Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.278
Reaction score
41.988
Δεν σε πιστεύω!!:p
Εχεις καμία σχέση με τον ρεβυθούλη....?:)
Κ εγώ τα λατρεύω..
Είναι το αγαπημένο μου όσπριο!!!
Εσύ όμως δεν το έχεις παρατσούκλι δίπλα στο nickname....:roflmao:
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Δίπλα στο φετουλης-Ρεβυθουλης.:roflmao:

Eμ είπα κ εγώ..
Τόσα προσωνύμια..!!!:p
[DOUBLEPOST=1536830096][/DOUBLEPOST]
Εσύ όμως δεν το έχεις παρατσούκλι δίπλα στο nickname....:roflmao:
Δεν το έχω όντως..:(
Βασικά δεν έχω τπτ..:errwhat:
Και ζηλεύω φοβερά...Ολους εσάς απάισια μικρά στρουμφάκια που έχετε..:mad::mad:

Να σου πώ..
Πλάκα πλάκα μήπως όλοι οι εραστές των ανωτέρω οσπρίων να οργανώσουμε ημέρα Ρεβυθάδας όπου θα κληθούν όσοι
μπορούν να συμμετέχουν στην λαμπρή αυτή ευωχία..?;)
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.278
Reaction score
41.988
Δίπλα στο φετουλης-Ρεβυθουλης.:roflmao:

Eμ είπα κ εγώ..
Τόσα προσωνύμια..!!!:p
[DOUBLEPOST=1536830096][/DOUBLEPOST]

Δεν το έχω όντως..:(
Βασικά δεν έχω τπτ..:errwhat:
Και ζηλεύω φοβερά...Ολους εσάς απάισια μικρά στρουμφάκια που έχετε..:mad::mad:

Να σου πώ..
Πλάκα πλάκα μήπως όλοι οι εραστές των ανωτέρω οσπρίων να οργανώσουμε ημέρα Ρεβυθάδας όπου θα κληθούν όσοι
μπορούν να συμμετέχουν στην λαμπρή αυτή ευωχία..?;)

Αστο θα χασουμε, προβλεπω να καθομαστε τα δυο μας πανω απο το καζάνι και να τρωμε μεχρι σκασμου:roflmao:
Και αμα μας βρει κανα κακο απο το πολυ φαΐ ανθρωπος δεν θα υπαρχει να μας βοηθήσει.... :D
 


S

sk4t4

Guest
Αν θελετε να φατε γουρουνοπουλα-"λουκουμι",που να λιωνει και η πετσα,να σας πω που να πατε,αρκει να υπαρχει ακομη το καταστημα. και να ζει ο παλιος "σεφ" γιατι εχω πολλα χρονια να παω.Ουτε το ονομα δε θυμαμαι,αλλα ειναι πανευκολος ο εντοπισμος του.Στον Αγιο Φλωρο Μεσσσηνιας,επι της παλιας Εθνικης οδου,πανω απο τις πηγες και το ιχθυοτροφειο.Θυμαμαι οτι εστελνε,σε πελατες του. με το ΚΤΕΛ στη Θεσαλονικη,χωρις κανενος ειδους προβλημα...
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Αστο θα χασουμε, προβλεπω να καθομαστε τα δυο μας πανω απο το καζάνι και να τρωμε μεχρι σκασμου:roflmao:
Και αμα μας βρει κανα κακο απο το πολυ φαΐ ανθρωπος δεν θα υπαρχει να μας βοηθήσει.... :D
Ελα βρέ..
Υπάρχει λύση..!;)
Θα τρώμε με βάρδιες ενναλάξ!!!:D
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.278
Reaction score
41.988
Αν θελετε να φατε γουρουνοπουλα-"λουκουμι",που να λιωνει και η πετσα,να σας πω που να πατε,αρκει να υπαρχει ακομη το καταστημα. και να ζει ο παλιος "σεφ" γιατι εχω πολλα χρονια να παω.Ουτε το ονομα δε θυμαμαι,αλλα ειναι πανευκολος ο εντοπισμος του.Στον Αγιο Φλωρο Μεσσσηνιας,επι της παλιας Εθνικης οδου,διπλα στις πηγες και το ιχθυοτροφειο.Θυμαμαι οτι εστελνε,σε πελατες του. με το ΚΤΕΛ στη Θεσαλονικη,χωρις κανενος ειδους προβλημα...

μηπως λες αυτο που φημίζεται για τη ψητη πέστροφα?
 

