Παρουσίαση συστήματος... PMC


Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Δεν πειράζει καμάρι μου, κερδίζεις αλλού εσύ.

Κερδίζεις στο πόκερ. :roflmao:

Ευτυχισμένα Σατουρνάλια! :drinks:
Άλλη μια γιορτή του Αρχαίου Κόσμου που υφάρπαξαν οι αγύρτες οι χριστιανοί. >:(>:(

https://el.wikipedia.org/wiki/Σατουρνάλια


Saturnalia was an ancient Roman festival in honour of the god Saturn, held on 17 December of the Julian calendar and later expanded with festivities through to 23 December. The holiday was celebrated with a sacrifice at the Temple of Saturn, in the Roman Forum, and a public banquet, followed by private gift-giving, continual partying, and a carnival atmosphere that overturned Roman social norms: gambling was permitted, and masters provided table service for their slaves as it was seen as a time of liberty for both slaves and freedmen alike.[1]

Saturnalia was the Roman equivalent to the earlier Greek holiday of Kronia, which was celebrated during the Attic month of Hekatombaion in late midsummer. It held theological importance for some Romans, who saw it as a restoration of the ancient Golden Age, when the world was ruled by Saturn. The Neoplatonist philosopher Porphyry interpreted the freedom associated with Saturnalia as symbolizing the "freeing of souls into immortality". Saturnalia may have influenced some of the customs associated with later celebrations in western Europe occurring in midwinter, particularly traditions associated with Christmas, the Feast of the Holy Innocents, and Epiphany. In particular, the historical western European Christmas custom of electing a "Lord of Misrule" may have its roots in Saturnalia celebrations.
 


Μηνύματα
376
Reaction score
233
Ο αλεξ ζαπαντης όταν είχε έρθει στο σπίτι μου είχε πει ότι θα έπρεπε να είχα πάρει 5 bb5 xlr ενεργά :o:o:o
Ε ρε .....τρελα!

Υ.Γ για τον τέρμα τον γκάζι με πέρασε ?


Το ίδιο μιντ έχει .
Όλα τα μεγάλα Ηχεια της pmc τον ίδιο συνδυασμό μιντρειντζ-τουιτερ εχουν...( νομίζω )
Σωστά νομίζεις, αλλά δεν έχουν τον ίδιο τρόπο στήριξης. Το έχω δει το ηχείο από κοντά και ο τρόπος στηριξης είναι αλλού
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Καλα Χριστουγεννα με αφθονη υγεια και ευτυχια σε ολους!

Jiovanni,ελαβες τελικα καποιο μετρο να ερθει το ηχειο στο καταλληλο σημειο για το υψος της θεσης ακροασης;

Και κατι αλλο-ο καναπες ειναι κουφιος απο μεσα;Αν ναι,μολις σου βρηκα μια εξτρα stealth και αποδοτικοτατη μπασσοπαγιδα!
 

P

PMC

Guest
Jiovanni,ελαβες τελικα καποιο μετρο να ερθει το ηχειο στο καταλληλο σημειο για το υψος της θεσης ακροασης;

Δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο :idk:
Την βρώμικη δουλειά την κάνει ο τριννοβ:)

FDA210DC-953D-4532-AE18-30826AB3168D.png



Και κατι αλλο-ο καναπες ειναι κουφιος απο μεσα;Αν ναι,μολις σου βρηκα μια εξτρα stealth και αποδοτικοτατη μπασσοπαγιδα!

Όχι Γιάνννη ,ο καναπές είναι γεμάτος :dance:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο :idk:
Την βρώμικη δουλειά την κάνει ο τριννοβ:)
Είναι αυτό που λένε...η συσκευή για όλες τις ΄΄βρώμικες΄΄ δουλειές. :roflmao:
Χωρίς επιπρόσθετα σαμπ, θα δεχομουν ανετως αυτά, αρκεί να είχα πολλά:

Μακάριοι οι ολιγαρκείς και...οι πτωχοί τω πνεύματι.
Μιστερ Μπουτια,χαου ντου γιου ντου:hi:

Το υψος των αυτιων του μεσου ακροατη οικιακου περιβαλλοντος ειναι περιπου 37".

Τροφη για σκεψη και υπολογισμους...
Το ύψος των αυτιών στο sweet spot για το εκάστοτε από τα δικά μου setup είναι εκείνο που έχω ο ίδιος ορίσει να βόλευε σε κάθε περίπτωση με γνώμονα την πολική απόκριση στον κατακόρυφο άξονα των ηχείων και επεμβαίνοντας στην κατακόρυφη κλίση τους.

Δεν κολλάω στο τι θα μου υποδεικνυόταν ως τυπικό ύψος για μέσο ακροατή.
Τέχνας κατεργάζεται και η...πνευματική πενία.

Χρόνια Πολλά όπως και να χει πάντως... :drinks:
 
Last edited:



Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
490 σελίδες ....ελπίζω να μπορέσω να το διαβάσω όλο.;)

View attachment 148635

View attachment 148636
Καλλιο αργα παρα ποτε!

Αλλα αφου σε ετρωγε να μορφωθεις,γιατι δεν το επαιρνες οσο περιμενες τα ηχεια,να ησουν και πιο ετοιμος-σιγουρος για τις κινησεις σου;

Heeeere's Johnnny!!
 

P

PMC

Guest
"A focal press book" ? ποια focal ? η γνωστη σε τα μας Focal ?
Ελα ντε.....
Καλλιο αργα παρα ποτε!

Αλλα αφου σε ετρωγε να μορφωθεις,γιατι δεν το επαιρνες οσο περιμενες τα ηχεια,να ησουν και πιο ετοιμος-σιγουρος για τις κινησεις σου;

Heeeere's Johnnny!!

Μετά μου ήρθε η επιθυμία γιαννναρα...

Για τις κινήσεις μου ήμουν πιο σίγουρος από οτιδήποτε άλλο έχω αποφασίσει ποτέ !
 







Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
490 σελίδες ....ελπίζω να μπορέσω να το διαβάσω όλο.;)
να βαλεις να στα διαβαζουν ....σαν παραμυθακι ;)

Η γνώση πάντα χρειάζεται .....
βλεπω να φευγουν τα sub και τα surr απο εκει που τα χεις.......
.....η μαλλον να αλλαζεις διαρρύθμιση η σπιτι :lolsign:
 

P

PMC

Guest
βλεπω να φευγουν τα sub και τα surr απο εκει που τα χεις.......
.....η μαλλον να αλλαζεις διαρρύθμιση η σπιτι
Γιατί το λες?
Μετράνε όλα σωστά!
Ξέρεις κάτι που μου διαφεύγει η απλά λες για να λες......?
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Γιατί το λες?
Μετράνε όλα σωστά!
Ξέρεις κάτι που μου διαφεύγει η απλά λες για να λες......?
Αυτο ξαναπεστο οταν αρχιζεις να βλεπεις τις εικονες μεσα...

Ξερεις,οπως καναμε τα Playboy και τα Ηχος Hifi πριν κατσουμε να τα διαβασουμε !
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.862
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top