PS3 Move VS XBOX 360 Kinect

Μηνύματα
68
Reaction score
0
Απλά το ένα δεν μπορεί να συγκρηθεί με το άλλο γιάτι το Move tou PS3 είναι κάτι σαν του Wii στο χειρισμό,καί χάνει πολύ αν παίζεται με ένα καί μόνο Move control κανονικά θέλει και δεύτερο καί κάτι σημαντικό νομίζω ή κάμερα δεν προλαβαίνει να πιάσει όλες τις κινήσεις

Το Kinect στο ΧΒΟΧ 360 δεν έχει καμία σχέση ούτε με το Move τού PS3 αλλά ούτε καί με το Wii φυσίκα.Γιατί οποίος παίζει αυτός είναι το χειριστήριο """Δεν χρειάζετε να κρατάει τίποτα στα χέρια του"""παίζει ο ίδιος μέσα στο παιχνίδι.

Απλά αυτή τη τη στιγμή το XBOX 360 κάνει επανάσταση στο χώρο του Gaming.Ειίναι καταπληκτικό δοκιμάστε το και εσείς.

(Καί ακουώ τις απόψεις σας)
 

Μηνύματα
68
Reaction score
0
Απάντηση: PS3 Move VS XBOX 360 Kinect

Κανένας δεν έχει το PS3 με το Move ή το XBOX 360 με το Kinect γιά να πεί την άποψή του?

ή

καί τα δύο?
 


Μηνύματα
99
Reaction score
7
Απάντηση: PS3 Move VS XBOX 360 Kinect

το δοκιμασα εγω. ειναι πολυ καλο χωρις lag. Θα φερει αλαγη στον τροπο παιχνιδιων οπως το wii οταν πρωτοβγηκε.
 

Μηνύματα
68
Reaction score
0
Απάντηση: PS3 Move VS XBOX 360 Kinect

Συμφωνώ φίλε μου μαζί σου,το XBOX 360 σιγά σιγά νομίζω ότι θα πάρει τα πάνω του με το Kinect.
 

Μηνύματα
844
Reaction score
4
Re: Απάντηση: PS3 Move VS XBOX 360 Kinect

Συμφωνώ φίλε μου μαζί σου,το XBOX 360 σιγά σιγά νομίζω ότι θα πάρει τα πάνω του με το Kinect.
Το έχω πάρει εγώ, μια εβδομάδα τώρα. Πολύ καλό, έχει κάποιο πολύ μικρό lag. Με τον προβολέα έχει ένα μικρό θέμα γιατί λειτουργεί καλύτερα με φωτισμό. Τίποτα το σπουδαίο αλλά το αναφέρω.

Έχω ξεχωρίσει το Kinect Sports που είναι ΠΟΛΥ καλύτερο από ότι το περίμενα (εκτός από το ποδόσφαιρο που είναι μάπα εντελώς).

Τα προγράμματα γυμναστικής έχουν ενδιαφέρον επίσης καθώς πλάκα έχουν και δυο παιχνίδια με χορό (DanceMasters το ένα αν θυμάμαι καλά).

Είναι ΠΟΛΥ ανώτερο του Wii. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. Χωρίς χειριστήριο ΟΛΑ είναι πιο εύκολα και πιο άμεσα. Είναι άλλη αίσθηση.

Αυτό είναι ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΟΝΟ η αρχή. Σε 5-10 χρόνια ο χειρισμός θα έχει προχωρήσει σε άλλα επίπεδα με ΑΚΟΜΑ καλύτερη ανταπόκριση και λεπτομέρεια. Πιθανότατα τότε να είναι και το τέλος τον remote control. Μαζί με την φωνητική αναγνώριση πιστεύω ότι μπορεί να είναι το "παιχνίδι" της επόμενης δεκαετίας.

Προβλέπω τα Χριστούγεννα να γίνεται ΠΑΝΙΚΟΣ με το Kinect...
 


Μηνύματα
51
Reaction score
0
απλα μια ερωτηση..ειναι συμαβατο με ολα τα x-box ? γιατι εγω εχω ενα απο της πρωτης γενεας :105:
 



Μηνύματα
68
Reaction score
0
Απάντηση: PS3 Move VS XBOX 360 Kinect

Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από το Kinect αυτή τη στιγμή παίδες
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: PS3 Move VS XBOX 360 Kinect

Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από το Kinect αυτή τη στιγμή παίδες


Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από σοβαρούς τίτλους που παίζονται με τα κλασικά χειριστήρια.....
Εύχομαι οι εταιρίες να εξακολουθούν να φτιάχνουν παιχνιδάρες όπως το GT5, Assassin's Creed, Tomb Raider, God of War, Taken, Pro κλπ

Καλή η πλακίτσα με τα move και kinect αλλά για παιχνιδάκια....
 

