοτήτων. Ο λόγος που έχει πετύχει τόσο πολύ το Internet είναι η τρομακτική δυνατότητα πρόσβασης στην πληροφορία και το γεγονός ότι κάποιος μπορεί να μοιραστεί τις εμπειρίες χιλιάδων ανθρώπων ώστε να αποφασίσει για κάτι. Εσύ μου θυμίζεις κάτι ξεροκέφαλους μετανάστες που επέστρεφαν από την Αυστραλία στην Ελλάδα μετά από 50 χρόνια και νόμιζαν ότι ακόμη δεν έχουμε ανακαλύψει το κωλόχαρτο. Εκτός αυτού έμεναν κλεισμένοι στις ελληνικές κοινότητες με αποτέλεσμα να μένουν όπως έφυγαν. Έλληνες μετανάστες του 50! Αν νομίζεις ότι έχεις τη δυνατότητα με τις λίγες σου προσωπικές εμπειρίες (γιατι πενιχρές είναι μπροστά στις χιλιάδες) να σχηματίζεις καλύτερη άποψη με γεια σου και χαρά σου. Αν νομίζεις ότι τα αυτιά σου είναι υπεράνω από άτομα με γνώση και επιτημονική κατάρτιση μπράβο σου χαιεντά μου! Εύγε!



Το θέμα μας δεν είναι αν παίζουν καλά τα sub της Earth, αλλά αφού παίζουν απάντησε μου στα εξής: - Που είναι οι χρήστες που τα έχουν? (Βρωμάει ο τόπος υπερευτυχισμένους SVSαδες) τι με νοιαζει που ειναι ή που δεν ειναι , οπως δεν με νοιαζει που ειναι ή δεν ειναι οι χρηστες της svs .Λογικη ειναι αυτη ξερεις ποσοι ευχαριστημενοι χρηστες yamaha υπαρχουν τι θες να πεις οτι οι γιαμι ειναι καλυτεροι απο την krell . Σωτηρη μου θυμιζεις την διαφημηση που σταματα ο αλλος διπλα στη φεραρι με το οτομπιανκι και τον ρωτα αν αυτο το αμαξι ειναι καλο γιατι δεν βλεπει πολλα στο δρομο.


Θα μας τρελάνεις εσύ. Μιλάμε για όμοια πράγματα και όταν μιλάμε για sub μιλάω για χρήστες μεταξύ ίδιων προϊόντων. Και φυσικά είναι λογική! Όταν σε ρωτάει κάποιος για αγορά ενός νορμαλ προϊόντος και όχι τύπου Ferrari (άκυρο παράδειγμα) κριτήριο για την απόδοση είναι τι λέει η αγορά. Όχι τα αυτιά του Αργύρη και δυο reviewers. Όσο για τη Ferrari αν χρειάζεται να ρωτήσεις μάλλον δεν είναι για την τσέπη σου. Αν μπορείς να την πάρεις την ξέρεις και μόνο κάποιος που ήρθε απο τά βουνά αναρωτιέται αν είναι καλή επειδή δεν τη βλέπει στο δρόμο και όχι επειδή είναι ακριβή. Ασχετο παράδειγμα, άσχετο.


-Που είναι οι πωλήσεις της? μην μου πεις οτι ξερεις ποσο πουλα ο καθε κατασκευαστης?

Φαίνεται από πολλά οπως brand awareness, market penetration etc, και σίγουρα πολύ δεν πουλά η Earth που παραμένει κρυμένη. Το γιατί είναι δικό τους θέμα αλλά μάλλον δεν μπορεί αν ξανοιχτεί και πολύ γιατί μόνο κάφρος έχει καλό προϊόν, μπορεί να το παράγει σε μεγάλο αριθμό και δεν το βγάζει με τα χίλια.



