Aγορα desktop pc



Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Βρε θα καταληξουμε καπου?
Εκανα μια προχειρη και γρηγορη ερευνα. Θα βγει φθηνοτερα απο το eshop,αλλα δεν εχουν ολα τα πραγματα τα μαγαζια. Θελω να γινουν ολα αγορα απο ενα μαγαζι.
Είναι σαν να αγοράζεις αυτοκίνητο, αν δεν το έχεις καταλάβει. Με λίγα παραπάνω, πάντα παίρνεις κάτι περισσότερο. Μέχρι που φτάνεις να κοιτάς Jaguar. :p :p :p
 




Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
εννοώ σκληρό socket M.2 και όχι sata ssd;)
[DOUBLEPOST=1558563296][/DOUBLEPOST]

φυσικά και θα του βγει...με 90 ευρώ τροφοδοτικό:p:lolsign:
Xaxaxax. Περα απο την πλακα τωρα εγω θα τα εδινα τα λεφτα για αυτο το τροφοδοτικο. Η mb κανει ενα κατοσταρικο. Τη βολευεις και με ενα 70αρι με μια asrock αν θες να γλυτωσεις τριαντα ευρω απο εκει αλλα και παλι θα επερνα την συγκεκριμενη mb λογω των πολυ καλων κριτικων που εχει ακομα και σε σχεση με Ζ470. Για m2 +1
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Xaxaxax. Περα απο την πλακα τωρα εγω θα τα εδινα τα λεφτα για αυτο το τροφοδοτικο. Η mb κανει ενα κατοσταρικο. Τη βολευεις και με ενα 70αρι με μια asrock αν θες να γλυτωσεις τριαντα ευρω απο εκει αλλα και παλι θα επερνα την συγκεκριμενη mb λογω των πολυ καλων κριτικων που εχει ακομα και σε σχεση με Ζ470. Για m2 +1
αλήθεια αν ήταν να βάλει έστω μια 1050 (κάρτα γραφικών-για να καταλαβαίνουν και οι υπόλοιποι)
θα συμφωνούσα 100%
προσωπικά δεν έχει νόημα για μένα τέτοια κατηγορία τροφοδοτικού σε τέτοιο μηχάνημα
πεταμένα λεφτά...καλύτερα να πάρει ένα μικρότερο και έναν σταθεροποιητή τάσης

Υ.Γ. Ότι και να πάρει από αυτό που έχει τώρα ο Γιάννος θα είναι έτη φωτός καλύτερα;)
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
αλήθεια αν ήταν να βάλει έστω μια 1050 (κάρτα γραφικών-για να καταλαβαίνουν και οι υπόλοιποι)
θα συμφωνούσα 100%
προσωπικά δεν έχει νόημα για μένα τέτοια κατηγορία τροφοδοτικού σε τέτοιο μηχάνημα
πεταμένα λεφτά...καλύτερα να πάρει ένα μικρότερο και έναν σταθεροποιητή τάσης

Υ.Γ. Ότι και να πάρει από αυτό που έχει τώρα ο Γιάννος θα είναι έτη φωτός καλύτερα;)
Ποσα λεφτα δηλαδη κανει ενα μικροτερο που θα προτεινες εσυ και ποιον σταθεροποιητη τασης; Εγω σοβαρα το πιο φτηνο τροφοδοτικο που θα εβαζα στο σπιτι μου (και το εχω βαλει) ειναι αυτο. Απο εκει και κατω ολα σαβουρα μου φαίνονται. Στο ρημαδι το main rig που λεμε και εμεις οι γκικουλες εχω ενα evga 1200 p2 (super flower δηλαδη) καμια πενταετια και δεν εχει κανει κιχ. Ακομα και να χαλαγε super flower θα επερνα παλι. Α και ξεχασα... 10 χρονια εγγύηση η εβγα...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Ποσα λεφτα δηλαδη κανει ενα μικροτερο που θα προτεινες εσυ και ποιον σταθεροποιητη τασης; Εγω σοβαρα το πιο φτηνο τροφοδοτικο που θα εβαζα στο σπιτι μου (και το εχω βαλει) ειναι αυτο. Απο εκει και κατω ολα σαβουρα μου φαίνονται. Στο ρημαδι το main rig που λεμε και εμεις οι γκικουλες εχω ενα evga 1200 p2 (super flower δηλαδη) καμια πενταετια και δεν εχει κανει κιχ. Ακομα και να χαλαγε super flower θα επερνα παλι. Α και ξεχασα... 10 χρονια εγγύηση η εβγα...
πρότεινα ήδη..ένα nod στα 30+ ευρώ
τα είχα δουλέψει ένα διάστημα...είναι της sun...κανένα δεν μου έβγαλε πρόβλημα..τίμιο και αθόρυβο

δεν λέω ότι δεν αξίζει το φλάουερ τα λεφτά του...είναι γ@μιστερό psu ...αλλά θα το έβαζα σε άλλη κατηγορία Pc (προσωπική μου άποψη)
απλά για το σετάπ το συγκεκριμένο το θεωρώ υπερβολικό να πιάνει το 1/5 της τιμής του όλου pc ένα τροφοδοτικό

για τα evga με βρίσκεις σύμφωνο...;)
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
πρότεινα ήδη..ένα nod στα 30+ ευρώ
τα είχα δουλέψει ένα διάστημα...είναι της sun...κανένα δεν μου έβγαλε πρόβλημα..τίμιο και αθόρυβο

δεν λέω ότι δεν αξίζει το φλάουερ τα λεφτά του...είναι γ@μιστερό psu ...αλλά θα το έβαζα σε άλλη κατηγορία Pc (προσωπική μου άποψη)
απλά για το σετάπ το συγκεκριμένο το θεωρώ υπερβολικό να πιάνει το 1/5 της τιμής του όλου pc ένα τροφοδοτικό

για τα evga με βρίσκεις σύμφωνο...;)
Σιγουρα εσυ εχεις μεγαλυτερη εμπειρια απο pc καθως εγω ουσιαστικα ειμαι χομπιστας και δεν εχει χρειαστει να δουλεψω με οικονομικες επιλογες τα τελευταια 10 χρονια περιπου. Παντως ξεκαθαρα οτι προτεινω ειναι πραγματα που τα εχω η θα τα αγοραζα ευκολα αν ηταν να φτιαξω ενα pc για το σαλονι, οπως αυτο που σου ελεγα (οταν με ξεχασες :D:D).



Γιαννη οπως και να εχει μιλαμε για σοβαρο εργαλειο αυτο που θα παρεις και για πολλα χρονια. Βασικα σου λεω με σιγουρια οτι ειναι το τελευταιο pc που θα χρειαστει να παρεις στη ζωη σου καθως μεχρι να χρειαστεις κατι καλυτερο θα εχουμε προχωρησει σε cloud υπηρεσιες.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
, οπως αυτο που σου ελεγα (οταν με ξεχασες :D:D).
.
ναι..άσε...σόρρυ λέμε:headbang::headbang::headbang:

Έχεις το ελεύθερο...να σαι λίγο @Georgesod.... να με πρήζεις τα @ρχίδια με απειλητικά πμ...για να μην ξεχνάω :cry: :lolsign::lol:
 









Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.082
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top