Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Μηνύματα
27.724
Reaction score
26.045
Το είχα σκεφτεί απο καιρό , αλλά τώρα μου δόθηκε η ευκαιρία.
Υπάρχουν κάποιοι πληστηριασμοί , όπως στο ebay, ebay.de, yahoo japan , και σε άλλα μέρη που κάποιες φορές τρέχουν νούμερα για πολλούς ασύληπτα για "παλιά μηχανήματα".Το εχω ξαναγράψει και το ξαναγράφω, υπάρχουν παλιά μηχανήματα που κόστιζαν περιουσίες και συνεχίζουν να κοστίζουν περιουσίες.
 


tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.680
Reaction score
2.733
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

...γεια σου Γιαννο με τα ωραια σου. Δε σου κρυβω οτι εαν σημερα εβρισκα εναν Pioneer A09 θα μπαινα σε "βασανα". :thumbsup:
 

Μηνύματα
256
Reaction score
98
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

...γεια σου Γιαννο με τα ωραια σου. Δε σου κρυβω οτι εαν σημερα εβρισκα εναν Pioneer A09 θα μπαινα σε "βασανα". :thumbsup:
Χτυπησες φλέβα :thumbsup:
 


Μηνύματα
256
Reaction score
98
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

110V ? Εχει ουσία να μπεις στη διαδικασία να χρησιμοποιήσεις το κατάλληλο inverter?
Προσωπικά πιστεύω πως όχι .Μιλαω φυσικά μόνο για το συγκεκριμένο και όχι για κάποιο που θα έχει επιλογεα τάσης λειτουργίας.
 


Μηνύματα
27.724
Reaction score
26.045
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

110V ? Εχει ουσία να μπεις στη διαδικασία να χρησιμοποιήσεις το κατάλληλο inverter?
Προσωπικά πιστεύω πως όχι .Μιλαω φυσικά μόνο για το συγκεκριμένο και όχι για κάποιο που θα έχει επιλογεα τάσης λειτουργίας.
Δεν χρειάζεται κανένα inverter, μόνο ενα απλό μετ/στή ισχύος απο 230 σε 100v, εύκολο , μια παραγγελιά στον γιατρά και τελείωσε με 150e.
Αντε 200e αν τον θέλει μεγάλο σε ισχύ.



αμαν, κατευθειαν στην καρδια...
Γιατί μάναμ ? εσυ ζήτησες εγω στο βρήκα. Και η ζωή είναι πολύ μικρή για νάναι θλιβερή Παντέλο μου. Χτύπα το και μην το σκέφτεσαι αν το θέλεις.
Ο μόνος τρόπος να χάσεις είναι αν δεν το πάρεις.

Τέλος.
 

Μηνύματα
27.724
Reaction score
26.045
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Βέβαια έχει και τα μεταφορικά του απο κει κάτω , και κάποιο τελωνείο εδω, αλλά μπρός στο χαμόγελο που θα σκάσει , μόλις τον αντικρύσει αυτά είναι απλα πταίσματα.
Τον τελικό μου και τον προενισχυτή που περιμένω , τα πήρα απο ebay.de, και τα ακούμπησα κανονικά. Τα σοβαρά μηχανήματα έχουν και σοβαρές (οικονομικές) και οχι μόνο υποχρεώσεις.
 

Μηνύματα
27.724
Reaction score
26.045
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

BTW Παντελή θα ενημερωθείς για την επόμενη μάζωξη για την αξιολόγηση ολόκληρου του σετ πλέον , δλδ προ και τελικού. Αν είμαι τυχερός και πριν το πάσχα (χλωμό γμτ μου).
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.680
Reaction score
2.733
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Γιατί μάναμ ? εσυ ζήτησες εγω στο βρήκα. Και η ζωή είναι πολύ μικρή για νάναι θλιβερή Παντέλο μου. Χτύπα το και μην το σκέφτεσαι αν το θέλεις.
Ο μόνος τρόπος να χάσεις είναι αν δεν το πάρεις.

Τέλος.

Για να το παρω στην κατασταση μου αυτη τη στιγμη πρεπει να κανω αλλου ειδους αναληψη απο την τραπεζα, με λοστο... :frown:
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.680
Reaction score
2.733
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

BTW Παντελή θα ενημερωθείς για την επόμενη μάζωξη για την αξιολόγηση ολόκληρου του σετ πλέον , δλδ προ και τελικού. Αν είμαι τυχερός και πριν το πάσχα (χλωμό γμτ μου).
ευχαριστως φιλε, στη διαθεση σου, μεγειες!
 

Μηνύματα
27.724
Reaction score
26.045
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Σε ευχαριστώ αγοράκι μου νάσαι καλά.


Αν θες λοστό πες μου. Εχω κανά δυο καβάτζα.:roflmao:
 


Μηνύματα
27.724
Reaction score
26.045
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

http://www.easyauctionjapan.com/productdetail.php?productId=p338478854



Μέσα σε μια μέρα έφτασε 325000 yen, και 52bids, έχει ακόμα άλλες 5 μέρες νομίζω.
325000Υ=3250$ , για μηχάνημα του 92 , μάλλον καλά είναι νομίζω.Βέβαια είναι σπανιότατο. Ακόμα και για τους ιάπωνες.
 

Μηνύματα
27.724
Reaction score
26.045
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Τι έλεγαν κάποιοι γνωστοί , για το πόσο πρέπει να πωλούνται τα παλιά μηχανήματα?
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.279
Reaction score
96.313
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Κάποιος φίλος είχε πει: ''Νεκροταφείο hi fi θα ανοίξει;'' :cool:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.511
Reaction score
75.123
Το ότι υπάρχουν λίγα ψώνια που κρατούν τις τιμές ψηλά, δε σημαίνει πως αυτές είναι λογικές και ότι θα έπρεπε να τις πληρώσει κάποιος νορμάλ* άνθρωπος.



*μη ψώνιο.
 

Μηνύματα
27.724
Reaction score
26.045
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Κάποιος φίλος είχε πει: ''Νεκροταφείο hi fi θα ανοίξει;'' :cool:
Nα του πείς οτι νεκρό είναι μόνο ο,τι δεν παίζει.
 

Μηνύματα
27.724
Reaction score
26.045
Απάντηση: Re: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Το ότι υπάρχουν λίγα ψώνια που κρατούν τις τιμές ψηλά, δε σημαίνει πως αυτές είναι λογικές και ότι θα έπρεπε να τις πληρώσει κάποιος νορμάλ* άνθρωπος.



*μη ψώνιο.
Define normal άνθρωπος......
Αν εννοείς ας πούμε εσένα , ε, δεν είσαι ακριβώς νορμάλ.


Απο την άλλη υπάρχουν και πολλοί γνώστες που αντιλαμβάνονται τι σημαίνει κορυφαίο μηχάνημα και τα χώνουν .
Τι να κάνεις απόψεις είναι αυτές , και ξέρεις τι λένε για αυτές ..... όλοι έχουν απο μια.
Εκτός μερικών που μπορεί να έχουν και δυο.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.009
Μηνύματα
2.885.235
Members
37.975
Νεότερο μέλος
Sonic10
Top