Ιστορίες hi end για κλάματα: Director's Cut (Τα κομμένα)

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.798
!!!!!!!!!!!
χαρισμα, και τελεντο o τυπος !!.. ε, ηταν και η εποχη..λιγο σκοταδισμος τοτε..(να φανταστω)- εφοσως ηταν τετοιου τυπου τραμπαριφας (οχι απατεωνας) ..ειχε πλακα :)

.. δεν εχω καποια ιστορια... εχω μεινει νυστικο μαιμουδι (μηνες) για αγορα μηχανηματων.. κατα καιρους.. :)
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
αντιπροσωπος ενισχυτων εκ βορειας ευρωπης ηθελε να μας πεισει στη περσινη εκθεση οτι το καλωδιο ρευματος που πουλουσε και ειχε μεγαλυτερη αξια απο τον ενισχυτη αξιζε τα λεφτα του....

να πω μαρκα ? να πω? χαχαχαχα! μα μιλαμε για πολυ γελιο
Nordost? Kubala-Sosna?
Αυτές οι δύο εταιρίες είναι ο ορισμός της απάτης! (...αλλά δεν είναι και οι μόνες) :(
 



Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Οταν φτιάχνουν κάτι που τους κοστίζει 15€ και το πουλάνε 1000€ (και λίγα λέω) αυτός είναι ο ορισμός της απάτης!
Αυτοί που πουλάνε πάγο στους Εσκιμώους είναι απατεώνες;
Aφού δεν σε βάζουν ν αγοράσεις με το ζόρι, είναι εξαιρετικοί πωλητές.
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
νεαρες απο την συγκεκριμενη χωρα διακοπαρουν στην Κω...

τουλαχιστον πριν μερικα χρονια, δεν ξερω τι γινεται τα τελευταια 2-3
[DOUBLEPOST=1474536855][/DOUBLEPOST]ΗΕ
[DOUBLEPOST=1474536888][/DOUBLEPOST]GEL
 






Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
αντιπροσωπος ενισχυτων εκ βορειας ευρωπης ηθελε να μας πεισει στη περσινη εκθεση οτι το καλωδιο ρευματος που πουλουσε και ειχε μεγαλυτερη αξια απο τον ενισχυτη αξιζε τα λεφτα του....

να πω μαρκα ? να πω? χαχαχαχα! μα μιλαμε για πολυ γελιο
Από μια ματιά που έριξα στο site της, η συγκεκριμένη αντιπροσωπεία δεν έχει κάποια εταιρεία καλωδίων στη φαρέτρα της. Μόνο ενισχυτικά, ηχεία και πικάπ.
 


Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Δεν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο συμπέρασμα.
Γράφεις "το καλώδιο ρεύματος που πουλούσε".
Αυθόρμητα ανέτρεξα να δω ποια καλώδια εμπορεύεται η συγκεκριμένη εταιρεία και απλά δεν τα βρήκα.

Να πρόκειται άραγε για μεταπώληση;
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Δεν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο συμπέρασμα.
Γράφεις "το καλώδιο ρεύματος που πουλούσε".
Αυθόρμητα ανέτρεξα να δω ποια καλώδια εμπορεύεται η συγκεκριμένη εταιρεία και απλά δεν τα βρήκα.

Να πρόκειται άραγε για μεταπώληση;
ενδιαφερεσαι να μαθεις ποια ηταν η μαρκα του καλωδιου? δεν χανεις τιποτα να παρεις και ενα τηλεφωνο...

χοντρο ηταν παντως σιγουρα...
 


Μηνύματα
851
Reaction score
748
Nordost? Kubala-Sosna?
Αυτές οι δύο εταιρίες είναι ο ορισμός της απάτης! (...αλλά δεν είναι και οι μόνες) :(
Μάντεψε ο Μπούνος με τι καλώδια έπαιζε τους Μολα Μόλα στην έκθεση στο Μόναχο.

Σε βοηθάω: ειναι ένα απο τα δυο. ;)
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
Συγγνώμη, αλλά τίθεται ένα θέμα πολύ σοβαρό κατά τη γνώμη μου. Αν ήμουν hi-end κατασκευαστής, απευθυνόμενος σε πολύ παχιά πορτοφόλια, και είχα πληρώσει ένα σεβαστό ποσό για να συμμετάσχω στην έκθεση του Μονάχου, ούτε καν θα μου περνούσε από το μυαλό να λανσάρω τις συσκευές μου με καλώδια που ονομάζονται Κουμπάλα-Σόσνα. Θα είχα μακράν υψηλότερη πιθανότητα για καλές πωλήσεις αν τα καλώδια ονομάζονταν ας πούμε Μαριγώ Μπουρδουκλανίδου, ή έστω Μιστόκλης Καραχαμούνας.

Α! Να έβρισκα καλώδια μιας φίρμας που θα λεγόταν ας πούμε Ευγένιος Ροντήρης, ή Νικηφόρος Τσιμισκής, ή Κωνσταντίνος Κατακουζηνός, τότε μάλιστα! Ή, ακόμη καλύτερα, Κουμπάρα Λεβεντιά!

 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.552
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top