my diy system..

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: my diy system..

Γειά σου ρε τάκαρε.........:142:
Α ξέχασα να θάψω το ρακ.............................................................
Δεν μου αρέσει καθόλου το ρακ σου. ...Να το αλλάξεις, να πάρεις άλλο.:138:
Γιαννη στο μονο που δεν εχω βαλει το χερι μου ειναι το ρακ!! :142:δεν ηθελε η γυναικα μου να βλεπει τα hi-end[αδικα] καλωδια μου!!:142:
 


Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: my diy system..

ειπα οτι θα γραψω περισσοτερα για τους otl.Λοιπον οπως αναφερω ειναι 2χ24 στα 8ωμ και τα μισα περιπου στα 4ωμ. Την τροφοδοσια την εχει αναλαβει ενας 630va τοροινταλ μονο για τις 6c33 ,και στην κεντρικη τραπεζα τροφοδοσιας εχουμε περιπου 14.000mf ,7000 mf ανα rl .επισης και καποιοι πλαστικοι SCR πανω ακριβως στις βασεις των λυχνιων για να βελτιωθει η η γρηγοραδα του ενισχυτη. Απο κατω υπαρχη και ενας 250va τοροινταλ που τροφοδοτει την driver και την spliter. Ολοι οι πυκνωτες στο σημα ειναι solen εκτος του πρωτου σταδιου που προσφατα τους αλαξα με teflon. Oi αντιστασεις στο κυριος κυκλωμα ειναι kiwame . τελος η αναδρα ση ειναι ρυθμιζομενη απο 0 - 10db.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: my diy system..

Γεια σου φιλαρακι.Επιτελους καλες φωτο των ενισχυτων.Κουραστηκες ομως και στο Cd........
Aντε να δουμε και τον καινουργιο προ

ΑΞΙΟΣ
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: my diy system..

φιλαράκι, τα ηχεία σου είναι κοσμήματα, όπως και τα ενισχυτικά σου! πανέμορφα μιλάμε, τύφλα νά'χουν τα κάρυ! πιάνουν τα χέρια σου βρε παιδί μου, μπράβο!:145:

ομολογώ πως τόσο εμφανίσιμο DIY, δε το περίμενα! Είσαι ...εντυπωσιακός!:126:
Kωστα ευχαριστω πολυ!! ευγε και σε σενα !!!!, ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΣΟΥ!!!!!!
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: my diy system..

Γελάκια?
Λοιπόν εμένα δεν μου αρέσουν ούτε οι λάμπες σου ούτε ο προ σου με τις λάμπες η οτι άλλα σκατά είναι , ούτε το αρχαιολογία ραδιο που εχεις , ούτε τα βρωμοηχεία σου .
Καλά δεν το συζητώ για αυτό το αισχρό αντικείμενο που αποοκάλείς πικ απ.
Τα ηχεία δεν είναι ανθοστήλες ασχετε άχρηστε..
Το dac να πας να το πετάξεις.
Δεν μου αρέσεις ούτε εσύ ο ίδιος , καθόλου , είσαι κακάσχημος σαν τις λάμπες σου.
Να πας να κάνεις πλαστική , να γίνεις ομορφος.η άμορφος. Δεν με νοιάζει οτι θες κάνε.
τοσο πολυ εχω αλαξει απο τοτε που εχεις να με δεις;
[/URL][/IMG]
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.599
Απάντηση: my diy system..

το δικό μου πάντως DIY είναι (στον μέσο όρο) απολύτως άσχημο....:143::138::137:
 





Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: my diy system..

για οσους γνωριζουν να διαβαζουν σχεδιο θα καταλαβουν οτι η τοπολογια ειναι Φουτερμαν αλλα με μια αλαγη. ειναι το[ τεκνικς ] δηλαδη μετα το spliter exei αντιστροφους πολους! μπορει να καταλαβει καποιος γιατι;
 


Μηνύματα
950
Reaction score
495
Φίλε Τάκη μεγάλο μπράβο για το μεράκι σου!Ειδικά οι τελικοί φαίνονται απίστευτοι αισθητικά.Φαντάζομαι θα είναι το ίδιο καλοί και ηχητικώς..:144:..
 


Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Απάντηση: my diy system..

ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!!
Αλλά που νάξερες οτι δεν ακούγονται καθόλου.
Για την ακρίβεια μόνο κουφοί τους ακούν και λένε τι ωραία που παίζουν.
Αυτά λέει ο τάκης , αλλά απο μέσα του,.Ε τάκη?:142::138::141:
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Απάντηση: my diy system..

Τάκη σοβαρά τώρα , στο δεξιο δεύτερο woofer δλδ το κάτω εχεις μια γραμμή , σαν σκάσιμο. Το είδα μόλις τώρα.Το εχεις δει? Στην αρ μεριά του κώνου , απο το dust cover και προς το souround.
Post no 30 , δες το αυτό χρήζει οπωσδήποτε την προσοχή και επισκευή απο τον αντώνη.
 

D

Deleted member 23222

Guest
Απάντηση: my diy system..

Nα πρωτοτυπήσω κι εγώ δίνοντας σου συγχαρητήρια και για το μεράκι αλλά και για το αποτέλεσμα που είναι εκπληκτικό...
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: my diy system..

Τάκη σοβαρά τώρα , στο δεξιο δεύτερο woofer δλδ το κάτω εχεις μια γραμμή , σαν σκάσιμο. Το είδα μόλις τώρα.Το εχεις δει? Στην αρ μεριά του κώνου , απο το dust cover και προς το souround.
Post no 30 , δες το αυτό χρήζει οπωσδήποτε την προσοχή και επισκευή απο τον αντώνη.
Hταν η αιτια για να παρει δρομο η ουκρανεζα οικιακη βοηθος .Της ειχα πει εκει δεν πλησιαζεις!!! Αυτη εκανε του κεφαλιουτης. και δεν ηταν η πρωτη φορα. ενα βραδυ γυρισα απο την δουλεια παω να βαλω λιγη μουσικη να χαλαρωσω και περνει το ματι μου την μια 6c33 ραγισμενη!!! καταλαβαινεις τι θα παθενα αν τον ανοιγα!! αντιο ηχειο!!!!
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: my diy system..

εδω μια καλυτερη φωτο του προ. η καλωδιοση στο σημα ειναι ανυπαρκτη!! ενω φαινεται και το διακοπτικο ποντεσιομετρο.[φθηνο κινεζικο]
[/URL][/IMG]
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.347
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top