- Που είναι τα reviews εκτός απο τα 1-2 site που μας τσαμπουνάς 100 χρόνια τώρα προ 5ετίας? ρε παλαβομενο με ριβιους ψωνιζεις, ή με το τι ακους? μου θυμιζεις ενα ελληνα αντιπροσωπο που δεν δινει πια συσκευες στο hitech γιατι δεν του τα βγαζουν πρωτα , και οταν μπαινει πελατης μεσα τον αρχιζει στα βραβεια και στις κριτικες



Και πως θα ψωνίσω Αργύρη? Με τα αυτιά σου? Αυτό μας λες? Είπε ο Αργύρης ότι το Earth είναι καλό και τελείωσε? Ενώ ο Ed Mullen, ο Tom Danley, o Mark Seaton και ένας σκασμός χρηστών, καθώς και 200 άλλοι reviewers είναι αρκετοι? Και δεν μιλάω για reviewers High-Tech και κολοκύθια. Η μήπως θα πρέπει ο καθένας να αγοράσει δεκα sub και να κρατήσεις αυτό που νομίζει ότι είναι καλό. Πως θα ψωνίσεις Αργύρη earth? ΠΩΣ? Εσύ ψώνιζε ότι σου γουστάρει και άλλαζε εξοπλισμό κάθε τρεις μήνες αν έχεις λεφτά για πέταμα. -



Που είναι οι έγκυρες μετρήσεις? εκει που ειναι οι ακυρες, ασε απο μετρησεις εχω χορτασει απο ΟΛΟΥΣ ,μα ΟΛΟΥΣ,οι μετρησεις ειναι για να ψαρωνουν κατι ατομα σαν εσενα.Εμενα το μυαλο δεν πσαρωνει απο μετρησεις και βραβεια.Αμα εσυ γεμιζεις τον χωρο σου κοπιες απο μετρησεις και βραβεια μπραβο σου


Για ήχο μιλάμε όχι για μακαρόνια και τέτοια πράγματα δεν είναι σοβαρα. Άσε μας εμάς να κοιτάμε τις μετρήσεις εσύ λοιπόν τι κοιτάς και τις απόψεις ειδικών καθώς και χρηστών μιας και δεν ξέρω καλύτερο τρόπο. Δεν το λέει ένας ούτε δυο.....χιλιάδες το λένε...ξύπνα. Που είναι επιτέλους η ρημάδα η Earth? Που είναι? οωε? που ειναι ?εκει ακριβως την αφησαμε Στη σπηλιά της με το "precious" Να σου πω? Μήπως να τους κυνηγήσω για να τους βρω?



Λοιπόν επειδή δεν μπορώ να ακούω βλακείες περί προσωπικών απόψεων από μη ειδικούς για μένα τρώνε μόύτζα. οι ειδικοι αυτοι εχουν καμμια σχεση με τους ειδκους της ΑΛΤΗΣ , γιατι στην ιδια μοιρα τους εχω, ολους τους ειδικους

Δεν απαντάω σε σάχλες.


Και μιας και ο κόσμος δεν έχει λεφτά για πέταμα ας αγοράσει μια και καλή αυτό που πρέπει γιατί σε λίγο θα μου πεις ότι πρέπει να ακολουθήσει τη διαδρομή σου.....Δηλαδή να αγοράσει 5-6 παντόφλες πριν πάρει παπούτσια. ο κοσμος ψωνιζει βαση το πσαρωμα-ξεψαρωμα, γνωση-ασχετοσυνη, και τοσα αλλα θεματα που οριζουν την εκαστοτε αγορα.Οσο αφορα τις παντοφλες αναλογα με το ανα στιγμη διαθεσιμο μπατζετ ψωνιζει.Εσυ παρε σαμπ καρμα ή κρελ με την μια.Και απο εμπειριες αθ εισαι 0


Έτσι ψωνίζεις εσύ Αργύρη όχι ο κόσμος. Ο κόσμος ρωτάει, ψάχνει και διαβάζει. Και το να γεμίζεις με εμπειρίες τύπου Bose δεν λέει τίποτα. "ουκ εν το πολλώ το ευ αλλά εν τω ευ το πολύ"



