'' ΕΝΑ ARTVOICE ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ VISATON MONITOR 890 MKII''

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Επιτέλους η παραγγελιά έφτασε...
Το DAC παραγγέλθηκε στις 29/11 . Τα 230V δεν υπήρχαν ετοιμοπαράδοτα και απαιτούσαν 3-14 εργάσιμες ημέρες για να το κατασκευάσει το εργοστάσιο. Με μία μικρή καθυστέρηση, λόγω εορτών ή αυξημένης ζήτησης, το DAC ήταν έτοιμο απο το εργοστάσιο στις 22/12.
Στις 24/12 έφυγε με EMS απο την Κίνα, και το Σάββατο 3/1/2015 βρισκόταν στο κέντρο διανομής βορείων προαστίων.
Σήμερα το πρωί, το παρέλαβα στο σπίτι!

IMG_1990.JPG
 



Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Στην αρχή με φόβισε η εξωτερική ψιλοταλαιπωρία του, αλλά ανοίγοντάς το ανακάλυψα ότι υπήρχε δεύτερο κουτί μέσα που δείχνει την σημασία που δίνουν οι Κινέζοι στην μεταφορά!

IMG_1992.JPG
 


Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Το εσωτερικό έκρυβε μιά έκπληξη... Ήρθε με δικό του καλώδιο USB. Και φυσικά τα χαρτιά του και ένα πολύ καλής ποιότητας αλουμινένιο τηλεχειριστήριο.

IMG_1994.JPG
 


Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Η πρώτη εντύπωση είναι άκρως καθηλωτική...Πρόκειται για το μεγαλύτερο κουτί DAC που έχω συναντήσει...
Το βάθος πιάνει όλο το ράφι και το πλάτος είναι αντίστοιχο του AR Reference.
Η κατασκευή απλά θεϊκή, απο βαρύ καλοδουλεμένο αλουμίνιο!

IMG_1998.JPG


IMG_1999.JPG
 
Last edited:



Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Και μιά και μου αρέσει αν και άσχετος με τα ηλεκτρονικά να βλέπω το εσωτερικό των μηχανημάτων, και το εσωτερικό του δεν υπήρχε πουθενά να το δώ,,, το άνοιξα!
Σε πρώτη λοιπόν παγκόσμια αποκλειστικότητα απο το AVsite, το εσωτερικό του νέου DAC της SHANLING D3.2!!


IMG_2004.JPG
IMG_2005.JPG
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Καλορίζικο και καλοάκουστο!

να σου πω την αμαρτία μου... περίμενα ποιο χοντρό το αλουμίνιο....:rolleyes:
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Αυτό που μπορώ να δώ σαν άσχετος είναι ότι το κύκλωμα υλοποιείται σε δύο επίπεδα, στο κέντρο έχει ένα κενό (που με ξενερώνει , αλλά μάλλον είναι χρήσιμο για να αερίζεται το μηχάνημα) και μπροστά μάλλον τρείς ανεξάρτητοι μετασχηματιστές θωρακισμένοι απο μιά γέφυρα αλουμινίου (παραπέρα δεν ξεβίδωσα...)

IMG_2006.JPG
IMG_2007.JPG
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
φτιααξε μας !!!! καλοριζικο και καλοακουστο φιλαρακο!!!
Σε ευχαριστώ πολύ Τάκη μου!
Είσαι ο μόνος που αύριο έρχεσαι χωρίς αλυσίδες με τα ποδαράκια σου!
Κόπιασε λοιπόν για καφέ να το ακούσουμε! (έχεις χιονοπέδιλα???)
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Καλορίζικο και καλοάκουστο!

να σου πω την αμαρτία μου... περίμενα ποιο χοντρό το αλουμίνιο....:rolleyes:
Σε ευχαριστώ Βασίλη μου!
Μάλλον σε ξεγέλασαν το πίσω μέρος με τα βύσματα και το πάνω στήριγμα με τις βίδες, γιατί όλο το υπόλοιπο ακόμα και το πάνω καπάκι, είναι όντως πολύ χοντρό! Φαντάσου ότι το πάνω καπάκι έχει διπλάσιο πάχος απο του AR και του PLINIUS...
 

Μηνύματα
452
Reaction score
96
Σε ευχαριστώ πολύ Τάκη μου!
Είσαι ο μόνος που αύριο έρχεσαι χωρίς αλυσίδες με τα ποδαράκια σου!
Κόπιασε λοιπόν για καφέ να το ακούσουμε! (έχεις χιονοπέδιλα???)
κατι πρεπει να εχω στην αποθηκη!!!;)
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Και τώρα η σύνδεση...εντυπώσεις απο την ακρόαση αύριο...
Α και για να μην ξεχνάμε και την τέχνη μας, την άλλη βδομάδα που επιστρέφεται απο φίλο που τό έχω δανείσει, βγαίνει στο σφυρί το πολύ καλό DSD DAC Gustard X-10! Όχι σε τιμή ευκαιρίας, λιγο λιγότερο απο όσο κοστίζει στην Κίνα, αλλά χωρίς τελωνείο και με ακρόαση στο σύστημά σας. Για να βλέπω κανένα Oppo 93 για ανταλλαγή.....
 





Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.735
Μηνύματα
2.874.255
Members
37.940
Νεότερο μέλος
greemlin
Top