Συνδέσεις

Μηνύματα
26
Reaction score
2
ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΗΧΟ ΑΠΟ ΤΗΣ TV ΑΠΟ ΤΟ HOME CINEMA; ΤΟ HOME CINEMA LG BH4120S ΚΑΙ Η ΤV SAMSUNG UE49M5500.
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
Στη σελ. 21 του εγχειριδίου του home cinema, αναφέρει:
AUX Connection
You can enjoy the sound from an external component through the speakers of this system. Connect the analog audio output jacks of your component into the AUX L/R (INPUT) on this unit. And then select the [AUX] option by pressing FUNCTION and ENTER (b). You can also use the F (Function) button on the front panel to select the input mode.

Οπότε, θα συνδέσεις ένα καλώδιο mini jack σε RCA στη θέση AUX του home cinema και την άλλη άκρη του στην έξοδο audio out της τηλεόρασης.
 

Μηνύματα
26
Reaction score
2
Στη σελ. 21 του εγχειριδίου του home cinema, αναφέρει:
AUX Connection
You can enjoy the sound from an external component through the speakers of this system. Connect the analog audio output jacks of your component into the AUX L/R (INPUT) on this unit. And then select the [AUX] option by pressing FUNCTION and ENTER (b). You can also use the F (Function) button on the front panel to select the input mode.

Οπότε, θα συνδέσεις ένα καλώδιο mini jack σε RCA στη θέση AUX του home cinema και την άλλη άκρη του στην έξοδο audio out της τηλεόρασης.
Ευχαριστώ για τη βοήθεια, αλλά στην τηλεόραση ή έξοδος είναι δύο βισματα πράσινο και μπλέ χωρίς να έχω ήχο.....γιατί;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.424
Reaction score
74.799
Ευχαριστώ για τη βοήθεια, αλλά στην τηλεόραση ή έξοδος είναι δύο βισματα πράσινο και μπλέ χωρίς να έχω ήχο.....γιατί;
Πράσινο, μπλε (και κόκκινο) είναι είσοδος εικόνας.

Αυτή είναι η τηλεόραση απο πίσω;
Αν ναι, η μόνη έξοδος ήχου είναι οπτική ψηφιακή.

 

Μηνύματα
26
Reaction score
2
Πράσινο, μπλε (και κόκκινο) είναι είσοδος εικόνας.

Αυτή είναι η τηλεόραση απο πίσω;
Αν ναι, η μόνη έξοδος ήχου είναι οπτική ψηφιακή.

Ναι, αυτή είναι η πίσω πλευρά,το δοκίμασα με οπτική ίνα αλλά δεν λειτουργεί...από την εταιρεία της samsung μου είπαν πως λόγω ασυμβατοτητας δεν έχω ήχο.Ευχαριστω για την βοήθεια!!!
[DOUBLEPOST=1519326934][/DOUBLEPOST]
Πράσινο, μπλε (και κόκκινο) είναι είσοδος εικόνας.

Αυτή είναι η τηλεόραση απο πίσω;
Αν ναι, η μόνη έξοδος ήχου είναι οπτική ψηφιακή.

Ναι αυτή είναι.... δοκίμασα και με οπτική ίνα αλλά δεν λειτούργησε λόγω ασυμβατοτητας, έτσι τουλάχιστον μου είπαν από την samsung.
 








Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ναι αυτή είναι.... δοκίμασα και με οπτική ίνα αλλά δεν λειτούργησε λόγω ασυμβατοτητας, έτσι τουλάχιστον μου είπαν από την samsung.
Τί είδους ασυμβατότητα είναι αυτή...δεν σου είπαν?

Ερώτηση...παίζει ένα από τα δύο jack-άκια στην πλάτη (κίτρινο και μπλε) να είναι έξοδος ακουστικών?
Αν ναι ,τότε με κάτι τέτοιο κάνεις τη δουλειά σου.

Καλύτερα όμως από την οπτική.
Ψάξε λίγο την "ασυμβατότητα" που σου είπαν..κάτι δεν μου κάθεται.
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Δεν έχει οπτική είσοδο το HC.

http://www.lg.com/us/home-audio/lg-BH4120S
Ε πες μου έτσι ντε!
Και εγώ έσπαγα το κεφάλι μου ποια ασυμβατότητα μπορεί να υπάρχει!:D

Καλά ,και ο φίλος που λέει πως το δοκίμασε με οπτική ,που το κότσαρε το καλώδιο?
:headbang:
 


Μηνύματα
26
Reaction score
2
Ε πες μου έτσι ντε!
Και εγώ έσπαγα το κεφάλι μου ποια ασυμβατότητα μπορεί να υπάρχει!:D

Καλά ,και ο φίλος που λέει πως το δοκίμασε με οπτική ,που το κότσαρε το καλώδιο?
:headbang:
Ευχαριστώ παιδιά για το ενδιαφέρον και τη βοήθειά σας. Οσο αφορά για την οπτική ινα πηρα οπτική ινα μα μετρατοπέα σε rca αλλά δεν δούλεψε.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.700
Μηνύματα
2.870.256
Members
37.940
Νεότερο μέλος
daemon76
Top