Home Cinema στο "termatogazi''

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.312
Reaction score
125.149
Δεν βγάζει παραπάνω γκάζι το τζενελεκ από το τζιμπιελ που έχω, σε καμία των περιπτώσεων (122 Μαξ το ένα, 134 το άλλο) αλλά το τζιμπιελ τα δίνει πάνω από 29 κύκλους, ενώ το τζενελεκ από 20, και η στάθμη ήδη δεν αποτελεί θέμα.

Ταυτόχρονα το τζενελεκ έχει πολύ χαμηλές ολικές παραμορφώσεις (στο 3% δίνουν μετρήσεις) και είναι κάτι που με ενδιαφέρει.

Άλλωστε, το τζιμπιελ το έχω ταγμένο με τα μαγκνεπαν, που δένει με απίστευτα αποτελέσματα, και θα φύγει (όταν φύγει) πακέτο με τα μαγκ.

Οπότε, σκέφτηκα (αν όλα πάνε καλά) στη θέση του PA JBL, να μπει το στουντιακο genelec, που θα δέσει πιο σωστά με τα στουντιακης κατεύθυνσης λοιπά ηχεία.

Ειδωμεν. Κοντός ψαλμός αλληλούια.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.312
Reaction score
125.149
Για το τζενελεκ μόνο, ναι.

2 τεμάχια 12" φοράει και το τζενελεκ, βγάζει μπόλικη ενεργεια, δεν κοροϊδεύει.

Βέβαια το τζιμπιελ σίγουρα δε κοροϊδεύει, δίνει απλόχερα ξύλο. Στα 30 χερτζ σηκώνει ανετως 130 ντεσιμπέλ, έτσι χαλαρά, χωρίς άγχος κανένα.
 
Last edited:




Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Δεν βγάζει παραπάνω γκάζι το τζενελεκ από το τζιμπιελ που έχω, σε καμία των περιπτώσεων (122 Μαξ το ένα, 134 το άλλο) αλλά το τζιμπιελ τα δίνει πάνω από 29 κύκλους, ενώ το τζενελεκ από 20, και η στάθμη ήδη δεν αποτελεί θέμα.

Ταυτόχρονα το τζενελεκ έχει πολύ χαμηλές ολικές παραμορφώσεις (στο 3% δίνουν μετρήσεις) και είναι κάτι που με ενδιαφέρει.
το genelec λεει 118db max με -6db στα 20hz στο 1μ.
....και 3% παραμορφωση κατω απο 100db ....πανω απο εκει το χαος ;

εχεις κατι καλυτερο απο αυτα να δουμε ?
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.504

Attachments



vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.504
Έβαλα και γω να ακούσω το ίδιο τραγουδάκι................μου πέταξε μια κουτάλα η γυναίκα μουo_O
ετσι ξεκινας....απο τα χαμηλα στην αρχη ....μετα αλλαζεις levels και περνας σε οικοσυσκευες ανω του 1,5 κιλου οποτε αρχιζεις κατα τις ακροασεις να εχεις ποιο πολυ τον νου σου στο ποια ιπταμενη συσκευη θα προσγειωθει κοντα σου....χαχαχαχα....οταν ηρθε το SVS 4000 μου λεει η κοριτσαρα μου με υφος σοβαρο---καλα παιδακι μου εισαι βλαμμενος(εδω με βρισκει συμφωνο )που το πας αυτο το μαυρο λακαριστο πλυντηριο ?Βλαση εχουμε παιδια να μεγαλωσουμε και εσυ εχεις τον νου σου σε αυτα αναθεμα την ωρα που σε πηρα κακοχρονο ναχεις γαιδαρε...δεν λεω τα υπολλοιπα γιατι μας διαβαζουν καποιες και μπορει να κοπιαρουν συμπεριφορες και να εκτεθουμε....καταλαβαινεις εεε?
87247fc1bc6cd730d8b57174b9bc03a3.jpg
 











ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.556
Μηνύματα
2.864.291
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top