Λόλα να μια Λάμπα,πάρτη κι ας καίει...τζάμπα

Μηνύματα
12.864
Reaction score
10.078
θα κάνω χρήση της δυνατότητας ignore
Κι εγώ στο τσακ ήμουν νωρίτερα να το κάνω αυτό, αλλά τελικά αποφάσισα να κάνω λίγο υπομονή ακόμα. Άλλωστε χαρακτηρισμοί έπεσαν από άλλους, οπότε με έβγαλαν από τη δύσκολη θέση να το κάνω εγώ και να φτάσω στα όρια.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Και οι κρυάδες της ημέρας - γι αντιστάθμιση στο τζάμπα κάψιμο της λάμπας:

Πώς λέγεται ο σοβαρός αδελφός του Bruce Lee;
Serious-Lee :p
Και ο ατυχής τοιούτος;
Unfortunate-Lee :p
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.435
Reaction score
125.821
Στα σοβαρά τώρα...το να λέμε πως το σύστημα των 12.000 έχασε από αυτό των 700 γιατί τα 70watts του ΥΒΑ ήταν ανεπαρκή για τα ATC (που ήταν αναμφίβολα..) ,είναι σα να λέμε πως η Μπαρτσα έχασε από τον Χαραυγιακό ,αλλά αν ο προπονητής της δεν είχε επιλέξει να ξεκουράσει τον Μέσι στον πάγκο ,ΙΣΩΣ το αποτέλεσμα να ήταν διαφορετικό...;)
Ρε γελάνε και οι πέτρες λέμε! :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Στα σοβαρά τώρα...το να λέμε πως το σύστημα των 12.000 έχασε από αυτό των 700 γιατί τα 70watts του ΥΒΑ ήταν ανεπαρκή για τα ATC (που ήταν αναμφίβολα..) ,είναι σα να λέμε πως η Μπαρτσα έχασε από τον Χαραυγιακό ,αλλά αν ο προπονητής της δεν είχε επιλέξει να ξεκουράσει τον Μέσι στον πάγκο ,ΙΣΩΣ το αποτέλεσμα να ήταν διαφορετικό...;)
Από τη μια υποστηρίζουν ότι δεν είναι όλα τα Watt ισχύος ισοδύναμα (υπάρχουν μουσικά και άμουσα,τρανζιστοράτα και λαμπάτα,ή δικαίως με πολλά αμπέρ και λίγα), από την άλλη όμως προβάλλουν την ανεπάρκεια σε δεδομένη τιμή ισχύος ως βολική δικαιολογία.
Δηλαδή το τυφλό τεστ δεν είχε πραγματοποιηθεί σε κοινή στάθμη ανταποκρινόμενη σε βατή και για τους δύο τελικούς παροχή ισχύος;
Είναι είτε να μπερδεύεται είτε να...μη ΄΄μπερδεύεται΄΄ κανείς...;)
 

Μηνύματα
5.284
Reaction score
6.433
Ενταξυ, ο ορισμός του ενισχυτη είναι η ενίσχυση, εχασε από τον sk4toenisxyth γιατί δεν ειχε επαρκή ισχύ    :rofl:θα σκάσει μύτη τώρα ο ευαισθητουλης kkaram να με πει τρολλ και ότι έχω αρχίσει τους χαραχτηρισμους ενώ εκείνος που θα με χαραχτηρισει τρολλ είναι κύριος... ολα καλά. :D
 


Μηνύματα
3.132
Reaction score
10.368
Κύριοι, δάκρυσε η .... καμήλα.


