Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Status
Not open for further replies.
Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

...ο κανονισμός του site είναι απίστευτος......

...να μπορεί να ρίχνει ban ο ένας διαχειριστής στον άλλο....

...ή λύνονται οι διαφορές με άλλο τρόπο, ή φεύγεις....
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.164
Reaction score
20.764
Απάντηση: Re: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Για τις βαζελες ...........

Είσαι εκτός θέματος! Ο Amberjack είναι μπαοκτζής... :114:
 
Last edited by a moderator:

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Re: Απάντηση: Re: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Είσαι εκτός θέματος! Ο Amberjack είναι μπαοκτζής... :114:
Περιμενα απο εσενα να το καταλαβεις το υπονοουμενο. (Ο Μπαοξης μισει το ονομα Τζιοβανι ...) :116:
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Και γιατι οι οποιεσδηποτε κοντρες - διαφορες μεταξυ συντονιστων να απασχολουν τα μελη του καφενε?
Για να γινει το φορουμ γηπεδο, εγω στηριζω τον εναν, εσυ τον αλλον και καταληγουμε στο γνωστο συμπερασμα. Για ολα φταιει ο Σωκρατης ο μεγαλυτερος προεδρος ολων των εποχων......
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Για καμμιά αγγελία όμως ασχολείσαι!

Και αφού δεν ασχολείσαι όπως λες, βρήκες το κατάλληλο θέμα να ασχοληθείς!
Τρελό άκυρο αυτό που είπες, σε αγγελία δεν είμαι υποχρεωμένος ούτε να ανοίξω φιλοσοφική κουβέντα με υποψήφιο αγοραστή ούτε με ενδιαφέρουν οι απόψεις του και ποιός είναι. Έχω δικαίωμα σαν μέλος να βάλω αγγελία ναι ή όχι; Μήπως ήμουν υποχρεωμένος να δώσω ποσοστά στο Avsite από την πώληση και μου το έφερες σαν επιχείρημα; Μήπως εξαπάτησα μέλος από την αγοραπωλησία και δεν το ξέρω; Βρές κάτι άλλο να πείς και άσε τι κάνω εγώ και πώς εξασκώ κάθε δικαίωμα που έχω σε αυτό και άλλα forum.

Όσο για το θέμα που λές ότι βρήκα να ασχοληθώ, ναι έτσι γουστάρω και ασχολούμαι με ένα θέμα που απασχολεί κάποιον συνφορουμίτη και προπάντων φίλο μου που κάθε μα κάθε φορά που έτυχε να βγούμε για μπύρα/φαγητό/καφέ μια ζωή τον βλέπαμε στην παρέα με ένα κινητό στο χέρι να απαντάει σε μέλη του Forum... Πάντα του λέγαμε, έλεος παίρνεις ποσοστά από το avsite και είσαι τόσο αφοσιωμένος σε αυτό;

Τώρα προφανώς παίρνει το μεγάλο ευχαριστώ από το Site που τόσα χρόνια υπηρετούσε και καλοδεχόταν κάθε νέο μέλος όπως και μένα όταν έγινα μέλος.
Και για αυτό το λόγο και μόνο πρέπει να γράψω την αποψή μου γιατί υποχρεώνομαι σε ανθρώπους που με έχουν βοηθήσει.
 

Μηνύματα
1.133
Reaction score
5
Απάντηση: Re: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Και γιατι οι οποιεσδηποτε κοντρες - διαφορες μεταξυ συντονιστων να απασχολουν τα μελη του καφενε?
Ίσως γιατί (παρά τις φιλότιμες προσπάθειες), δεν έχει γίνει ακόμα ΚαΨιΜί ;
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Σόρρυ Τάσο , αλλά δεν ξέρεις τι σου γίνετε.:445:
Δεν υπάρχει λόγος συγνώμης, ο καθένας με τις απόψεις του που κάποιες φορές ανάλογα με την σκοπιά που το βλέπει κάποιος, συνεπάγεται ότι του συνομιλιτή του δεν ξέρει τι του γίνεται. Ας είναι, δεν ξέρω τι μου γίνεται :444:
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

έχουν γραφτεί πολλά άκυρα στο νήμα, για να δανειστώ τον χαρακτηρισμό του subcode, χωρίς να μπορώ να καταλάβω τον λόγο.
Καλό είναι συμπεράσματα και κρίσεις για την λειτουργιά του AVSite να γράφονται μετά ωρίμου σκέψεως και προβληματισμού.
Όπως έγραψε και ο αγαπητός Κόγιας δεν διεκδικούμε το αλάθητο ούτε υποστηρίζουμε ότι το έχουμε και φυσικά είμαστε ανοικτοί στην καλοπροαίρετη κριτική γιατί μας βοηθά να βελτιωθούμε...

