HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Φιλε Πετρο συμφωνω οτι πολλοι κατασκευαστες ειναι φτηνοι στα λαχανα και ακριβοι στα παραπουλια!!!

Απο την αλλη πλευρα βεβαια υπαρχουν και καποιοι αλλοι, [κυριος λυχνιακων] μηχανηματων που με τον ενα η αλλο τροπο βγαζουν την δικη τους ηχητικη ταυτοτητα!!!

Στο παρελθον γνωστη Αμερικανικη εταιρια ειχε φτιαξει εναν προ [λυχνιας] που ηταν σταθμος στην ιστορια της, και μετα απο χρονια, με την ιδια ονομασια τον εβγαλε στην παραγωγη με τρανζιστορ!!Ηταν πολυ καλυτερος κατα τα γραφωμενα απο διαφορους ριβιουερ της εποχης. Δυστυχος δεν περπατησε ομως !! Οι πελατες της εταιρειας ηθελαν τον γνωστο γνωριμο ηχο της !!!!!!
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.106
Reaction score
20.588
Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Ρε συ Τάκη, αμάν!, πες και κανένα όνομα, μεταξύ μας μιλάμε...
 


PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Re: Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Μη!!!!!!! μας διαβάζουν αντιπρόσωποι!!!
Με την άδεια σου πάντα, και αν βέβαια μου το επιτρέπεις, μπορώ να έχω διαφορετική άποψη από εσένα... Ναι?
 


PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Re: Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

μιλαω για τον γνωστο AUDIO RESEARCH SP-6
Ναι αλλά δεν λες σε ποια περίοδο έβγαλε τα τρανζιστορικά που δεν πούλησαν... τότε που διαδιδόταν, και πολλοί το πίστευαν, πως η λάμπα πλέει τα λοίσθια και δεν έχει μέλλον!
 

Μηνύματα
1.641
Reaction score
139
Re: Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Ναι αλλά δεν λες σε ποια περίοδο έβγαλε τα τρανζιστορικά που δεν πούλησαν... τότε που διαδιδόταν, και πολλοί το πίστευαν, πως η λάμπα πλέει τα λοίσθια και δεν έχει μέλλον!
Αν μου το επιτρέπεις και με όλο το θάρρος (...) η audio reaserch είναι ίσως η μόνη που στήριξε τη λάμπα ,ίσως όσο κανένας άλλος,την περίοδο των πολλών βαττ(και δεν είμαι fan του ήχου της).
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Aν θυμαμαι καλα, ο sp6 εκεινη την εποχη ειχε τσαγιαστει απο εναν ταπεινο hafler!!!!!
και μαλλον πηγε να το γυρισει στο τρανζιστορ!! Παρωτι εχω δηλωσει οτι ειμαι φαν της λυχνιας δεν ειναι κακο να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους. Αλλωστε ποτε δεν με τρελλεναι ο ηχος αυτης της εταιρειας.
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Απάντηση: Re: Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Ναι αλλά δεν λες σε ποια περίοδο έβγαλε τα τρανζιστορικά που δεν πούλησαν... τότε που διαδιδόταν, και πολλοί το πίστευαν, πως η λάμπα πλέει τα λοίσθια και δεν έχει μέλλον!
...πνέει...και εκσκιουζεμουά!
 


Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Aν θυμαμαι καλα, ο sp6 εκεινη την εποχη ειχε τσαγιαστει απο εναν ταπεινο hafler!!!!!
και μαλλον πηγε να το γυρισει στο τρανζιστορ!! Παρωτι εχω δηλωσει οτι ειμαι φαν της λυχνιας δεν ειναι κακο να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους. Αλλωστε ποτε δεν με τρελλεναι ο ηχος αυτης της εταιρειας.
Ά μπά?
Από πότε?

Και δε με λες Τακούλη άμα δηλώσω ότι είμαι φαν της κασερόπιτας σημαίνει ότι δεν τρώω τυρόπιτα?
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

...πνέει...και εκσκιουζεμουά!
Λοιπόν ένας παλιόφιλος που έλεγε διάφορα <<κουλά>>, αλλά πετυχημένα που έβγαζαν γέλιο, για τη συγκεκριμένη φράση έλεγε <<πλέει στα Ίσθμια>> και το εννοούσε για σωστό. Κοίτα που με κόλλησε... Τι μου θύμησες!
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Ά μπά?
Από πότε?

Και δε με λες Τακούλη άμα δηλώσω ότι είμαι φαν της κασερόπιτας σημαίνει ότι δεν τρώω τυρόπιτα?
Γιατρε μου , εξαρταται ποιος εχεις φτιαξει την πιτα!!!
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Λοιπόν ένας παλιόφιλος που έλεγε διάφορα <<κουλά>>, αλλά πετυχημένα που έβγαζαν γέλιο, για τη συγκεκριμένη φράση έλεγε <<πλέει στα Ίσθμια>> και το εννοούσε για σωστό. Κοίτα που με κόλλησε... Τι μου θύμησες!
όοοοοχι, δεν το σηκώνω αφτό, πνέει στα Ισθμια είναι το σωστό!!

Ο Ζεοβαζ πλέει...
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Γιατρε μου , εξαρταται ποιος εχεις φτιαξει την πιτα!!!
Πέρνα απ τον αδερφοξάδερφο να εισπράξεις την τιμωρία σου παληομουσίτσα!!
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Πέρνα απ τον αδερφοξάδερφο να εισπράξεις την τιμωρία σου παληομουσίτσα!!

μου το ειπε!! το εμαθα !!!! ετοιμαζω απαντηση για την 304 !!! solid state!!!!!!
 



Μηνύματα
48
Reaction score
38
Mια ερώτηση προς τον κύριο Τσαντουλή. Μήπως έχετε δώσει τελικά πληροφορίες για τη ρύθμιση του bias του Parasound HCA 3500, όπως λέτε στην αρχή αυτού του thread ?
Aν ναι, παρακαλώ πού μπορώ να το ψάξω ?
Αν όχι, θα σας ήμουν ευγνώμων αν θα το κάνατε.
 

Μηνύματα
236
Reaction score
145
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ




δες εδώ

http://www.avsite.gr/vb/showpost.php?p=551104&postcount=8

Οσον αφορά την ψηφιακή ισοστάθμιση υπάρχει αυτή την στιγμή

κάτι εμφανώς καλύτερο και ισχυρό!

Πληροφορίες σύντομα !
Αγαπητε Βασιλη
το συστημα μου αποτελειται απο ενα Plinius SA-103,προ AR LS 26,Dynaudio Focus 380,καλωδια ηχειων Cardas GR.
Η ερωτηση ειναι αν αλλαζοντας τον LS 26 με REF 5 θα ακουσω καλλιτερα απο το πολυ καλα που ακουω τωρα;
Υπαρχει και μια προταση να αλλαξω τον προ με τον αντιστοιχο Tautoro της Plinius για λογους συνεργειας.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.906
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top