Μήπως να κλειδωθεί το θρεντ να ηρεμήσει ο κόζμος ;

:whistling:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
kkharam said:
Δεν πειράζει, εγώ τους ανέχομαι ακόμη και αν είναι φανατικοί σε κάποια θέματα.
Κύριοι, δάκρυσε η .... καμήλα.
Μήπως να κλειδωθεί το θρεντ να ηρεμήσει ο κόζμος ;

:whistling:
Και άλλες..αραμυθένιες δηλώσεις...:lolsign:
Μπερδεύεσαι

Δεν συμφωνώ με τον kkharam.
Τουναντίον...
Δεν χρειάζεται να συμφωνεί με επιχειρήματα όποιος συνάδει έστω και ακουσίως με επιδιώξεις.:sneaky:
 
Last edited:


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Δεν είναι ακριβώς έτσι ρε κουμπάρε...
Οι συμμετέχοντες δεν ήξεραν τι είναι το Α και τι το Β αν δεν κάνω λάθος...ούτε τίθεται θέμα προτίμησης υπέρ του ενός ή του άλλου..
Πάρτο αλλιώς...άλλο λέω..πως η εμπιστοσύνη στα αυτιά μας είναι υπερτιμημένη...
To ιδιο ειναι σε τετοιες περιπτωσεις.Ειτε καλυτερο/χειροτερο,ειτε διαφορετικο ειτε δεν ακουω/δεν γνωριζω/δεν απαντω !!!!!!!!!!
[DOUBLEPOST=1547049143][/DOUBLEPOST]
Πιστευω πως για ολα τα μελη που παρακολουθουν το φορουμ και οχι τους αλεξιπτωτιστες που μπαινουν μια φορα το χρονο για να βαλουν αγγελια, οτι θα επρεπε να ειναι αυτονοητο πως το αυτι εχει καταργηθει ως κριτηριο ποιοτητας στην αναπαραγωγη...αλλά τελικα δεν ειναι αυτονοητο!!!
Δεν ειναι ομως περιεργο που το αυτι ΔΕΝ εχει καταργηθει ως "κριτηριο" κατα την ηχογραφηση απο τον καθε ηχοληπτη,μαστερα και "αστερα" ?
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
To ιδιο ειναι σε τετοιες περιπτωσεις.Ειτε καλυτερο/χειροτερο,ειτε διαφορετικο ειτε δεν ακουω/δεν γνωριζω/δεν απαντω !!!!!!!!!!
[DOUBLEPOST=1547049143][/DOUBLEPOST]
Δεν ειναι ομως περιεργο που το αυτι ΔΕΝ εχει καταργηθει ως "κριτηριο" κατα την ηχογραφηση απο τον καθε ηχοληπτη,μαστερα και "αστερα" ?
Διότι σε αντίθετη περίπτωση θα καταργείται η έννοια του χόμπυ και το συνεπαγόμενο ΄΄δούναι και λαβείν΄΄.

Η συνείδηση για να συντηρείται ακμαία χρειάζεται βαθμούς ελευθερίας έστω και υπό τύπον ψευδαίσθησης.:sneaky:
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Διότι σε αντίθετη περίπτωση θα καταργείται η έννοια του χόμπυ και το συνεπαγόμενο ΄΄δούναι και λαβείν΄΄.
Ισως καποτε να δουμε και ......... αυτοματους ηχοληπτες :)
Τοτε ισως να εχει νοημα και το ........ "ενα συστημα".
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Ο νους σου όλο εις το...Μεδιόλανον εσένα.:lolsign:

(Κι αν η μισή του η καρδιά
βρίσκεται γιατρέ εδώ πέρα
Η άλλη μισή εις το Μιλάνο βρίσκεται...

Κι ύστερα, γιατρέ, την κάθε αυγή
την κάθε αυγή, γιατρέ, με τα χαράματα
πάντα η καρδιά μου στην Ελλάδα τουφεκίζεται.)
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Ο νους σου όλο εις το...Μεδιολάνον εσένα.
Αληθεια ρε παιδια - αφου μου 'βγαλε αυτη τη διαφημηση (τη βρηκα για χαρη σας)
LYFGPDJIWV.jpg

τι να 'κανα ?

