Στήσιμο δικαναλου συστήματος

Μηνύματα
103
Reaction score
57
Κανονικά και ο καναπές πρέπει να φύγει και το ρακ να μικρύνει γιατί τα ηχεία πρέπει να απομακρυνθούν από τους τοίχους. Αν τα αφήσει κολλημένα στους τοίχους δεν θα 'εχει θέματα από τον καναπέ αλλά τα γνωστά θέματα των κολλημένων ηχείων στους τοίχους.
και το τζάκι πρέπει να φύγει :laugh::laugh::laugh: . πλάκα κάνω
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
και το τζάκι πρέπει να φύγει :laugh::laugh::laugh: . πλάκα κάνω
Το καλύτερο αναλογικό σύστημα θέρμανσης δεν πρέπει να λείπει από κανένα σπίτι. :)
Εγώ δυστυχώς απέναντι από το τζάκι έχω τοίχο οπότε προτίμησα την άλλη λύση και είμαι όπως είναι ο φίλος τώρα.
Αλλά επειδή αγαπάω και την μουσική και την φωτιά τα βολεψα και συνυπάρχουν αρμονικά;)
 

I

iason

Guest


Μήπως έχουμε απόψεις για αυτά τα δύο; Νομίζω λύνεται και το θέμα ύψους του μπρατσου του καναπέ που έθιξε ο Χρήστος. Πέρα απο αυτό όμως θα ήθελα τις απόψεις σας για τα ηχεία σαν ηχεία.

Επίσης με τι είδους ενισχυτή θα τα οδηγουσατε τα συγκεκριμένα;
Ta klipsh η τα μισείς η τα λατρεύεις.....Δεν υπάρχει κάτι ενδιάμεσο.
Καλό είναι να τα ακούσεις γιατί είναι ιδιαίτερο ηχείο ,πολλοί τα χρησιμοποιούν λόγω της υψηλής ευαισθησίας για οδήγηση με ολιγοβατους ενισχυτές αλλά το αποτέλεσμα δεν είναι το καλύτερο.
Θέλουν και αυτά γκάζια όπως όλα τα ηχεία.
Επίσης προτείνονται σε άτομα με προβλήματα ακοής γιατί μεσουψηλα Ξυριζουν :sneaky: :sneaky: :sneaky:
Ειδικά εάν υποοδηγουνται.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Αν γκρινιάζει για σπάσιμο και διεκδίκηση εξουσίας, άρχισε να γκρινιάζεις και εσύ για τα διαφορά διακοσμητικά, γλάστρες, φωτογραφίες, ο,τι βρεις. :lolsign:
πολυ καλο :drinks: :smile::party:
Θα νικήσουμε.
no pasaran :party:
Ότι είναι να κάνεις, κάντο γρήγορα όσο έχει άδεια κρεβάτια σε ΜΕΘ. Έχουμε φίλους γιατρούς, θα σε σώσουμε.
ευγε χερ ντοκτορ αυτη ειναι αλληλεγγυη μπραβο :drinks: :):sneaky:
 
Last edited:

P

PMC

Guest
Αυτό το θέμα εξελίσσεται πολύ γρήγορα και νομίζω πως όλοι βιάζονται.

Ο άμεσα ενδιαφερόμενος θα πρέπει να δείξει ΥΠΟΜΟΝΗ και να ξανα εκτιμήσει όσες πληροφορίες του έχουν δοθεί μέχρι τώρα και όσες πρόκειται να του δοθούν ακόμα .
Υπομονή και ψάξιμο και εντωμεταξύ προσπάθησε να αυξήσεις λίγο το μπατζετ. Σε καλό θα σου βγει.
 

Μηνύματα
34
Reaction score
70
Αυτό το θέμα εξελίσσεται πολύ γρήγορα και νομίζω πως όλοι βιάζονται.

Ο άμεσα ενδιαφερόμενος θα πρέπει να δείξει ΥΠΟΜΟΝΗ και να ξανα εκτιμήσει όσες πληροφορίες του έχουν δοθεί μέχρι τώρα και όσες πρόκειται να του δοθούν ακόμα .
Υπομονή και ψάξιμο και εντωμεταξύ προσπάθησε να αυξήσεις λίγο το μπατζετ. Σε καλό θα σου βγει.
Συμφωνώ σε όλα όσα έγραψες. Μου φαίνεται ότι το budget των 2000 ευρώ δεν το γλυτώνω...
 

Μηνύματα
172
Reaction score
240
Συμφωνώ σε όλα όσα έγραψες. Μου φαίνεται ότι το budget των 2000 ευρώ δεν το γλυτώνω...
πρέπει οπωσδήποτε να τα ακούσεις,να δεις ποια σου αρέσουν περισσότερο.να ακούσεις κ τα monitor audio κ τα klipsh,κ ότι προκύψει που να είναι στα πλαίσια που θες να κινηθείς.κ αν είναι δυνατόν ματσαρισμενα με έναν ενισχυτή στο συνολικό μπάτζετ σου.τα klipsh δεν έχουν πραγματική ευαισθησία αυτή που ανακοινώνουν αλλά να έχεις υπόψιν σου ότι όλοι οι κατασκευαστές σχεδόν δεν λένε την αλήθεια στην ευαισθησία.κλεβουν λιγάκι
Τι μουσική ακούς?ποιο πικάπ έχεις,με τι κεφαλή κ phono stage?
Τι μουσική ακούς?ποιο πικάπ έχεις,με τι κεφαλή κ phono stage?
 
