Τα παιδια.....παιζει

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.736
Reaction score
7.528
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

Εδω τα παλλικαρια υπο το πρισμα του σκεπτικισμου αποφασιζουν για το επομενο εργαλειο που θα ανεβει στο ρακ.......



:143::143:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.736
Reaction score
7.528
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

Τα ηχεια ιδιοκατασκευης του αγαπητου Μανου που περνοντας ρευματα εδειξαν την πραγματικη τους αξια....πολλα μπραβο για αλλη μια φορα φιλαρακι!!!!!!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.736
Reaction score
7.528
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

Εδω οι γνωστοι Diyδες-rewiers του γνωστου 6MOON στο τσρδι μου για ακροαση του Κρελλιου και των υπολλοιπων συνοδων...


 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.736
Reaction score
7.528
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει




Τα λογια ειναι περιττα.........
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

Τα ηχεια ιδιοκατασκευης του αγαπητου Μανου που περνοντας ρευματα εδειξαν την πραγματικη τους αξια....πολλα μπραβο για αλλη μια φορα φιλαρακι!!!!!!
το ηχειο πραγματικα ειναι τελειος διαφορετικο με τα spl. ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΝΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

Προσεξτε συναισθηματα στις φωτο απο Βλασση μερια
Τακης......τα βατ μου γ@....,το κ@λ@τρανζιστορ πως παιζει......

Geovaz.....η χαρα προσωποποιημενη......ηρεμος και κατασταλαγμενος

Μαρκου.....to Sansui or not to Sansui........

Geomiat.........κατι νυσταγμενα παλικαρια....μετακομιση και ακροαση του πεσανε βαρια
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

Προσεξτε συναισθηματα στις φωτο απο Βλασση μερια
Τακης......τα βατ μου γ@....,το κ@λ@τρανζιστορ πως παιζει......

Geovaz.....η χαρα προσωποποιημενη......ηρεμος και κατασταλαγμενος

Μαρκου.....to Sansui or not to Sansui........

Geomiat.........κατι νυσταγμενα παλικαρια....μετακομιση και ακροαση του πεσανε βαρια
πρεπει να βαλω καμια ντουζινα 6C33 στο καθε καναλι να σας πω εγω παλιοπαιδα!!!!:142::142:
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

να πω επισης μια φραση του αειμνηστου Χριστοδουλου ΣΑΣ ΠΑΩ ΜΕ ΧΙΛΙΑ!!!!!!!!!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.736
Reaction score
7.528
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

Άσε βρε ψεύτη...αφού στραβώθηκες από τη
...πως τον κατάλαβες; :142:

Αααααα!!! Από αυτή τη φωτο κατάλαβα ποιός είναι! Ο Βλάσης!!! :142:


Βρε αι σιχτηρ και οι δυο σας.....βρωμοζηλοφθονοι τυποι!!!!!!!!!!!!!:137::137:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.736
Reaction score
7.528
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

Να πω επισης οτι μετα την ακροαση στο κονακι μου και αφου ξεσηκωσαμε την γειτονια με πολλα ντιμπια ακολουθησε μαμ σε γνωστο μπριζολαδικο σε ενα χωριο 6 χιλιομετρα εξω απο την Κορινθο με την επωνυμια.....I love you karga....κυριολεκτω... οπου τα κουρασμενα παλλικαρια μετα απο τα εξαντλητικα ηχητικα τεστς που πραγματοποιησαν επεσαν με τα μουτρα σε κατι ξεγυρισμενες πανσετες μετα λουκανικου χωριατικου,πατατες στο χερι κομμενες,κρασσους ξεγυρισμενους και φυσικα συνοπτικη παρλα περι των μηχανων......τα περασαμε ομνορφα τρα λαρα λαρα......

Ναστε καλα βρε παλιοφιλοι,να ειμαστε ολοι καλα και πανω απο ολα να ειμαστε ορθιοι......για να μπορουμε να σκυβουμε να αλλαζουμε κανενα μηχανημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:143::142::143:
 

Μηνύματα
27.442
Reaction score
25.582
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

Nα πω και εγω με την σειρά μου οτι όντως τα ηχεία του μάνου με το σετάκι προ τελικού της SPL, μεταμορφώθηκαν.Απέκτησαν μπάσο, έγιναν ταχύτερα, αναλυτικότερα, πιο γλυκά και καθόλου κουραστικά.Αλλο πράγμα ρε παιδί μου.Επίσης να πω , για να μην λένε αυτοί οι βρωμοχαλειντάδες οτι και το καβλώδιο του μάνου έπαιξε καλύτερα απο το kimber , δεν μιλάμε για χαωτικές αλλαγές ,αλλά ακουστές.
Ο μεγάλος χαμένος ο τελικός class d του μάνου , άντε και λιγότερο αλλά σίγουρα αντιληπτό ο προ ο dared, μιλάμε οτι ο τελικός έφαγε αρκετό ξύλο απο τον class a, spl, σημαντική διαφορά σε ταχύτητα, σώμα στα χαμηλά και μεσοχαμηλά, λεπτομέρεια και ανάλυση στις μεσαίες και υψηλές.Τι class d και π@π@ρι@ ? Οι τάξεις είναι 2 , Α, ΑΒ.
Τέλος.
 

