Συντηρητές κρασιών

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Μιάς και άνοιξε η «όρεξη» ονομάστε μεγάλα κοκκινα κρασιά για εκλεκτή κρεατοφαγία, έπειτα ρίχτε και και και κανά ροζέ(κόλλησα με whispering angel)τα λευκά ας περιμένουν μετά το χειμώνα....
Ένας καλός μοντ παρακαλω να ανοίξει νέο θέμα με τίτλο ‘Κρασιά που δοκιμασαμε’, εκει πιο δίπλα από το τι φάγαμε σήμερα και να μεταφέρει και αυτά τα μηνύματα παρακαλω. Σαν να πληρώνεστε τσάμπα μερικοί εδώ μέσα :p

Επι του off topic θέματος, φαντάζομαι το Vivino το ξέρεις, ε;
 

Μηνύματα
44
Reaction score
60
ΚΙ ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΧΥΜΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ 2-3 ΕΙΔΗ...

ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΤΕΛΙΒΕΡΥ.....

https://oinotypo.gr/



ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΡΟΖ.....ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ.....ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΤΕΛΙΒΕΡΥ.....

https://www.botilia.gr/p/roze-krasi/ROZ-ΟΙΝΟΠΟΙΕΙΟ-ΠΕΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
Άσχετο ως ένα βαθμό με το θέμα, αλλά μιας και άνοιξε αυτή η συζήτηση και δεν υπάρχει σχετική κατηγορία ώστε να ανοίξω άλλο νήμα θα το γράψω εδώ. Υπάρχουν κάποια είδη που μερικοί από εμάς είναι επιφυλακτικοί στην αγορά τους μέσω διαδικτύου. Όταν είδα το ροζε στο οποίο αναφέρθηκες συνειδητοποίησα ότι, ενώ με έτρωγε η περιέργεια να το δοκιμάσω, δεν θα εμπιστευόμουν ποτέ κάποιο webshop για να μου στείλει κρασιά. Τελικά για να μην τα πολυλογώ, ενέδωσα στον πειρασμό και σήμερα το πρωί παρέλαβα -ή έτσι νόμιζα- το δέμα μου. Αφού είχα πληρώσει την αντικαταβολή (στην τιμή που περίμενα για 2 φιάλες) και μετά από κανένα μισάωρο, λόγω μικρουποχρεώσεων είπα να ανοίξω το δέμα κάνοντας ένα δώρο στον εαυτό μου. Το δέμα περιείχε δυο φιάλες ροζέ μεν αλλά άλλης ποικιλίας και πολύ υποδεέστερης τιμής/ποιότητας κρασιού. Οι φόβοι μου τελικά με τον έναν ή τον άλλο τρόπο επιβεβαιώθηκαν. Εννοείται πως τους έχω στείλει μήνυμα και αν δεν απαντήσουν εντός της ημέρας θα τους τηλεφωνήσω. Εσύ προσωπικά ή κάποιος άλλος από το site έχετε παρόμοιες εμπειρίες (από το ίδιο κατάστημα ή άλλο); Τι αντιμετώπιση είχατε;
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
Άσχετο ως ένα βαθμό με το θέμα, αλλά μιας και άνοιξε αυτή η συζήτηση και δεν υπάρχει σχετική κατηγορία ώστε να ανοίξω άλλο νήμα θα το γράψω εδώ. Υπάρχουν κάποια είδη που μερικοί από εμάς είναι επιφυλακτικοί στην αγορά τους μέσω διαδικτύου. Όταν είδα το ροζε στο οποίο αναφέρθηκες συνειδητοποίησα ότι, ενώ με έτρωγε η περιέργεια να το δοκιμάσω, δεν θα εμπιστευόμουν ποτέ κάποιο webshop για να μου στείλει κρασιά. Τελικά για να μην τα πολυλογώ, ενέδωσα στον πειρασμό και σήμερα το πρωί παρέλαβα -ή έτσι νόμιζα- το δέμα μου. Αφού είχα πληρώσει την αντικαταβολή (στην τιμή που περίμενα για 2 φιάλες) και μετά από κανένα μισάωρο, λόγω μικρουποχρεώσεων είπα να ανοίξω το δέμα κάνοντας ένα δώρο στον εαυτό μου. Το δέμα περιείχε δυο φιάλες ροζέ μεν αλλά άλλης ποικιλίας και πολύ υποδεέστερης τιμής/ποιότητας κρασιού. Οι φόβοι μου τελικά με τον έναν ή τον άλλο τρόπο επιβεβαιώθηκαν. Εννοείται πως τους έχω στείλει μήνυμα και αν δεν απαντήσουν εντός της ημέρας θα τους τηλεφωνήσω. Εσύ προσωπικά ή κάποιος άλλος από το site έχετε παρόμοιες εμπειρίες (από το ίδιο κατάστημα ή άλλο); Τι αντιμετώπιση είχατε;

ΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ botilia.gr ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ

ΠΕΡΙΠΟΥ.
 

Μηνύματα
44
Reaction score
60
ΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ botilia.gr ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ

ΠΕΡΙΠΟΥ.
Τελικά επικοινώνησαν και η όλη αντιμετώπιση από μέρους τους μου φάνηκε πολύ επαγγελματική. Γκαντεμιά παντως που θα μπορούσε να αφήσει κακή πρωτη (ίσως και τελευταία) εντύπωση αν το χειρίζονταν με τον λάθος τροπο ή αν έπεφταν σε κανένα δυστροπο.
 


Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Oι συντηρητές της liebherr είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις....προχώρα άφοβα, μιλώ από προσωπική εμπειρία.......
Είναι ίδιοι ακριβώς με τους πολλαπλάσιας τιμής MIELE τους οποίους κατασκευάζει η liebherr......
Σου εύχομαι καλή αγορά.....
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.154
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top