S

sk4t4

Guest
μηπως λες αυτο που φημίζεται για τη ψητη πέστροφα?
Δεν γνωριζω αν εχει αλλαξει το "μενου" απο τοτε,αλλα τοτε σερβιρε μονο γουρουνοπουλα.Εκτος αν εννοεις το αλλο που βρισκεται ακριβως απεναντι απο το ιχθυοτροφειο,στο οποιο δεν εχω φαει ποτε.Το προτεινομενο καταστημα,ειχε τα τραπεζια του στο απεναντι του πεζοδρομιο,πανω στην παλια εθνκη,διπλα σ' ενα δεντρο στο οποιο ειχε γινει σφαγη γυναικοπαιδων, αν θυμαμαι καλα τη σχετικη πινακιδα,απο τους Τουρκους.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.278
Reaction score
41.988
Δεν γνωριζω αν εχει αλλαξει το "μενου" απο τοτε,αλλα τοτε σερβιρε μονο γουρουνοπουλα.Εκτος αν εννοεις το αλλο που βρισκεται ακριβως απεναντι απο το ιχθυοτροφειο,στο οποιο δεν εχω φαει ποτε.Το προτεινομενο καταστημα,ειχε τα τραπεζια του στο απεναντι του πεζοδρομιο,πανω στην παλια εθνκη,διπλα σ' ενα δεντρο στο οποιο ειχε γινει σφαγη γυναικοπαιδων, αν θυμαμαι καλα τη σχετικη πινακιδα,απο τους Τουρκους.
Ναι εχει αλλαξει μενου, πλεον εχει μονο μακαρονια με μυζήθρα και κοτόπουλο με πατάτες τηγανίτες.
Αν δεν κανω λαθος λεγεται ¨ Ο Μυλος΄΄
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Και ζηλεύω φοβερά...Ολους εσάς απάισια μικρά στρουμφάκια που έχετε..:mad::mad:
Πρέπει να μου έρθει η ιδέα για κάποιον. Είναι διεργασία που μπορεί να έχει ή να μην έχει τιτλικό αποτέλεσμα. :p
 

S

sk4t4

Guest
Ναι εχει αλλαξει μενου, πλεον εχει μονο μακαρονια με μυζήθρα και κοτόπουλο με πατάτες τηγανίτες.
Αν δεν κανω λαθος λεγεται ¨ Ο Μυλος΄΄
Οχι,ονομαζεται Χαντζης.
 


S

sk4t4

Guest
Δίπλα στο φετουλης-Ρεβυθουλης.:roflmao:

Eμ είπα κ εγώ..
Τόσα προσωνύμια..!!!:p
[DOUBLEPOST=1536830096][/DOUBLEPOST]

Δεν το έχω όντως..:(
Βασικά δεν έχω τπτ..:errwhat:
Και ζηλεύω φοβερά...Ολους εσάς απάισια μικρά στρουμφάκια που έχετε..:mad::mad:

Να σου πώ..
Πλάκα πλάκα μήπως όλοι οι εραστές των ανωτέρω οσπρίων να οργανώσουμε ημέρα Ρεβυθάδας όπου θα κληθούν όσοι
μπορούν να συμμετέχουν στην λαμπρή αυτή ευωχία..?;)
Αλλαξε τα ρεβυθια με φασολια χαντρες η μαυροματικα και θα διαπιστωσεις πως βελτιωνω τη μηνιαια καταναλωση σου σε δικη μου εβδομαδιαια!:D
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.278
Reaction score
41.988
Αλλαξε τα ρεβυθια με φασολια χαντρες η μαυροματικα και θα διαπιστωσεις πως βελτιωνω τη μηνιαια καταναλωση σου σε δικη μου εβδομαδιαια!:D
Τώρα που το λες και από αυτά γίνεται σφαγή, τα μαυροματικα τα γουστάρω σε σαλάτα με κρεμμύδι και μαϊντανό και από φασολαδες καλά τα πάω.
Αυτά που δεν με πολύ αρέσουν αλλά τα τρώω είναι οι γίγαντες, δεν μπορώ να σου πω το γιατί, γιατί ούτε εγω ο ίδιος δεν το ξέρω αλλά τα αποφεύγω.
Τα Ρεβίθια παλιά δεν τα έτρωγα, δεν μου άρεσαν, από τότε που έκοψα το κάπνισμα όμως τα λατρεύω.
Το έχω ξανά πει αυτό.
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.278
Reaction score
41.988
Ψιτ!! άσε τα αστειάκια και πες τι μαγείρεψες να φάμε, θα πάει αργά στη δουλειά σήμερα και μια ώρα που θέλω να ρθω με το ποδήλατο Πετρούπολη....Κατά της 16.00 θα είμαι εκεί:D
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.278
Reaction score
41.988
Σαν σήμερα που δεν υπάρχει χρόνος για μαγείρεμα, προτείνεται το παρακάτω, 30 χρόνια μαγαζί και τρελή ποικιλία σε μαγειρευτό φαγητό.
Screenshot_20180914-131850_Maps.jpg


Το Κερατσίνι λέγεται το μαγαζί, στη φώτο του Google είναι από πέρισυ που έκανε εργασίες.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.716
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top