Τον χρόνο μας και αρκετές φορές την ψυχική μας ηρεμία καταθέτουμε καθημερινά χωρίς να περιμένουμε ανταλλάγματα, μόνο και μόνο επειδή είμαστε "βλαμμένοι", αγαπάμε την τεχνολογία και θέλουμε να βοηθήσουμε....


αυτά τα λίγα...πάω να δοκιμάσω τα Windows 8...
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Όπως έγραψε και ο αγαπητός Κόγιας δεν διεκδικούμε το αλάθητο ούτε υποστηρίζουμε ότι το έχουμε και φυσικά είμαστε ανοικτοί στην καλοπροαίρετη κριτική γιατί μας βοηθά να βελτιωθούμε...

Τον χρόνο μας και αρκετές φορές την ψυχική μας ηρεμία καταθέτουμε καθημερινά χωρίς να περιμένουμε ανταλλάγματα, μόνο και μόνο επειδή είμαστε "βλαμμένοι", αγαπάμε την τεχνολογία και θέλουμε να βοηθήσουμε....
Με 20.000 posts ο κάθε διαχειριστής ....και επειδή κάπου θα γίνει καμιά στραβή λόγω νεύρων, πως μπορείτε και μιλάτε για ban?

Εγώ έχω 500 μυνήματα και το έχω μετανιώσει αρκετές φορές...

Ακριβώς γι αυτό, το ξαναλέω* είστε σοβαροί με τον κανονισμό που φτιάξατε, να δίνετε μεταξύ σας ban?

*
...ο κανονισμός του site είναι απίστευτος......

...να μπορεί να ρίχνει ban ο ένας διαχειριστής στον άλλο....

...ή λύνονται οι διαφορές με άλλο τρόπο, ή φεύγεις....
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Παντού υπάρχει μια ιεραρχία, μερικοί έχουν περισσότερα δικαιώματα από τους υπόλοιπους της ΔΟ ή της ΣΟ, αν εγώ ξεφύγω πρέπει να υπάρχει η δυνατότητα να τιμωρηθώ...
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

...δεν μιλάω για τιμωρίες, άσε που δεν είναι και πολύ δόκιμος ο όρος και μου θυμίζει το δημοτικό, μιλάω για τα μέσα που χρησιμοποιούνται για να λυθούν διαφωνίες...και μάλιστα πριν εκτονωθεί ένα ζήτημα....και σκεφτούν όλοι πιο ψύχραιμα...:107:
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Το λοιπόν, πρώτη μέρα στη Μυτιλήνη κι έχω πατήσει κάτι ούζα...

Το μπαν του Giovanni ήταν μ@l@κια καθώς και το ξηλωμά του από super moderator. Τέλος.-
Και μερικοί - μερικοί μην κάνετε τους ανήξερους γιατι ΕΣΕΙΣ ψηφίσατε το ξήλωμα....
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Το μπαν του Giovanni ήταν μ@l@κια καθώς και το ξηλωμά του από super moderator. Τέλος.-
Σεβαστή η άποψή σου.


Και μερικοί - μερικοί μην κάνετε τους ανήξερους γιατι ΕΣΕΙΣ ψηφίσατε το ξήλωμα....
Α , ώστε ψηφίσαμε?
Τι μαθαίνει κανείς...
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Το λοιπόν, πρώτη μέρα στη Μυτιλήνη κι έχω πατήσει κάτι ούζα...

Το μπαν του Giovanni ήταν μ@l@κια καθώς και το ξηλωμά του από super moderator. Τέλος.-
Και μερικοί - μερικοί μην κάνετε τους ανήξερους γιατι ΕΣΕΙΣ ψηφίσατε το ξήλωμα....
Μην μας την βγαίνεις με κόκκινο βρε Πηνελόπη, πιες τα ουζάκια σου και γράψε μετά, αφού ξεθολώσεις.

