Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Ξεκινάω πρώτος.

Σε φίλη που είχα να την δω καιρό.

-Πότε με το καλό??

-Γέννησα πριν δυο μήνες!!!!
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Καλα δεν ειναι κατι τραγικο (οσο το πιο πανω :116: )
Εχω το συνηθειο να μην πολυθυμαμαι ονοματα , συμμαθητων-τριων , πρωην συναδελφων κλπ , ανθρωπων πισω στο χρονο , που για καποιο απροσδιοριστο λογο ειναι πιο τυπικοι σε τετοια και πιο φιλικοι , εως ενθουσιωδεις, σε τυχαιες συναντησεις .
Οποτε αναγκαστικα για να μην τους κακοκαρδισω σε τετοιες περιπτωσεις αρχιζω (με ζηλο ) τα ' ελα ρε μεγαλε (κουκλα ) που χαθηκες ? '
Μια φορα το παρακανα παντως και μετα απο το μικρο γελιο που ακολουθησε ηρθε και η απαντηση ' δεν με θυμασαι καθολου εε ? ':120:
 

Μηνύματα
1.337
Reaction score
1.649
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Καλα δεν ειναι κατι τραγικο (οσο το πιο πανω :116: )
Εχω το συνηθειο να μην πολυθυμαμαι ονοματα , συμμαθητων-τριων , πρωην συναδελφων κλπ , ανθρωπων πισω στο χρονο , που για καποιο απροσδιοριστο λογο ειναι πιο τυπικοι σε τετοια και πιο φιλικοι , εως ενθουσιωδεις, σε τυχαιες συναντησεις .
Οποτε αναγκαστικα για να μην τους κακοκαρδισω σε τετοιες περιπτωσεις αρχιζω (με ζηλο ) τα ' ελα ρε μεγαλε (κουκλα ) που χαθηκες ? '
Μια φορα το παρακανα παντως και μετα απο το μικρο γελιο που ακολουθησε ηρθε και η απαντηση ' δεν με θυμασαι καθολου εε ? ':120:

Plan B, με ~ 80-90 % επιτυχία (αν μιλάς με άνδρα)

- Έλα βρε ΑΚΑΤΑΛΗΠΤΟάκη* μου, τι γίνεσαι …




*Υποκοριστικό με παράσιτα :138:
 


Μηνύματα
29.229
Reaction score
23.264
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

ΤΑ ΣΚΟΥΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΗ......
ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ "ΜΟΥ" ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ......
ΚΑΜΕΝΟΣ......
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Γενικά δεν θυμάμαι να έχω κάνει μεγάλες γκάφες, ούτε ξεχνάω τόσο εύκολα πρόσωπα. Αν βέβαια κάποιος/α έχει αλλάξει τόσο πολύ με τα χρόνια ώστε να μην αναγνωρίζεται με τίποτα, κακά τα ψέματα, το ξέρει κι ο ίδιος και δεν θεωρεί αυτονόητο ότι θα τον θυμηθεί ο άλλος αμέσως...
Η μόνη μου επαναλαμβανόμενη γκάφα είναι ότι για κάποιο λόγο αδυνατώ να πω το όνομα Ανέστης... :140: ξέρω δύο άτομα με αυτό το όνομα, και σχεδόν κάθε φορά λέω "Γεια σου Αστέρη", "Τι κάνει ο Αστέρης", και τέτοια... η γυναίκα του ενός έχει πάψει πλέον να με διορθώνει όταν τη ρωτάω για τον άντρα της :120:

Όσο για το "πότε με το καλό;" Κώστα, αν έχεις καιρό να δεις μια γυναίκα και τη βρεις, εχμ, λίγο στρογγυλούλα, άλλη φορά να ρωτάς "τι κάνει η οικογένεια; παιδάκια;" :142: έτσι και θα βρεις την ευκαιρία να ευχηθείς αν σου πει "τώρα περιμένω", και θα παρακάμψεις το σκόπελο αν πρόκειται απλώς για συσσώρευση λίπους στην κοιλιακή χώρα...:138:
 

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.859
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Υπάρχουν και επαγγελματικά περιστατικά παρεμφερή. Πήγα πέρυσι μαζί με τον υιό σε Τράπεζα για υπόθεση του υιού και η διευθύντρια μου ειπε ότι "μοιάζω πολύ με τον μικρό μου αδερφό"! Εντάξει, εγω μικροδείχνω λίγο και ειμαι ξυρισμένος ενω ο υιός έχει μόνιμο μούσι που σε δείχνει μεγαλύτερο (27 χρόνια η διαφορά), αλλά κι αυτή αφού δεν ήξερε, έπρεπε να προσέξει λίγο στην θέση που ειναι, γιατι θα μπορούσε να παρεξηγηθεί ο υιός και να σηκώσει τις ....οικονομίες του και να τις πάει σε άλλη Τράπεζα!
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Α αυτά τα κάνω επίτηδες.

Αμα δω κανένα πορνόγερο με μικρή γυναίκα στο μαγαζί ρωτάω:

-Για την κόρη σας είναι???????
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Α αυτά τα κάνω επίτηδες.

Αμα δω κανένα πορνόγερο με μικρή γυναίκα στο μαγαζί ρωτάω:

-Για την κόρη σας είναι???????
ΖΗΛΙΑΡΗΗΗΗ:617::116:
 


Μηνύματα
4.854
Reaction score
3
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Κάθομαι σε ένα τραπέζι με φίλους και γνωστούς. Τι κάνεις κτλ.. και βλέπω μια ωραία γυναίκα στην παρέα που δεν ήξερα !
"φίλος σας είναι?" ρωτάει και μου πιάνει την κουβέντα !
"Εδώ ζεις" ? - τι δουλειά κάνεις κτλ..
Της λέω "δουλεύω" σε ένα γραφείο έτσι και έτσι.. Εσύ ?

