Ένα απόγευμα στου Κώστα Ear

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.333
Reaction score
79.269
Όλα καλά αγαπητέ, μα θα την πω την αμαρτία μου. Δεν θα την μπορούσα τόση μαυρίλα, με ψυχοπλακώνει... :oops:
Δεν είναι αρκετά μαύρο το δωμάτιο.
Προβλέπω πως του χρόνου τέτοια εποχή θα έχει βαφτεί κατάμαυρο
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.312
Reaction score
125.143
Όλα καλά αγαπητέ, μα θα την πω την αμαρτία μου. Δεν θα την μπορούσα τόση μαυρίλα, με ψυχοπλακώνει... :oops:
Δεν είσαι φαν του bat cave προφανώς, μα κάνει τεράστια διαφορά στην εικόνα. ;)

Παρόλα αυτά, έχω κάνει κάθε δυνατή προσπάθεια να μην είναι μαύρο κατράμι, όπως "προβλέπεται" σε ένα τυπικό bat cave, ώστε να είναι πιο "ευχάριστο" στον μέσο άνθρωπο, σε χαλαρές συνθήκες, είτε ακρόασης μουσικής είτε θέασης ταινίας.

Και νομίζω πως το έχω καταφέρει σε σημαντικό βαθμό. Από κοντά, δεν έχω εισπράξει αρνητικά σχόλια για την αισθητική του χώρου, ενώ αρκετοί βλαμμένοι μου λένε να το βάψω όλο μαύρο, που δεν πρόκειται. :D

Ειλικρινά, πιο ανοιχτόχρωμο, δεν γίνεται, αδύνατο. Τζάμπα θα πάνε τα λεφτά του προβολέα... Είπαμε, ο χώρος αποφασίζει πως θα παίζουν τα μηχανήματα, όχι η αξία αυτών....
 
Last edited:







Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.333
Reaction score
79.269
Εχει απαντηθεί, αλλά είστε αδιάβαστοι.
Εχει σχέση με την ύπαρξη ή όχι μπουχάρας, και με το λειτουργικό μέγεθος του π3ους.
 



Μηνύματα
3.767
Reaction score
6.736
Εχει απαντηθεί, αλλά είστε αδιάβαστοι.
Εχει σχέση με την ύπαρξη ή όχι μπουχάρας, και με το λειτουργικό μέγεθος του π3ους.
Μας συγχωρείται που είμαστε αδιάβαστοι. Εμείς απλά υποθέσαμε ότι είχε κάποιο λόγο που το έκανε και έτσι απλά δεν βγήκαμε να κράξουμε σαν πολλούς άλλους την εν γένει έν-δυση... Εκτός και αν δεν μας συγχωρείται που δεν κράξαμε.
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.926
Μια μελλοντικη αναθμιση Κωστα, είναι ν αλλαξεις τα καλωδια ρεύματος. Αφου εχεις πλεον τελιωσει μ όλα τ αλλα ερχεται και η σειρα τους. :cry:
Θα πονεσεις, αλλα θ ακουσεις άλλο πραμα.
Ο πονος παει στο γεγονός ότι μ ένα όχι κορυφαιο καλωδιο όπως και ναχει κανα πεντακοροσικο to καθενα θα κοστιζει.

Δεκαξι θελεις μονο για τα ηχεια, ο Τρινοβ θελει κι αυτος ένα αντιστοιχο της κλασης του. Ο Εψον επισης. Όπως και ναχει θα πιασεις περιπου 10.000 ευρω μονο γι αυτά. Πικρα, αλλα σκεψου πως θ ακους μετα, ποιος σε πιανει! Θα είναι σα να πηγες αυτόματα στο πιο μεγαλο μοντελο της Neumann (420) :king:
Τι θα κανεις με τα υπαρχοντα δεν ξερω:banned:. Ουτε ένα ευρω δεν θα πιασουν. Ουτε και διακοσμητικα μπορεις να τα βαλεις, μες το μαυρο δωματιο δεν θα φαινονται, εκτος αν τα σκορπισεις με μπετονιες στο σωρο για συμπληρωματικη ηχοδιχυση. Οι μετρήσεις θα δειξουν!;)

Αντε λοιπον, μια βαθεια ανασα παιρνεις και τελειώνεις! Ετσι να σε χαρει ολο το φορουμ.