Μηνύματα
1.860
Reaction score
371
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

Μάνο πάντα τέτοια!!!

Πολύ μου άρεσαν τα ηχεία σου. Αν κατέβω Κόρινθο θα περάσω να τα ακούσω.

Και ο τελικός της SPL (αν είναι σαν αυτόν που έπαιζε στην έκθεση) μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση.

Δεν μπορώ όμως να καταλάβω ''πως βρε παιδί μου ακούσατε διαφορές στα καλώδια''.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

Δεν μπορώ όμως να καταλάβω ''πως βρε παιδί μου ακούσατε διαφορές στα καλώδια''.
Με τα αυτια μας,οπως ολοι οι ανθρωποι:126:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.736
Reaction score
7.528
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

Μάνο πάντα τέτοια!!!

Πολύ μου άρεσαν τα ηχεία σου. Αν κατέβω Κόρινθο θα περάσω να τα ακούσω.

Και ο τελικός της SPL (αν είναι σαν αυτόν που έπαιζε στην έκθεση) μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση.

Δεν μπορώ όμως να καταλάβω ''πως βρε παιδί μου ακούσατε διαφορές στα καλώδια''.

Και σκεψου δεν ειχαμε τιποτις πιει:143::143:
 

Μηνύματα
27.442
Reaction score
25.582
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

@miles , επειδή κατανοώ ίσως αυτό που σκέφτεσαι , εγω είπα για σφαλή εξαγωγή συμπερασμάτων θα πρέπει να γίνει σύγκριση Α-Β on the fly , με ενισχυτή που εχει mono switch , να μπεί σε mono λειτουργία , να πάει απο ενα καλώδιο σε κάθε ηχείο , και τα ηχεία να πάνε δίπλα δίπλα στο χώρο ώστε ο επηρεασμός του να είναι ο ίδιος και στα δυο.
Ετσι και με χρήση balance γυρνώντας μια δεξιά και μια αριστερά , θα μπορούμε να δούμε να ακούσουμε τις όποιες διαφορές με σιγουριά και οχι στο περίπου.Είναι ο μόνος σίγουρος και fail safe τρόπος να γίνει A-B σε καλώδια.Αλλά βλέπεις δεν είχαμε ούτε sansui , αλλά ούτε και balance ποτενσιόμετρο.:120:
Αυτά τα controls τα εχουν καταργήσει οι χαλιεντάδες.Τρομάρα τους.
 

Μηνύματα
27.442
Reaction score
25.582
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει




Για όσους αναρωτιούνται τι ακριβώς εχω στο avatar μου.
Επίσης αν και δεν φαίνονται καλά κάποια controls του g-22000.
 


Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Πάντα τέτχοια! Οι ακροάσεις είναι απλά η αφορμή για ωραίες παρέες.

Καλό είναι το UTP (το έχω φτιάξει σε διάφορες version). Τελικά προτίμησα το Goertz Mi2.

ΑΒ που να μπορεί να σταθεί δίπλα σε Hypex, π.χ., δεν έχω ακούσει ακόμη - και μάλλον θα περιμένω αρκετά (για πολλούς και διάφορους λόγους).

Κι εμένα μου αρέσει η καθαρή τάξη Α πάντως. 23 Απριλίου έχω γενέθλια. Αν μου δώσετε 200W στο κανάλι (+ να μου καλύψετε τους 20 πρώτους λογαριασμούς της ΔΕΗ) θα σας βγάλω video που καίω τον Tripath μου.

Ο τελικός της SPL πόσο έχει;
 

Μηνύματα
1.860
Reaction score
371
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

Φίλε John Markou δεν αναφερόμουν σε κάποιον συγκεκριμένα. Απλά είχαμε μία σχετική συζήτηση με τον Μάνο στη τελευταία έκθεση.

Λυπάμαι αν παρεξηγήθηκα.
 

Μηνύματα
27.442
Reaction score
25.582
Απάντηση: Τα παιδια.....παιζει

Oχι , φυσικά και δεν παρεξηγήθηκες, αλοίμονο? γιατί τι έγραψες?
Απλά υπέθεσα οτι μπορεί να έκανες τις ίδιες σκέψεις με μένα.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.743
Μηνύματα
2.874.570
Members
37.942
Νεότερο μέλος
koniklos
Top