Πιες ένα ποτηράκι στην υγειά μας....:137:
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.345
Reaction score
28.186
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Το μπαν του Giovanni ήταν μ@l@κια καθώς και το ξηλωμά του από super moderator. Τέλος.-
Άντε κλειδώστε το θέμα. Αφού το είπε η Πηνελόπη τέλος.
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Σεβαστή η άποψή σου.
Α , ώστε ψηφίσαμε?
Τι μαθαίνει κανείς...
Η λογική λέει πως ήταν απόφαση όλης της ΣΟ & ΔΟ το ban στον Γιάννη.
Αν δεν έγινε έτσι, τότε απλά είναι επίδειξη ισχύος του διαχειριστή.
Εύχομαι να είναι το 1ο ρε Νίκο...
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.262
Reaction score
8.824
Re: Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Η λογική λέει πως ήταν απόφαση όλης της ΣΟ & ΔΟ το ban στον Γιάννη.
Αν δεν έγινε έτσι, τότε απλά είναι επίδειξη ισχύος του διαχειριστή.
Εύχομαι να είναι το 1ο ρε Νίκο...
Τι ακριβώς δεν έγινε κατανοητό απ' αυτά που έγραψε ο Κώστας Κόγιας;
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.645
Reaction score
9.219
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Α , ώστε ψηφίσαμε?
Χωρίς να θέλω να πάρω θέση μεταξύ της μίας ή της άλλης πλευράς, καθώς βέβαια δε γνωρίζω τι ακριβώς έχει συμβεί, νομίζω ότι -τουλάχιστον για τις περιπτώσεις όπου τίθεται θέμα επιβολής ποινής σε Συντονιστή- θα έπρεπε να προβλέπεται κάποιας μορφής κρυφή ψηφοφορία μεταξύ των μελών των ΔΟ/ΣΟ.
Ή -ακόμα καλύτερα, για πρακτικούς λόγους- να υπήρχε κάποια Πειθαρχική Επιτροπή αποτελούμενη από τα καταλληλότερα για το ρόλο αυτό μέλη των ΔΟ/ΣΟ. Όλες οι επαγγελματικές ομάδες με τέτοιες διαδικασίες λύνουν τα εσωτερικά πειθαρχικά ζητήματα που προκύπτουν κι όχι με απόφαση του Ενός.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

Χωρίς να θέλω να πάρω θέση μεταξύ της μίας ή της άλλης πλευράς, καθώς βέβαια δε γνωρίζω τι ακριβώς έχει συμβεί, νομίζω ότι -τουλάχιστον για τις περιπτώσεις όπου τίθεται θέμα επιβολής ποινής σε Συντονιστή- θα έπρεπε να προβλέπεται κάποιας μορφής κρυφή ψηφοφορία μεταξύ των μελών των ΔΟ/ΣΟ.
Ή -ακόμα καλύτερα, για πρακτικούς λόγους- να υπήρχε κάποια Πειθαρχική Επιτροπή αποτελούμενη από τα καταλληλότερα για το ρόλο αυτό μέλη των ΔΟ/ΣΟ. Όλες οι επαγγελματικές ομάδες με τέτοιες διαδικασίες λύνουν τα εσωτερικά πειθαρχικά ζητήματα που προκύπτουν κι όχι με απόφαση του Ενός.
Δεν έχει σημασία αν συμφωνώ η διαφωνώ.

Ομως, επιτέλους ένα post που συνάδει με τον τίτλο της κατηγορίας.
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.645
Reaction score
9.219
Απάντηση: Τζιοβανης:Μια κατηγορια μονος του στους "site leaders";

...και να διευκρινίσω ότι -εάν τα πράγματα είναι όπως τα άφησα- δεν υπάρχει ζήτημα παρατυπίας στην επιβολή της ποινής: αυτό που κατά τη γνώμη μου υπάρχει, είναι συστημική αδυναμία η οποία θα μπορούσε εύκολα να διορθωθεί με τον τρόπο που προτείνω.
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.909
Μηνύματα
2.881.187
Members
37.964
Νεότερο μέλος
Socratis10
Top