Μηνύματα
1.155
Reaction score
7
Απάντηση: PS3 Move VS XBOX 360 Kinect

Φαντάζομαι ότι ο Tolisvin εννοεί μεταξύ των wiimote-move-kinect.

Προσωπικά πάντως, εύχομαι, να πάμε επιτέλους ένα βήμα παρακάτω όσον αφορά το χειρισμό τόσο σε παιχνίδια όσο και στα pc. Δεν ξέρω αν θα είναι στην κατεύθυνση της αναγνώρισης κίνησης, αλλά, όπως και να το κάνουμε δεν είναι φυσιολογικό να πρέπει να σπάω τα δάχτυλά μου για να παίξω Assassin's Creed.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: PS3 Move VS XBOX 360 Kinect

Φαντάζομαι ότι ο Tolisvin εννοεί μεταξύ των wiimote-move-kinect.

Προσωπικά πάντως, εύχομαι, να πάμε επιτέλους ένα βήμα παρακάτω όσον αφορά το χειρισμό τόσο σε παιχνίδια όσο και στα pc. Δεν ξέρω αν θα είναι στην κατεύθυνση της αναγνώρισης κίνησης, αλλά, όπως και να το κάνουμε δεν είναι φυσιολογικό να πρέπει να σπάω τα δάχτυλά μου για να παίξω Assassin's Creed.


Τόσο πόνο τραβάει ο Ezio/Altair....
Για ένα δακτυλάκι κάνεις έτσι? :142:
 



Μηνύματα
1.155
Reaction score
7
Απάντηση: PS3 Move VS XBOX 360 Kinect

Αυτό θα ήταν μια ενδιαφέρουσα προοπτική για το gaming...
 

Μηνύματα
3.195
Reaction score
776
Απάντηση: PS3 Move VS XBOX 360 Kinect

Για το κινεκτ δεν ξερω , αλλα το move τεχνολογικα ειναι αρκετα ανωτερο του wii ...
 

Μηνύματα
68
Reaction score
0
Απάντηση: PS3 Move VS XBOX 360 Kinect

Δεν συγκρίνω παιχνίδια από τις κονσόλες αλλα το WII MOTION PLUS REMOTE CONTROL PS3 MOVE καί XBOX 360 KINECT.

Καί με διαφορά το kinect είναι μακράν μπροστά
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: PS3 Move VS XBOX 360 Kinect

Δεν συγκρίνω παιχνίδια από τις κονσόλες αλλα το WII MOTION PLUS REMOTE CONTROL PS3 MOVE καί XBOX 360 KINECT.

Καί με διαφορά το kinect είναι μακράν μπροστά

Βρε Τόλη το καταλάβαμε.
Αλλά δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα δύο και δεν ξέρω.
Πιθανότατα να έχεις δίκιο.
Αλλά απλά συνέχισα την κουβέντα προς τα εμπρός.
Γιατί πολλές εταιρίες σκέφτονται κάτι νέο και χάνουμε πολλά καλά του παρελθόντος.
Σκεφτείτε πχ τους πειραματισμούς χειρισμού παιχνιδιών, και προσπαθήστε να καταλάβετε πως το kinect και κάθε kinect είναι φτιαγμένο για περιορισμένη και συγκεκριμένη χρήση και παιχνίδια.

Εκτός κι αν περιμένετε να φοράω πεπόνια σε σουτιέν και να ανεβοκατεβαίνω έπιπλα στο σπίτι ή να φοράω μπουρνούζι και στα χέρια να κρατώ σκουπόξυλο βρίζοντας στα Ιταλικά & ακούγοντας ταραντέλες ή ακόμα χειρότερα να κρατάω στα χέρια μου εικονικό τιμόνι, να το στρίβω δεξιά και αριστερά και να φωνάζω βρουμ βρουμ.
Ωραία όλα αυτά (εξαιρώ το σουτιέν με τα πεπόνια :142:) αλλά μέχρι τα 10, άντε 12. :126:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.723
Μηνύματα
2.874.050
Members
37.940
Νεότερο μέλος
greemlin
Top