Ο κακός μας ο καιρός


Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
και που να δεις τι χιονι εχει να ριξει παρασκευη και σαβατο.Ασε που θα κανει και ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ.
Παλι θα λενε τα καναλια για την Αθηνα.....
 




Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Οι βροχες και οι καταιγιδες ειναι δεδομενο οτι θα επηρεασουνε το 80% της χωρας.

Ειναι λιγακι νωρις για να πουμε με βεβαιοτητα ποσο χιονι θα πεσει και σε ποιες περιοχες.
Αυτο γιατι τα προγνωστικα ακομη δεν εχουνε ''σταθεροποιηθει'' και συνεχεια αλαζουνε.

Το σιγουρο ειναι οτι θα κανει αρκετο κρυο,με τον παγο να ειναι κατι πολυ επικινδυνο,ενω στο Αιγαιο οι βορειαδες θα συκωνουνε βαρκες.

Την τεταρτη θα μπορουμε να εχουμε μια καλη εικονα του καιρου που θα εχει η χωρα την παρασκευη και το Σαββατο
 
Last edited by a moderator:




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.639
Reaction score
94.588
-1° μέγιστη θερμοκρασία στο κέντρο την Κυριακή! >:(

2017-01-03 13_19_24-Greenshot.png
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Αδερφε μου.....καλο ειναι να μην ανεβαζεις χαρτες σαν και αυτο.
Ο κοσμος (που δεν ξερει σε τι αναφερεται αυτος ο χαρτης) ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν βλεπει πανω απο την χωρα θερμοκρασια της ταξεως των -40 βαθμων κελσιου.

Και για να καταλαβουνε ολοι, αυτος ο χαρτης μας αναφερει την θερμοκρασια και ''κυρτωση-βυθιση'' της ατμοσφαιρας στο υψος των 500 hpa δηλ,καπου στα 18.000 ποδια (5.500 μετρα) κατα μεσο ορο.

Ειναι μια καλη ενδειξη για το ποσο ψυχρη ειναι η ατμοσφαιρα, χωρις ομως παντα να συνοδευετε απο αντιστοιχα μεγαλη πτωση της θερμοκρασιας στην επιφανεια της γης.
 
Last edited:

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.559
Reaction score
30.947
Μα εδω εβαλα <ετοιμαστειτε να πεθανετε (απο το κρυο) > και δεν χαμπαριασε κανενας ,με τον χαρτη θα τρομαξουν?

Ασε που πρεπει να ξερει ο κοσμος τι θα γινει με τους -40 εκει πανω .....

 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Δε νομίζω να πίστεψε κανείς οτι θα δούμε -30-40°, θα είχε σχολιαστεί. ;)
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Δε νομίζω να πίστεψε κανείς οτι θα δούμε -30-40°, θα είχε σχολιαστεί. ;)
ο κοσμος που δεν ''γνωριζει'' θα πιστεψει οτι του πουνε αυτοι που εχουν τα μεσα να βγουνε στα καναλια και να πουνε τον καιρο.Τωρα αν θα πουνε κοτσανες η'σωστα πραγματα ειναι κατι που θελει αρκετη ωρα κουβεντας.
Πριν απο κανα 2 ωρες ενα καναλι εδωσε το λογο σε καποιον που αποκαλειται μετεωρολογος και αυτος ο τρανος επιστημονας εξεφρασε την αποψη του ,οτι θα εχουμε 20 εκατοστα χιονι σε μια συγκεκριμενη περιοχη ....αν μπορουσα θα του ανοιγα το κεφαλι στα δυο.....
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Έλεος. >:(>:(>:(
Σήμερα άρχισαν να λιώνουν τα χιόνια στον κήπο.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.559
Reaction score
30.947
Παλι δεν θα εχω ποιον να σωσω ......τσαμπα θα πανε το κονιακ και οι σταφιδες....
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.337
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top