Marantz SR7010 - SR7011

Μηνύματα
777
Reaction score
820
τελικα παλι το ιδιο προβλημα εχω και σημερα. ενω χτες διορθωθηκε με το reset σημερα παλι δε μπορω να συνδεθω και δεν βρισκω καν τα διαθεσιμα δικτυα!
Δοκίμασε να κάνεις ένα restart στο router σου, αν δεν το έχεις ήδη κάνει. Συνήθως από εκεί ξεκινούν τα προβλήματα.
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
Δοκίμασε να κάνεις ένα restart στο router σου, αν δεν το έχεις ήδη κάνει. Συνήθως από εκεί ξεκινούν τα προβλήματα.
μπορει να φταιει ε; επειδη στις υπολοιπες συσκευες μου δεν εχω προβληματα δεν το ειχα σκεφτει. θα το κανω και αυτο, ποτε δε ξερεις! ευχαριστω
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
μπορει να φταιει ε; επειδη στις υπολοιπες συσκευες μου δεν εχω προβληματα δεν το ειχα σκεφτει. θα το κανω και αυτο, ποτε δε ξερεις! ευχαριστω
Ναι μπορεί να φταίει. Επίσης, θα ήταν χρήσιμο να έδινες σταθερή IP address στον ενισχυτή σου - στο εγχειρίδιο θα βρεις τις πληροφορίες για να το κάνεις αυτό.
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
Ναι μπορεί να φταίει. Επίσης, θα ήταν χρήσιμο να έδινες σταθερή IP address στον ενισχυτή σου - στο εγχειρίδιο θα βρεις τις πληροφορίες για να το κάνεις αυτό.
Δυστυχως δεν διορθωσε τιποτα το reset. Πρεπει να ειναι καποιο προβλημα του ενισχυτη γιατι αδυνατει να βρει οποιοδηποτε ασυρματο δικτυο, οχι μονο το ρουτερ μου.
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
Δυστυχως δεν διορθωσε τιποτα το reset. Πρεπει να ειναι καποιο προβλημα του ενισχυτη γιατι αδυνατει να βρει οποιοδηποτε ασυρματο δικτυο, οχι μονο το ρουτερ μου.
Σαν πρώτο βήμα αποσύνδεσέ τον από το ρεύμα για 10 λεπτά και κατόπιν δες τι γίνεται. Επίσης, δώστου μια σταθερή IP όπως σου έγραψα παραπάνω.

Αν συνεχίζει να μην συνδέεται και εφόσον το ρούτερ είναι κοντά, κάνε μια δοκιμή να τον συνδέσεις ενσύρματα (ούτως ή άλλως είναι προτιμότερη η ενσύρματη σύνδεση).
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
Σαν πρώτο βήμα αποσύνδεσέ τον από το ρεύμα για 10 λεπτά και κατόπιν δες τι γίνεται. Επίσης, δώστου μια σταθερή IP όπως σου έγραψα παραπάνω.

Αν συνεχίζει να μην συνδέεται και εφόσον το ρούτερ είναι κοντά, κάνε μια δοκιμή να τον συνδέσεις ενσύρματα (ούτως ή άλλως είναι προτιμότερη η ενσύρματη σύνδεση).
Δυστυχως δεν υπαρχει καμμια αλλαγη. και ενω οταν μου το πρωτοεκανε ειχα βγαλει-βαλει το καλωδιο ρευματος ειχε διορθωθει προσωρινα το προβλημα πλεον διαπιστωνω πως ουτε αυτο γινεται.
Ενσυρματα δεν μπορω να συνδεθω, πρεπει να παρω καλωδιο περιπου 6 μετρων και δεν εχω διαθεσιμο
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
Δυστυχως δεν υπαρχει καμμια αλλαγη. και ενω οταν μου το πρωτοεκανε ειχα βγαλει-βαλει το καλωδιο ρευματος ειχε διορθωθει προσωρινα το προβλημα πλεον διαπιστωνω πως ουτε αυτο γινεται.
Ενσυρματα δεν μπορω να συνδεθω, πρεπει να παρω καλωδιο περιπου 6 μετρων και δεν εχω διαθεσιμο
Σου έστειλα ΡΜ
 

