Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Πριν 2 βδομαδες εβαλα ενα προιον στην ΧΕ προς πωληση. Εχθες ελαβα στα αγγλικα ενα μειλ καποιον να αγορασει το προιον.
Απαντησα στο μειλ,και τον ρωτησα απο που ειναι,και πως θα πληρωθει το προιον.
Σημερα μου απαντησε οτι ειναι απο την Αγγλια,και μου εδωσε πληρη στοιχεια αποστολης του προιοντος στην Νιγηρια για τον γιο του που μενει εκει,και μου ζητησε ονομα τραπεζας και λογαριασμο για να γινει καταθεση του ποσου.
Ποια η γνωμη σας? Σας εχει τυχει και εσας κατι τετοιο? Μηπως ειναι κομπινα?
Σκεφτομαι να του απαντησω οτι το προιον θα σταλει μονο αφου γινει πρωτα η καταθεση του ποσου στην τραπεζα.
 

Μηνύματα
3.186
Reaction score
773
Απάντηση: Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

Κομπινα ειναι.Μου ειχαν εξηγησει και τι και πως αλλα δεν θυμαμαι...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

Μη διανοηθείς να του στείλεις οποιαδήποτε στοιχεία σου!Είναι κομπίνα και μάλιστα κύκλωμα Ελλήνων και Νιγηριανών που δρουν εδώ στην Αθήνα.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.583
Reaction score
94.462
Απάντηση: Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

Νιγηρία;

Κομπίνα είναι Γιάννη!

Έχει αναφερθεί και στο AVSite, αλλά δεν το βρίσκω.
 

Μηνύματα
29.215
Reaction score
23.244
Απάντηση: Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

Μ Α Κ Ρ Υ Α!!! ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΗ ΝΙΓΗΡΙΑΝΗ ΑΠΑΤΗ.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Απάντηση: Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

Μα ειπα και εγω Αγγλος να ψαχνει στην xe.gr?? Αυτο που μου "βρωμισε" ηταν αποστολη στην Νιγηρια.
Παιδες, ευχαριστω!
 


Μηνύματα
1.240
Reaction score
19
Απάντηση: Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

ευτυχώς που ρώτησες και το μάθαμε και οι υπόλοιποι
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
ρεσεις ολο λεω να το γραψω και ολο το αφηνω το ρημαδι.... Επειδη εχω βαλει κατα καιρους αγγελιες στην ΧΕ κ στο αγγελιοπολις μιλαμε την επομενη μερα μιλαμε γινετε βομβαρδισμος απο ασχετους!! Τι στα αγγλικα να ενδιαφερονται τι στα ελληνικα με τη βοηθεια του γοογλε τρανσλατορ αι στα τσακιδια εχω βαρεθει ποια!!! μακρια φιλε να δεις την υγεια σου ΜΑΚΡΙΑΑΑ!!!!



ΑΑΑΑαααα και κατι τελευταιο το χουν προχωρησει πλεον κ μου στελνου μηνυματα ΚΑΙ στο κινητο οι αθεοφοβοι!!! Μιλαμε δε γλιτωνουμε!! Τα ματια σας 14 παιδες!!!
 

Μηνύματα
12.844
Reaction score
10.059
Και εγώ πουλάω ένα service manual για Renault 5 και μου έστειλε ένας Άγγλος για περισσότερες πληροφορίες, νόμιζε ότι πουλάω το ίδιο το αυτοκίνητο. Όταν του απάντησα, μου ξαναέστειλε λέγοντας μια φανταστική ιστορία ότι είναι στρατιωτικός και για ένα πόλεμο κάπου και ότι θέλει το αυτοκίνητο και ότι το αγοράζει αμέσως και άλλα τέτοια κουλά. Τον είπα spammer και δεν ξαναασχολήθηκα.
 

Μηνύματα
13.637
Reaction score
6.600
Απάντηση: Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

το ιδιο συμβαινει και σε εμενα,ολα και κατι πουλαω,πραγματακια που τα αγοραζω απο περιεργεια πιο πολυ δηλαδη και εδω και 2 εβδομαδες εχουν ερθει 4-5 μειλ που ρωτουν πληροφοριες για τα πραγματα.Αλλα ειναι τελειως κουφο,αφου εχω τηλεφωνο γιατι δεν ζητανε πληροφοριες απο εκει? η κομπινα εχει ξεπερασει καθε οριο οπως και οι κλεψιες παιδια,μην διανοηθει κανεις να σηκωσει χρηματα απο ατμ μετα τις 8 το βραδυ εκτος και αν ειναι με παρεα.Να μην μιλησω για τις διαρρηξεις σε σπιτια.
 

Μηνύματα
1.505
Reaction score
1.805
Απάντηση: Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

Μη διανοηθείς να του στείλεις οποιαδήποτε στοιχεία σου!

Δηλαδή αν στείλει αριθμό λογαριασμού , πως θα του πάρουν χρήματα ?
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Re: Απάντηση: Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

Δηλαδή αν στείλει αριθμό λογαριασμού , πως θα του πάρουν χρήματα ?
μην ενοχλεις την ενοχληση ρεσυ kosmous δε λενε???
 

