80s,90s Garage & Psychedelic Revival


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Τους Mazzy έβαλα κι εγώ.
Η Kendra Smith και ο David Roback μετά από τους Opal έκαναν τους Mazzy Star.
σωστο ,αν και νομιζω οτι τους θυμομαστε με την Hope Sandoval στα φωνητικα :drinks:
 



Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
The Miners of Muzo - Night Of The Miner


το ειχα δει σ' ενα "περιεργο" βινυλιο παλαιοτερα ,μια συλλογη που ειχε last drive και mark"vet" embatta αναμεσα σε αλλα ... θυμαστε τον τιτλο του αλμπουμ μηπως ?
 


Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
The Miners of Muzo - Night Of The Miner


το ειχα δει σ' ενα "περιεργο" βινυλιο παλαιοτερα ,μια συλλογη που ειχε last drive και mark"vet" embatta αναμεσα σε αλλα ... θυμαστε τον τιτλο του αλμπουμ μηπως ?
διάφανο διπλό βινύλιο με παράλληλη χάραξη, το ένα track μέσα στο άλλο και κάτι άλλα μπιχλιμπίδια.Αν κάποιος το θέλει το έχω κάνει σε ψηφιακή μορφή
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
διάφανο διπλό βινύλιο με παράλληλη χάραξη, το ένα track μέσα στο άλλο και κάτι άλλα μπιχλιμπίδια.Αν κάποιος το θέλει το έχω κάνει σε ψηφιακή μορφή
Για να βρείς το τραγούδι που θες ψάχνεις,ψάχνεις...
Οταν έπαιζα μουσική στα μπαρ, είχα βάλει αυτοκολλητάκια στο κέντρο.
 

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Για να βρείς το τραγούδι που θες ψάχνεις,ψάχνεις...
Οταν έπαιζα μουσική στα μπαρ, είχα βάλει αυτοκολλητάκια στο κέντρο.
LOL!! ακριβώς , πλευρά 1, 2, 3, 4 και τα κομμάτια που είχε η καθεμιά γραμμένα χώρια και μετά ψάχνε αυλάκι αυλάκι. Ακόμη έτσι το 'χω. Υπάρχουν άραγε άλλα τέτοια βινύλια?(παράλληλη χάραξη)
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
ειχα "φαει" μια ολακερη μερα προσπαθωντας να το αντιγραψω σε κασσετα...αξιζε το κοπο παντως...ειδικα εκεινο το san quentin των droogs ....φωτια !!!
nath να σου στειλω ενα email να μου το δωσεις ?
 

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
ειχα "φαει" μια ολακερη μερα προσπαθωντας να το αντιγραψω σε κασσετα...αξιζε το κοπο παντως...ειδικα εκεινο το san quentin των droogs ....φωτια !!!
nath να σου στειλω ενα email να μου το δωσεις ?
φυσικά, στείλε.
 









Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Guadalcanal Diary - Watusi Rodeo

ΦΟΒΕΡΟΙ!! θα μπορούσαν να είναι π.χ οι R.E.M. στη θέση των R.E.M...
Έπεσε στα χέρια μου πρόσφατα ένα τέλειο digital copy του jamboree και είναι στο καθημερινό playlist.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.695
Μηνύματα
2.870.126
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top