Αν έχεις νούμερα και μετρήσεις από σοβαρές πηγές μιλά...Αν όχι ευχαριστούμε αλλά χροιές και πορδες ποντικού δεν θα πάρουμε.:135: που ειναι οι πηγες? ωεο? να παω να μετρησουν την βλακεια σου, ακου μετρησεις , τι ειναι οικοπεδο? στο γκουγκλ ερθ για μετρησεις


Αυτά είναι κύριοι τα στοιχεία για την απόδοση των Earth....τα οποία δεν μου φταίνε τα ρημάδια αλλά έτυχαν στη συζήτηση.



Και σου το ξαναλέω για να μην παρεξηγούμε...δεν ξέρω πως παίζουν αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρει κανείς. Και αφού είναι τόσο καλόι γιατί κρύβονται?​
γιατι να παρεξηγηθουμε μαι οικογενεια ειμαστε αν θες μετρησεις εχω ενα θειο της γυναικας μου που ειναι τοπογραφος θα σε εξηπυρετησει απσογα:142: ακου πσωνιζουμε με μετρησεις σαν να μου λες οτι λαμβανουμε σοβαρα τις ακολουθες μετρησεις http://earthquakesound.com/supernova15.htm♦ ας γελασω χαχαχαχαχαχαχα αυτες ειναι για κολλημενα και πσωνισμενα πελατακια.Εμεις το εχουμε κοψει χρονια το χαλιναρι ντολι

Εσύ αγόρασες earth όχι εγώ!

Αλλά μετρήσεις και μόνο μετρήσεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να δεις τη πουλιά πιάνει το κάθε sub και τα υπόλοιπα είναι κουραφέξαλα και λόγια του καθένα.

Αν δεν το δέχεσαι πες το σε κανένα βοσκό αλλά εγώ χωρίς μετρήσεις από σοβαρές πηγές απλά αλλάζω σελίδα.


Σου θυμίζω ότι μιλάμε για sub για να μη μου πεις τίποτα περί ηχείων και ακροάσεων μιας και στα sub δε γίνεται και ειδικά στην Ελλάδα.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Συνδεση subwoofer

σωτηρη μην χτυπας παραισθησιογοννα πριν γραψεις.Θυμιζεις τον μαραντονα , καλος παικτης αλλα απο προπονητικη μουφα.
Το να ξανα αναφερω περι χρηστων και ριβιουερς καταντα γραφικο . Επισεις περι βαλιου φορ μανι πες μου ποιο 15 ινταο εχει 110ο ευρω και συνεχιζουμε την συζητηση.Μεχρι να το βρεις θα εχεις συνελθει απο τις ουσιες που καταχρηστηκες χθες :135:
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Συνδεση subwoofer

μερες θλιψης τι περιμενεις:142:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Συνδεση subwoofer

Ενώ ο Ed Mullen, ο Tom Danley, o Mark Seaton και ένας σκασμός χρηστών, καθώς και 200 άλλοι reviewers


ποιοι εναι αυτοι ρε σωτηρη ? εμενα ή εσενα σε ξερουν?
ξερεις τι εχουν σπιτι τους και τι γουστα?
by the way τα ρουχα των πιο πανω κυριων εχουν τσεπες?
ή τους τα καταθετουν απευθειας
ξυπνα σωτηρη εχεις βαλει φορουμς και περιοδικα διπλα στο εικονοστασιο , ελεος με το τι λενε οι αλλοι
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Συνδεση subwoofer

http://www.earthquakesound.com/test_reports.htm
εδω ειναι αυτο που λες φαντασμα, με βραβεια πλατινενια βραβεια και καθε τι αλλο ψαρωνουν καποοιους σαν εσενα.
Μιας και λες οτι δεν υπαρχει η εταιρια.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.738
Μηνύματα
2.874.436
Members
37.940
Νεότερο μέλος
papgeorge
Top