Μηνύματα
29.215
Reaction score
23.244
Απάντηση: Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ

"NIGERIAN AND OTHER FRAUDS STAY AWAY"

ΛΕΤΕ Ν ΑΠΟΔΙΔΗ?
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Απάντηση: Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

είχα βγάλει το iphone μου για πούλημα στο fb marketplace.

Ζητούσα 350 ευρώ.

Βγήκανε καμιά 50ριά νοματέοι που όλοι τους είχαν εξαιρετική ανάγκη να τους το στείλω στη χώρα τους και οι περισσότεροι πληρώνανε περισσότερο από τα λεφτά που ζητούσα.

Ή έκανα μ@λ@κί@ που δεν το πούλησα σε αυτούς ή....όχι!
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Απάντηση: Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

Φίλε Γιάννη καλημέρα εχθές έβαλα και εγω ένα iPad προς πώληση στην χρυσή ευκαιρία και εμφανίστηκε ένας τύπος ο οποίος ονομάζεται Marc Lawrence και είναι Γερμανος μου είπε ότι θέλει να το στείλει στον γιο του που είναι στην Νιγηρία μου έδωσε διεύθυνσης κλπ σίγουρα είναι απάτη πάλι καλα που το ψάξαμε ντροπή και αίσχος που η χρυσή ευκαιρία δεν προστατεύει της συναλαγες που γίνονται μέσο αυτής


Με εκτίμηση
Νικηφόρος
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.680
Reaction score
2.727
Απάντηση: Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

Μα ειπα και εγω Αγγλος να ψαχνει στην xe.gr??
γιατι ρε συ, εγω δεν ψαχνω στην αντιστοιχη ΧΕ της Αγγλιας? Που νομιζεις οτι τα βρισκω τα κελεπουρια? :142:

Ημαρτον με τα λαμογια.....
 

Μηνύματα
901
Reaction score
54
Απάντηση: Αγγελια στην Χρυση Ευκαιρια

Πριν 2 βδομαδες εβαλα ενα προιον στην ΧΕ προς πωληση. Εχθες ελαβα στα αγγλικα ενα μειλ καποιον να αγορασει το προιον.
Απαντησα στο μειλ,και τον ρωτησα απο που ειναι,και πως θα πληρωθει το προιον.
Σημερα μου απαντησε οτι ειναι απο την Αγγλια,και μου εδωσε πληρη στοιχεια αποστολης του προιοντος στην Νιγηρια για τον γιο του που μενει εκει,και μου ζητησε ονομα τραπεζας και λογαριασμο για να γινει καταθεση του ποσου.
Ποια η γνωμη σας? Σας εχει τυχει και εσας κατι τετοιο? Μηπως ειναι κομπινα?
Σκεφτομαι να του απαντησω οτι το προιον θα σταλει μονο αφου γινει πρωτα η καταθεση του ποσου στην τραπεζα.

Έχουν απαντήσει πολύ σωστά πιο πάνω περί μεγάλης ΑΠΑΤΗΣ, αλλά θέλω να προσθέσω κάτι, που το θεωρώ χρήσιμο. Διάφορα κυκλώματα προσπαθούν να αποσπάσουν στοιχεία τραπεζικών λογαριασμών, αφού όπως φαίνεται έχουν τον τρόπο τους να υφαρπάζουν χρήματα, ή να χρεώνουν τον ανίδεο κάτοχο και ενοχλούν όχι μόνο μέσω αγγελιών, αλλά και μέσω μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του τύπου: ( κερδίσατε 1.000.000 δολλάρια από τη microsoft - αυτό το έχω λάβει από τη microsoft Γκάνας και καλά, ή Βοήθησέ με, έλαβα μια τεράστια κληρονομιά και πρέπει να βγάλω τα χρήματα στο εξωτερικό, δώσε μου έναν λογαριασμό να τα καταθέσω κλπ κλπ).

Τι μπορείς να κάνεις ,αν θες να πουλήσεις στο εξωτερικό, ή σε αναξιόπιστους εν γένει υποψήφιους.
Μέσω του γνωστού Paypal ,συνδέεις το paypal με έναν τραπεζικό λογαριασμό σου, ώστε να μπορείς να λαμβάνεις πληρωμές μέσω paypal. Ενημερώνεσαι άμεσα για το αν έγινε η πληρωμή και με μια μικρή καθυστέρηση και με μια επίσης μικρή χρέωση (δεν θυμάμαι ,γιατί μια φορά το έχω κάνει μόνο), τα χρήματά σου βρίσκονται στον λογαριασμό σου.
(Επειδή διαδίκτυο είναι αυτό και όποιος φυλάει τα ρούχα του...εννοείται ότι συνδέεις το paypal με έναν λογαριασμό, στον οποίο έχεις μια αστεία κατάθεση.)
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.818
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top