Eπιλογή Παιχνιδομηχανής

Μηνύματα
5
Reaction score
1
Μια βοήθεια .

Έχω το ps3 και πρόσφατα χάλασε και το πήγα για επιδιόρθωση .
Δεν διαβάζει τα dvd . Θα δω τι κόστος έχει και μάλλον θα το φτιάξω και θα πάει για πούλημα.
Είναι το πρώτο που βγήκε το fat . Ξέρει κανείς πόσο πάνω κάτω θα πιάσει αν το πουλήσω;


Απο εκεί και πέρα σκέφτομαι να πάρω για τον 9 χρονο γιο μου νέα παιχνιδομηχανή.
Θα παίζουμε και οικογενειακά π.χ guitar hero ,star wars.
Γέρνω προς xbox χωρίς να έχω κάποιο λόγο.
Έχω σύγχρονη τηλεόραση αλλά όχι 4Κ.
Αν χαλάσει σε καμιά 5 ετία , τότε η επόμενη θα είναι όμως 4Κ οπωσδήποτε.



Αξίζει να πάω στο νέο xbox ή να πάρω το παλιό;
Αξίζει να πάρω ps4 και ποια έκδοση , έχω καταμπερδευτεί .
Πόσα TB χρειάζονται ; Έχουν άλλες διαφορές και τις καταλαβαίνεις στο παιχνίδι;
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Μια βοήθεια .

Έχω το ps3 και πρόσφατα χάλασε και το πήγα για επιδιόρθωση .
Δεν διαβάζει τα dvd . Θα δω τι κόστος έχει και μάλλον θα το φτιάξω και θα πάει για πούλημα.
Είναι το πρώτο που βγήκε το fat . Ξέρει κανείς πόσο πάνω κάτω θα πιάσει αν το πουλήσω;


Απο εκεί και πέρα σκέφτομαι να πάρω για τον 9 χρονο γιο μου νέα παιχνιδομηχανή.
Θα παίζουμε και οικογενειακά π.χ guitar hero ,star wars.
Γέρνω προς xbox χωρίς να έχω κάποιο λόγο.
Έχω σύγχρονη τηλεόραση αλλά όχι 4Κ.
Αν χαλάσει σε καμιά 5 ετία , τότε η επόμενη θα είναι όμως 4Κ οπωσδήποτε.



Αξίζει να πάω στο νέο xbox ή να πάρω το παλιό;
Αξίζει να πάρω ps4 και ποια έκδοση , έχω καταμπερδευτεί .
Πόσα TB χρειάζονται ; Έχουν άλλες διαφορές και τις καταλαβαίνεις στο παιχνίδι;
δεν νομιζω να αξιζει να το φτιαξεις , πωλουνται τα fat γυρω στα 60-80 ευρω και αν βρεις να το πουλησεις.
ps4 θα παρεις οχι xbox.
αφου δεν εχεις 4k τηλεοραση και θα αργησεις να παρεις δεν χρειαζεται να παρεις το pro.
τα TB δεν εχουν και τοση σημασια πλεον αφου μπορεις να συνδεσεις εξωτερικο δισκο.
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
δεν νομιζω να αξιζει να το φτιαξεις , πωλουνται τα fat γυρω στα 60-80 ευρω και αν βρεις να το πουλησεις.
ps4 θα παρεις οχι xbox.
αφου δεν εχεις 4k τηλεοραση και θα αργησεις να παρεις δεν χρειαζεται να παρεις το pro.
τα TB δεν εχουν και τοση σημασια πλεον αφου μπορεις να συνδεσεις εξωτερικο δισκο.
Φιλε μου δε ξερω αν σε ενδιαφερει αλλα επειδη παρηγκειλα το xbox scorpio, πουλαω το ps3 χωρις χειριστηριο (εινα διαλυμενο και αχρηστο λογω της ενασχολησης μου με το φιφα 2012). Ειναι το ps3 με τα 500gb χωρητικοτητα και δινω δωρο την καμερα του, το παιχνιδι easports active 2 καθως και τα συμπραγκαλα που το συνοδευαν + επισης δωρο το χειριστηριο move. Τιμη 120 ευρω. Ειναι αθικτο .. ειχα να παιξω 5 χρονια και προσφατα κατεβασα 2 παιχνιδια και ξαναεπαιξα καμια 20αρια ωρες. Αν σε ενδιαφερει, μου λες. Βολος.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.173
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top