Σύνδεση ηχείου monitor σε PC

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Όντως περίεργο αλλά αν κλείνουν και τα δυο, λογικά δε θα είναι βλάβη...
Εγώ έχω περιέργεια ποια τραγούδια είναι :p
 

petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.139
Reaction score
153
δοκιμασε βαρελακι rca αν και ειναι πιο πολυ για τη παραμορφωση
 

Μηνύματα
108
Reaction score
73
Το έβγαλα video. Να πω ότι τα ηχεία είναι πολύ δυνατά στο video και δε θολώνουν. Η παραμόρφωση είναι από το μικρόφωνο του κινητού που τραβάω. Σ΄ αυτό το τραγούδι το κάνει μόνο το δεξί (σβήνει στιγμιαία και το λαμπάκι). Τα κάνω τράμπα και πάλι μόνο το δεξί κανάλι το κάνει. Σε άλλα τραγούδια το κάνει και το αριστερό. Το τραγούδι είναι αυτό από το link που έστειλα.
[DOUBLEPOST=1565451474][/DOUBLEPOST]
δοκιμασε βαρελακι rca αν και ειναι πιο πολυ για τη παραμορφωση
Τα έχω με XLR τώρα από το dac που έχω
[DOUBLEPOST=1565451799][/DOUBLEPOST]Σε άλλα τραγούδια βαράνε στο τέρμα χωρίς πρόβλημα οπότε μάλλον είναι κακογραμμένα τα τραγούδια.
Αυτό το παίζουνε στα τέρματα.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.047
Reaction score
20.452
Το manual αναφέρει αυτό το led ως ενδεικτικό λειτουργίας. Επομένως, το στιγμιαίο σβήσιμο υποδηλώνει, είτε ενεργοποίηση κάποιας προστασίας λόγω υπεροδήγησης, είτε - το πιθανότερο - ανεπάρκεια τροφοδοσίας. Πάντως, βεβαιώσου πως έχεις καθορίσει την ευαισθησία τους στα +4dBu.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Το ότι αλλάζεις ηχεία και πάλι το κάνει το δεξί, μας κάνει μα σκεφτούμε πως φταίει κάτι άλλο στην όλη αλυσίδα... το dac, τα καλώδια, το τραγούδι ;;;;
Πιθανότατα πάντως να παίζεις πολύ δυνατά... αν από ηχειάκια υπολογιστή πήγες στα jbl είναι εύκολο να ανεβάσεις μεγάλες στάθμες χωρίς να το καταλάβεις γιατί δεν υπάρχει παραμόρφωση σε νορμάλ ή απλά δυνατές εντάσεις και αυτό σε οδηγεί να βάζεις ένταση...
 

Μηνύματα
108
Reaction score
73
Το manual αναφέρει αυτό το led ως ενδεικτικό λειτουργίας. Επομένως, το στιγμιαίο σβήσιμο υποδηλώνει, είτε ενεργοποίηση κάποιας προστασίας λόγω υπεροδήγησης, είτε - το πιθανότερο - ανεπάρκεια τροφοδοσίας. Πάντως, βεβαιώσου πως έχεις καθορίσει την ευαισθησία τους στα +4dBu.
Στους -10 την έχω.. Έτσι ήτανε να την αλλάξω?
[DOUBLEPOST=1565456977][/DOUBLEPOST]
Το ότι αλλάζεις ηχεία και πάλι το κάνει το δεξί, μας κάνει μα σκεφτούμε πως φταίει κάτι άλλο στην όλη αλυσίδα... το dac, τα καλώδια, το τραγούδι ;;;;
Πιθανότατα πάντως να παίζεις πολύ δυνατά... αν από ηχειάκια υπολογιστή πήγες στα jbl είναι εύκολο να ανεβάσεις μεγάλες στάθμες χωρίς να το καταλάβεις γιατί δεν υπάρχει παραμόρφωση σε νορμάλ ή απλά δυνατές εντάσεις και αυτό σε οδηγεί να βάζεις ένταση...
Έχω μεγαλα ηχεία που ποτέ δεν είχα θέμα με το dac. Θα το κοιταξω
 





Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.049
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top