Λέανδρε αν δεν με βαλεις liκe σουκοψα την καλημέρα :)
 

A

AKARL

Guest
Αφορμής δοθείσης σε παραδιπλανό νήμα θυμήθηκα, μετά από καιρό, τον μεγάλο ποιητή.

Αφιερώνω, λοιπόν, το ακόλουθο ποίημα στο σούπερ-καρντάσι Κώστα ΕΑΡ.

ΑΝΔΡΕΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΚΟΣ


ΕΑΡ ΣΑΝ ΠΑΝΤΑ

Καλύπτουσα τα κύματα του δορυάλωτου χωριού με το
  κόκκινό της φόρεμα
Πρώτα μικρή κι έπειτα μεγάλη
Ανεβαίνει στην κορυφή του πύργου
Και πιάνει τα σύννεφα και τα συνθλίβει επί του στήθους της
Ίσως ποτέ να μην υπήρξε μεγαλείτερος καϋμός απ’ τον
  δικό της
Ίσως ποτέ να μην έπεσαν ψίθυροι πιο πεπυρακτωμένοι στην
  επιφάνεια ενός προσώπου
Ίσως ποτέ δεν εξετέθη στην κατανόησι ανθρώπου έκθεσις πιο
  εκτεταμένη
Έκθεσις πιο ποικίλη πιο περιεκτική από την ιστορία που
  λεν τα νέφη αυτής της εξομολογήσεως
Εδώ κι εκεί τα κόβουν λαιμητόμοι
Θερμές σταγόνες πέφτουνε στην γη
Ο γήλοφος που σχηματίσθηκε στο κυριώτερο σημείο της
  πτώσεως
Φουσκώνει και ανεβαίνει ακόμη
Κανείς δασμός δεν είναι βαρύτερος από μια τέτοια σταγόνα
Κανένα διαμάντι πιο βαρύ
Κανείς μνηστήρ πιο πλήρης πάθους
Στιλπνά τα κράσπεδα του λόφου και γυαλίζουνε στον ήλιο
Στην κορυφή του περιμένει μια λεκάνη
Είναι γιομάτη ώς επάνω
Κι απ’ τα νερά της αναδύεται μια πολύ μικρή παιδίσκη
  ωραιοτάτη.
Ελπίδα μας αυριανή.


Από το βιβλίο: Ανδρέας Εμπειρίκος, «Ενδοχώρα», Άγρα, Αθήνα 1980, σελ. 59-60.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.312
Reaction score
125.143
Αισχος.

Δεν παίζουν σαν τα γκεϊθαιν.
Δε το περίμενα, αλλά το διαπίστωσα κιόλας.
Φχχχχχχχχ

Ούτε στα ρολόγια του time των Φλόιντ, ούτε πουθενά. Δεν, απλώς δεν.

Τες πα, έχω κι άλλα προβλήματα, δομικά.

Έβαλα λίγο δυνατά το πράμα να ξεθυμανω, (το λίγο είναι παραπλανητικό) και πέσανε διάφορα πράγματα κάτω, έπεσαν ας πούμε και διάφοροι διαχυτές από τους τοιχους, ευτυχώς όχι από το ταβάνι. Η γυναίκα (2 οροφους πιο πάνω) μου έστειλε μήνυμα "έλεος, θα ψοφήσουν και τα ψάρια" και τέτοια.

Πρέπει να πάρω σιλικόνη τώρα, να τα κολλήσω γερά. Θα πέσουν όλα όλα....
 
Last edited:





Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.555
Μηνύματα
2.864.269
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top