Μηνύματα
415
Reaction score
998
Δώσε σταθερή IP adreess για όλες τις συσκευές που έχεις στο χώρο σου και αυτές που δεν δέχονται σταθερή απενεργοποίησε τις. Όταν τελειώσεις με την όλη διαδικασία κάνε reset το ρούτερ. Περίμενε 2 λεπτά και ενεργοποίησε και αυτές που δεν επιδέχονται ρύθμιση π.χ αποκωδικοποιητής ΟΤΕ tv.
Υπόψιν μην ξεχάσεις να κλείσεις το ασύρματο δίκτυο και από τα κινητά.
Καλό θα ήταν οι ΙΡ που θα δώσεις να είναι για παράδειγμα (ώς συνήθως τα ρούτερ έχουν από 192.168.1.1 έως 192.168.1.254) να είναι κοντά στο τέλος.
Δηλαδή 192.168.1.250 για την TV, 192.168.1.240 για τον ενισχυτή κ.τ.λ.
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας και για τον χρονο σας. Δυστυχως παλι τα ιδια σημερα οποτε προχωραμε σε σταθερη IP βλεπουμε.
Μου κανει εντυπωση ομως που δεν βρισκει στο σκαναρισμα καμμια διαθεσιμη συνδεση και φοβαμαι οτι μαλλον κατι αλλο (τι ομως) φταιει.
 

Μηνύματα
415
Reaction score
998
σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας και για τον χρονο σας. Δυστυχως παλι τα ιδια σημερα οποτε προχωραμε σε σταθερη IP βλεπουμε.
Μου κανει εντυπωση ομως που δεν βρισκει στο σκαναρισμα καμμια διαθεσιμη συνδεση και φοβαμαι οτι μαλλον κατι αλλο (τι ομως) φταιει.
Δεν ξαναρίχνεις το τελευταίο update μέσω USB;
Καμιά φορά γίνονται και σφάλματα κατά την εγκατάστση.
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
Δεν ξαναρίχνεις το τελευταίο update μέσω USB;
Καμιά φορά γίνονται και σφάλματα κατά την εγκατάστση.
δεν εχω κανει update (εκτος κ αν το ειχε περασει μονο του καποια στιγμη) και χτες που συνδεθηκα το κοιταξα κ δεν μου εβγαζε καποια αναβαθμιση
 

Μηνύματα
415
Reaction score
998
δεν εχω κανει update (εκτος κ αν το ειχε περασει μονο του καποια στιγμη) και χτες που συνδεθηκα το κοιταξα κ δεν μου εβγαζε καποια αναβαθμιση
Βρες το λογισμικό που φοράει και ξαναρίχτο με USB
 

Μηνύματα
415
Reaction score
998
Κόλλησα παρόμοια ασθένεια (πιθανώς επειδή έγραψα οδηγίες για σένα) γενικά με το ασύρματο ίντερνετ στο σπίτι σε όλες τις ασύρματα συνδεδεμένες συσκευές.
Τελικά δεν είναι να ανακατεύετε κανείς με ξένες υποθέσεις!!!
:gotcha::gotcha::gotcha:
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
Κόλλησα παρόμοια ασθένεια (πιθανώς επειδή έγραψα οδηγίες για σένα) γενικά με το ασύρματο ίντερνετ στο σπίτι σε όλες τις ασύρματα συνδεδεμένες συσκευές.
Τελικά δεν είναι να ανακατεύετε κανείς με ξένες υποθέσεις!!!
:gotcha::gotcha::gotcha:
χαχαχαχαχα σαμποταζ σεολα τα μελη! :D
 





Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
νταξει....λεει ....The Marantz SR7011 is a state-of-the-art receiver with excellent room correction

αλλα δεν ειπε τιποτα για το audyssey app !!!!!
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.049
Reaction score
8.071
9 x 125 watts (8 ohms, 2 channels driven)

Αυτό το 9 χ 125 και κατόπιν 2ch driven τι δείχνει ?? Τα βατ είναι για τα 9 ή τα 2 κανάλια τελικά ???
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.417
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top