Ηχητικές και γευστικές απολαύσεις στην Θεσσαλονίκη - To Kοτσιδόσπιτο

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.463
Reaction score
30.664
Έχω ακούσει εδώ στο forum ότι σόλο φλογέρα μόνο από Harbeth πρέπει να ακούσεις για να καταλάβεις ηχόχρωμα.
Δεν είναι πρακτικό όμως να φέρεις το κοπάδι πρόβατα στο σαλόνι σου.

Πρέπει να είναι κανείς πολύ βόδι.
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Έχω ακούσει εδώ στο forum ότι σόλο φλογέρα μόνο από Harbeth πρέπει να ακούσεις για να καταλάβεις ηχόχρωμα.
Και τα κουδουνακια απ' τα προβατα; Που τα πας τα κουδουνακια; Χαρμπεθ παιδια, μονο χαρμπεθ. Αντε και το βραδυ και λιγο...Προακ. :roflmao: :roflmao:
 




A

AKARL

Guest
Υπ'οψιν πως τα χαρμπεθ είναι γενικώς καλύτερα από τα προακ. 8-)
Τι γενικώς μας λες γέροντα; Μίλα ξεκάθαρα:

Βγάζουν πχιό δυνατή φλόγα;
Κρατούν πχιό πολύ στο τζάκι;
Κάνουν καλύτερο ήχο όταν καίγονται;
Όλα τα παραπάνω;

Μίλα, θα τρελαθώ.....
 


A

AKARL

Guest
Στουντιο με προακ ξέρεις;

Στουντιο με χαρμπεθ ξέρω.

1-0.
Εκεί που "ηχογραφεί" η ξυνή; :tongue:

1-1

Να το συνεχίσω;

Ενεργά προακ ξέρεις;
Εσύ κσέρεις παθητικά Κλάιν Μάιν; :tongue:

Μας αρέζουν οι καθαρόαιμες, πχιουρίστικες, μάρκες! :king:

Να το χοντρύνω;

....άσε καλύτερα......
Δώσε πόνο, αντέχω....

:rofl:
 
Last edited by a moderator:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.442
Κρυβε λόγια ρεεεεεε


Ε παναγιαμμμμμ

Να κλέβεις Λέανδρο είναι σα να κλέβεις εκκλησία ρε...


Μαστερινγκ με προακ είναι μπάμιες δίχως λάδι. Ξέρει ο τετχιος.
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Υπ'οψιν πως τα χαρμπεθ είναι γενικώς καλύτερα από τα προακ. 8-)
Αν το λες σοβαρα-η αντιθετη αποψη κυκλοφορει στην πιατσα τον τελευταιο καιρο.
:bigboss:
Ιδιως τα 40αρια δε μετρανε καθολου καλα...
 




Μηνύματα
570
Reaction score
1.548
Moυ αρέσει που κατά καιρούς μου κοτσάρετε και κάτι photo από studio και mastering rooms που είναι λες και έχουν βγει από περιοδικό διακόσμησης εσωτερικών χώρων. Μπορεί έτσι να ήταν μόλις τα πρωτο-έστησαν και τράβηξαν και μερικές αρχιτεκτονικού στυλ φωτό για το portfolio ή το site του studio. Ούτε λεκές από καφέ στη μοκέτα δεν παίζει το λαμινετ αχάραχτο τί λες τώρα!

Eχετε μπει μωρέ ποτέ μέσα σε studio να δείτε τί κόλαση γίνεται.!

Αυτοί οι χώροι είναι ζωντανοί οργανισμοί αν οι μουσικοί ο/οι ηχολήπτης/ες ο/οι παραγωγός/οι για μια δουλεία πρέπει να προσθέσουν Χ μηχανήματα όλο αυτό το καλοστημένο πράγμα που βλέπετε θα γίνει σπιτάκι με κόκκινο φώς εντός 3 λεπτών! Άσε μη σας πω αν έχεις φάει κανένα χρονικό στρίμωγμα τι γίνεται με 5-7-9 αγχωμένους νοματέους που χτυπάνε 48ωρα για να βγει η γ@μ0παραγκωγκή.

Υ.Γ. Πλάκα πλάκα καιρό είχα να δω Lipinski με συγκινήσατε γαμώ τα monitor. Na χαμε ένα ζευγαράκι καλά που θα ήταν.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.647
Reaction score
27.990
Moυ αρέσει που κατά καιρούς μου κοτσάρετε και κάτι photo από studio και mastering rooms που είναι λες και έχουν βγει από περιοδικό διακόσμησης εσωτερικών χώρων. Μπορεί έτσι να ήταν μόλις τα πρωτο-έστησαν και τράβηξαν και μερικές αρχιτεκτονικού στυλ φωτό για το portfolio ή το site του studio. Ούτε λεκές από καφέ στη μοκέτα δεν παίζει το λαμινετ αχάραχτο τί λες τώρα!

Eχετε μπει μωρέ ποτέ μέσα σε studio να δείτε τί κόλαση γίνεται.!

Αυτοί οι χώροι είναι ζωντανοί οργανισμοί αν οι μουσικοί ο/οι ηχολήπτης/ες ο/οι παραγωγός/οι για μια δουλεία πρέπει να προσθέσουν Χ μηχανήματα όλο αυτό το καλοστημένο πράγμα που βλέπετε θα γίνει σπιτάκι με κόκκινο φώς εντός 3 λεπτών! Άσε μη σας πω αν έχεις φάει κανένα χρονικό στρίμωγμα τι γίνεται με 5-7-9 αγχωμένους νοματέους που χτυπάνε 48ωρα για να βγει η γ@μ0παραγκωγκή.

Υ.Γ. Πλάκα πλάκα καιρό είχα να δω Lipinski με συγκινήσατε γαμώ τα monitor. Na χαμε ένα ζευγαράκι καλά που θα ήταν.
Όπως τα λες είναι. 100%

Προσυπογράφω.

Αν τα αθροίσω πρέπει να πέρασα μερικές χιλιάδες ώρες μπροστά σε μια κονσόλα.
 



Μηνύματα
849
Reaction score
2.576
Στουντιο με προακ ξέρεις;
Στουντιο με χαρμπεθ ξέρω.
1-0.
Να το συνεχίσω;
Ενεργά προακ ξέρεις;
Να το χοντρύνω;
....άσε καλύτερα......
Απο μια παλια συνεντευξη του Paul Stefanides (sic) μηχανικου ηχου για τα events οσον αφορα τον ηχο, της ολυμπιαδας του 2004. ο Julian ειναι ο Julian Scott μουσικος παραγωγος.

257856_698a7ae92f6302e1ed1c079e516ec351.jpg


O Julian ηθελε Harbeth κι η Γιαννα του τα πηρε.... :p :D :D
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.869
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top