Επι τη ευκαιριαν θα ηθελα να ευχαριστησω το νηματοθετη και απαντες τους συμμετεχοντες εις το παρον νημα.
Με βοηθησατε να καταλαβω πως η συστηματαρα (σας το 'λεγα) μου οχι μονο "'τα πιανει τα λεφτα τζι" αλλα κοντραρει και 17 φορες ακριβωτερα συστηματα ...
τωρα πια δεν αισθανομαι μειονεχτικα - αιστανομαι δικαιωμενος για τσι επιλογες μου (και μου μεινανε και λεφτα να παρω βραστηρα (με μπλε λεντακι)).
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Σε ερώτηση στην Ολλανδία σε ειδικούς να μετρήσουμε το χώρο ζητήσαν 500 ευρώ .Και η φροντίδα για σαλόνι αναλογως τις αναγκες ξεκινα απο 2500 ευρώ μεχρι 7500 ευρώ χωρις ακρότητες μου είπε.
Eγω αν ειμαι hifidelas θα το εδινα το 500αρι μονο και μονο να μου φυγει η περιεργεια.
Δηλαδη να επιχειρηματολογει 20 χρονια στα φορουμ καποιος και να μην εχει κανει μια μετρηση χωρου η ενα καλιμπραρισμα τηλεορασης να του φυγει η περιεργεια ? :D
 


vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.260
Reaction score
8.157
Η συνείδηση για να συντηρείται ακμαία χρειάζεται βαθμούς ελευθερίας έστω και υπό τύπον ψευδαίσθησης.:sneaky:
r e s p e c t !
θα βγαλω τον Αλεπουδελη απο τον υπογραφη και θα βάλω τον B.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
(Κι αν η μισή του η καρδιά
βρίσκεται γιατρέ εδώ πέρα
Η άλλη μισή εις το Μιλάνο βρίσκεται...

Κι ύστερα, γιατρέ, την κάθε αυγή
την κάθε αυγή, γιατρέ, με τα χαράματα
πάντα η καρδιά μου στην Ελλάδα τουφεκίζεται.)
Σου εύχομαι κάποτε να γράψεις και το "είν' ένας χαϊεντάς που τον μποδίζουν να ακούσει, είν' ένας χαϊεντάς που τον αλυσσοδένουνε"...
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.721
Reaction score
10.537
Λοιπόν.
Να μαζευτούμε οι βλαμμένοι Θεσσαλίας.
Βάλτε κάποιος το σαλόνι να βάλω τα μηχανάκια. Αρκεί το σαλόνι να μην έχει ηχείο κοντά σε πλάγιο τοίχο, τα υπόλοιπα δεν με πειράζουν.

Θα σας φτιάξω ό,τι θέλετε. Θέλω ένα 3ωρο και την ησυχία μου για να μετρήσω.
Μετά ελάτε να γελάσουμε.

Θα σας φτιάξω καμπύλες φλατ.
Με σαμπ.
Χωρίς σαμπ.
Με το τουήτερ σε ακύρωση με το γούφερ.
Μπασά με ουρά και χωρίς.
Τονισμένες μεσαίες, λαμπρά πρίμα.
Καμπύλες στο γάμο του Καραγκιόζη.
Με ντιράκ.
Χωρίς ντιράκ.
Με το κρος του τουήτερ σωστά, με το κρος του σαμπ λάθος.
Με κοπρέσορα όταν ανεβαίνει το βόλουμ.
Ό,τι θέλετε.
Θα ακούτε από ενα ηχείο για να σας το κάνω πιο εύκολο, με δικό του πλειλιστ ο καθένας από σπότιφαι.

Μόνο που δεν θα σας λέω τι ακούτε κάθε φορά.
Θα πέσει το γέλιο της αρκούδας.
Δεν ψάχνουμε να βρούμε αν το ηχείο είναι τέλειο, ψάχνουμε αν θα καταλάβει κάποιος πότε θα παίζει όσο πιο σωστά μπορεί και πότε για κλάματα.

Είπαμε εγώ Γ δαγκωτό.
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.248
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top