Οι κουδουνίστρες μου 40.2

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Περαν της πλακας παντως αγαπητε ευχομαι να απολαμβανεις το συστημα σου και να συνεχιζεις τις μουσικες σου αναζητησεις....και το κυριοτερο---μακρια απο τεστ cds και οτιδηποτε λενε για Reference εγγραφες..paparia mantoles..ολοι μας τις εχουμε κανει τις μαλακιτσες μας και προσπαθουσαμε να καταλαβουμε γιατι η Krall ειχε στα απλα αρχεια ψιλομεσατζιδικη φωνη ενω στα --Reference Recordings μας ειχε φωνη γαργαρη σαν να τρεχει νερο απο την πηγη....ακου μουσικη φιλε μου και ...............αναψε και κανα φως ρε αγορι η εστω κανα κερι......ειναι
Φως Ιλαρόν το High ενδ !
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
πες μας τωρα οταν εσυ ειχες Harbeth στο τσαρδι σου πως παιζανε....πεστα ολα στο λαο σου τοτε με τα σιγκλε εντιτ που ειχες στο γυαλινο ρακ σου με ποδαρακια vibrapod.....................................
ΠΟΙΟΣ Είχε HARBETH;
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Δεν γίνεται να κριθεί η ακροαματική ποιότητα από βίντεο youtube με τη στάνταρ ανάλυση.

Έχω όμως την εντύπωση ότι γίνεται αντιληπτός κάποιος ιδιορρυθμός του δωματίου στο πρώτο βίντεο με το fusion,ενώ στο τρίτο με το hard rock σα να το κάνει ν'ακούγεται λίγο...φλώρικο.

1573074778298.png
 
Last edited:

Μηνύματα
676
Reaction score
395
Τους Maiden επιτηδες τους ανεβασα. Ακουγονται πιο αναλυτικοι και δεν τους εβαλα για να κολακεψει το συστημα. Food for thought. Δεν εχει ομως τα μπουκωματα που ειχα με τα plus. Επιπροσθετα οσο πιο δυνατα τα ακουσεις αυτα τα ηχεια τοσο καλυτερα θα ακουσεις και θελουν πολλα βατ. Μυθος τα λιγα. Θα παρεις χροιες αλλα θα ακουγονται ανεμικα. Τα περασματα με τα ντραμς στους Maiden ακουγονται μαγικα. Δεν ακουγονται πιστευω αυταστο βιντεο. Τελος καλο ειναι να ακουει κανεις τα δειγματα με ακουστικα. Οσον αφορα τις λαμπες θα δοκιμαστουν σε λιγο καιρο, αλλα θελω να αγορσστουν και τα καταλληλα καλωδια, συνοδα...
Post automatically merged:

Ο χωρος παρεπιπτοντως δεν ειναι καθολου φροντισμενος και ακαταλληλος. Οι ανακλασεις πολλες και 5 μετρα υψος.
 
Last edited:






A

AKARL

Guest
Δοκίμασε και κραουν, τζάμπα είναι.
Αυτός είναι για σοβαρά ηχεία ρε άσχετε...

:lolsign:
Ρε τρελοκομεία ντόκτορες ... ματσάρουν ωραία αυτοί με τα Χάρμπεθ; :gotcha: :rolleyes: :headbang:
 


Μηνύματα
252
Reaction score
645
Βάλε Κράουν τελικό ρε να δεις το φως .
Έτσι δεν λένε εδώ μέσα ;;
Post automatically merged:

Όντως θέλουν πολλά βατ.
Δοκίμασε ναιμ.
Ίσως εκπλαγείς ευχάριστα ...
Πολλά βατ και η λύση είναι Naim ;
Μα οι Naim δεν βγάζουν πολλά βατ, ο πιο δυνατός είναι ο 500άρης στα 140 βατ και κάνει 27.000!!!
Οκ υπάρχει και ο Statement των 150.000 ευρώ.
Δεν λέω ότι δεν παίζουν καλά, ήμουν κάτοχος Naim και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος, μεγάλα τροφοδοτικά αλλά στα βατ είναι φειδωλοί.
 

Μηνύματα
676
Reaction score
395
Εδω δεν τα οδηγουσε ο krell ο 80b. Η χροια του naim ειναι γλυκα αλλα οπως ειπε και ο συμφορουμιτης χιλιαδες ευρω.
 

C

chrispo

Guest
Εδω δεν τα οδηγουσε ο krell ο 80b. Η χροια του naim ειναι γλυκα αλλα οπως ειπε και ο συμφορουμιτης χιλιαδες ευρω.
Οι ακριβοί Naim, διαφοροποιούνται αρκετά σε ήχο , από τους μικρότερους ( ειδικά τους ολοκληρωμένους)...
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.936
Αραγε... Harbeth με dsp , πως να ναι??
Πολύ καλό!

Το άλλο:
Harbeth με sub?
Ισως να μην βασανίζεται και τόσο η συμπάσχουσα καμπίνα αν το κροσάρεις στα 80Hz.

(Τα εχω κάνει όλα αυτά με τα -παλαιότερα αλλά ίδιας λογικής-Rogers που είχα μέχρι πριν δυο χρόνια)
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.531
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top