Και καταλαβαίνω ότι γίνεται ησυχία και με κοιτάνε όλοι έκπληκτοι !!!:111::111:!!! ... τάχασα !:137:

Μου λέει... "είμαι ηθοποιός" δεν με ξέρεις ?

Μετά έμαθα από τους φίλους μου ότι είναι η "τάδε" = πολύ γνωστή

Δεν ξέρω γιατί αλλά ντράπηκα...
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Κάθομαι σε ένα τραπέζι με φίλους και γνωστούς. Τι κάνεις κτλ.. και βλέπω μια ωραία γυναίκα στην παρέα που δεν ήξερα !
"φίλος σας είναι?" ρωτάει και μου πιάνει την κουβέντα !
"Εδώ ζεις" ? - τι δουλειά κάνεις κτλ..
Της λέω "δουλεύω" σε ένα γραφείο έτσι και έτσι.. Εσύ ?

Και καταλαβαίνω ότι γίνεται ησυχία και με κοιτάνε όλοι έκπληκτοι !!!:111::111:!!! ... τάχασα !:137:

Μου λέει... "είμαι ηθοποιός" δεν με ξέρεις ?

Μετά έμαθα από τους φίλους μου ότι είναι η "τάδε" = πολύ γνωστή

Δεν ξέρω γιατί αλλά ντράπηκα...
η όλη φάση μου θύμισε λίγο την γκαρσόνα "Β" Μαρία Λεκάκη που ήταν ηθοποιός και διαφήμιζε σερβιέτες στη γνωστή χιλιοπαιγμένη σαχλοσειρά.

Και τελος πάντων ας της έλεγες ότι δεν έχεις τηλεόραση στο σπίτι!
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Προτεινω να της ελεγε οτι γνωριζει την...αλλη οψη της και οχι αυτην που φαινεται:)
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Μου λέει... "είμαι ηθοποιός" δεν με ξέρεις ?
Εκείνη να ντρεπότανε...

Δεν έχω διατελέσει διάσημη ηθοποιός, υπουργός (μακριά από μας) ή οτιδήποτε άλλο πολυφωτογραφημένο, αλλά πιστεύω ότι τέτοια (συγγνώμη) βλακεία δεν θα την ξεστόμιζα ποτέ... Δηλαδή κυρά μου λες στον άλλον ότι είναι άξιον απορίας το γεγονός ότι δεν του λέει τίποτα η φάτσα σου; Βρε μήπως είναι και ανώμαλος που δεν βλέπει τηλεόραση; "Μωρε τι μας λες", που έλεγε κι η συχωρεμένη η γιαγιά μου...
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.496
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

"Μωρε τι μας λες"

:204:
 

Μηνύματα
4.854
Reaction score
3
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Μωρέ... καλά τα λέτε.. και εγώ έτσι θα της τάλεγα αλλά... έλα που ήταν ωραία γκόμενα !! :137:

αργότερα γνωριστήκαμε καλύτερα . . :138: δεν είναι από τις ψωνισμένες πάντως..
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Μωρέ... καλά τα λέτε.. και εγώ έτσι θα της τάλεγα αλλά... έλα που ήταν ωραία γκόμενα !! :137:

αργότερα γνωριστήκαμε καλύτερα . . :138: δεν είναι από τις ψωνισμένες πάντως..

Όχι ότι αμφισβητώ αυτά που λες αλλά να..., αν όντως ήταν τόσο γνωστή πως γίνεται να μην την αναγνώρισες? Εκτός κι αν δεν ήταν Ελληνίδα, οπότε δικαιολογείται να μη την ήξερες. Ιδιαίτερα δε, αν ήταν πχ από την Νορβηγία (λέμε τώρα:138:)
Έλα πες ποια ήταν!
 

Μηνύματα
14.595
Reaction score
1.506
Re: Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Α αυτά τα κάνω επίτηδες.

Αμα δω κανένα πορνόγερο με μικρή γυναίκα στο μαγαζί ρωτάω:

-Για την κόρη σας είναι???????

:135::135:
 

Μηνύματα
4.854
Reaction score
3
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

...
Έλα πες ποια ήταν!
Γιατί θυμάμαι νομίζεις...:137:
Αυτό που λέτε ότι ξεχνάτε ονόματα δεν μου φαίνεται καθόλου ντροπή.. το παθαίνω συνέχεια. και όχι μόνο ονόματα κυρίως πρόσωπα.
Θυμάμαι που είμασταν, τι λέγαμε, μπορεί τι φορούσε αλλά ποιος-α ήταν ...δύσκολα.. :138:

Τώρα τους το λέω κιόλας. Για να μην ξέρεις ότι ξεχνάω.., δεν είμαστε και πολύ φίλοι, ε ?! :137:
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Να ανοίξει η Γη να με καταπιεί!!!!!!

Γιατί θυμάμαι νομίζεις...:137:
Αυτό που λέτε ότι ξεχνάτε ονόματα δεν μου φαίνεται καθόλου ντροπή.. το παθαίνω συνέχεια. και όχι μόνο ονόματα κυρίως πρόσωπα.
Θυμάμαι που είμασταν, τι λέγαμε, μπορεί τι φορούσε αλλά ποιος-α ήταν ...δύσκολα.. :138:

Τώρα τους το λέω κιόλας. Για να μην ξέρεις ότι ξεχνάω.., δεν είμαστε και πολύ φίλοι, ε ?! :137:
:403:
Αυτά που θέμε να θυμόμαστε, τα θυμόμαστε!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.443
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top