Last edited:


Μηνύματα
34
Reaction score
70
πρέπει οπωσδήποτε να τα ακούσεις,να δεις ποια σου αρέσουν περισσότερο.να ακούσεις κ τα monitor audio κ τα klipsh,κ ότι προκύψει που να είναι στα πλαίσια που θες να κινηθείς.κ αν είναι δυνατόν ματσαρισμενα με έναν ενισχυτή στο συνολικό μπάτζετ σου.τα klipsh δεν έχουν πραγματική ευαισθησία αυτή που ανακοινώνουν αλλά να έχεις υπόψιν σου ότι όλοι οι κατασκευαστές σχεδόν δεν λένε την αλήθεια στην ευαισθησία.κλεβουν λιγάκι
Τι μουσική ακούς?ποιο πικάπ έχεις,με τι κεφαλή κ phono stage?
Τι μουσική ακούς?ποιο πικάπ έχεις,με τι κεφαλή κ phono stage?
Καλά το ότι κλέβουν σε όλα τα specs φαντάζει λογικό. Απλά έστω και με αυτό το σκεπτικό αν τα monitor audio δίνουν πχ 90 ευαισθησία και τα klipsch 97, και πάλι για κάποιον που ψάχνει ηχεία με όσο περισσότερη ευαισθησία γίνεται, τα klipsch φαντάζουν και πάλι η επιλογή. Η ακρόαση είναι πολύ σημαντική συμφωνώ.
Καλά το ότι κλέβουν σε όλα τα specs φαντάζει λογικό. Απλά έστω και με αυτό το σκεπτικό αν τα monitor audio δίνουν πχ 90 ευαισθησία και τα klipsch 97, και πάλι για κάποιον που ψάχνει ηχεία με όσο περισσότερη ευαισθησία γίνεται, τα klipsch φαντάζουν και πάλι η επιλογή. Η ακρόαση είναι πολύ σημαντική συμφωνώ.
Έχω το Rega planar 2 με την carbon οπως το πήρα. Επόμενη κεφαλή σκέφτομαι τη Nagaoka MP200. Phono έχω ένα NAD pp2e.
Καλά το ότι κλέβουν σε όλα τα specs φαντάζει λογικό. Απλά έστω και με αυτό το σκεπτικό αν τα monitor audio δίνουν πχ 90 ευαισθησία και τα klipsch 97, και πάλι για κάποιον που ψάχνει ηχεία με όσο περισσότερη ευαισθησία γίνεται, τα klipsch φαντάζουν και πάλι η επιλογή. Η ακρόαση είναι πολύ σημαντική συμφωνώ.

Έχω το Rega planar 2 με την carbon οπως το πήρα. Επόμενη κεφαλή σκέφτομαι τη Nagaoka MP200. Phono έχω ένα NAD pp2e.
Και ακούω κυρίως rock 70s και 80s
Χαχαχαχαχαχαχα, κλιψ ε;

Εντάξει, καλά να πάθεις. :)
Έχεις να προτείνεις κάτι άλλο δαπέδου ζευγάρι και όχι 10 ηχεία;
 

Μηνύματα
172
Reaction score
240
Πολύ ώραια,τα klipsh ροκαρουνε!
Σωστός ο συνειρμός με το κλέψιμο!
Η κεφαλή που σκέφτεσαι είναι μια χαρά,ίσως άκουγα κ την μικρή dynavector!
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Καλά το ότι κλέβουν σε όλα τα specs φαντάζει λογικό. Απλά έστω και με αυτό το σκεπτικό αν τα monitor audio δίνουν πχ 90 ευαισθησία και τα klipsch 97, και πάλι για κάποιον που ψάχνει ηχεία με όσο περισσότερη ευαισθησία γίνεται, τα klipsch φαντάζουν και πάλι η επιλογή. Η ακρόαση είναι πολύ σημαντική συμφωνώ.

Έχω το Rega planar 2 με την carbon οπως το πήρα. Επόμενη κεφαλή σκέφτομαι τη Nagaoka MP200. Phono έχω ένα NAD pp2e.

Και ακούω κυρίως rock 70s και 80s

Έχεις να προτείνεις κάτι άλλο δαπέδου ζευγάρι και όχι 10 ηχεία;
Φιλε μου,αν σε ενδιαφερει η ηχητικη ποιοτητα και οχι οι δηθεν υψηλες ευαισθησιες των Klipsch,θα σου προτεινα να παρεις Elac ηχεια-οσο και αν ειναι το μπατζετ σου!

Επισης απο ενισχυτικα,εκτος απο Rega που προταθηκε,κοιτα και σε Nait 5αρι και ακομα καλυτερα exposure 2010,ο οποιος εχει διθυραμβικες κριτικες και κοινο σε ολον τον κοσμο!

Κλεινοντας,θα σου προτεινα τα ηχεια να τα παρεις καινουρια και τα ενισχυτικα μεταχειρισμενα!

Φιλικα.:drinks:
 

Μηνύματα
34
Reaction score
70
Πολύ ώραια,τα klipsh ροκαρουνε!
Σωστός ο συνειρμός με το κλέψιμο!
Η κεφαλή που σκέφτεσαι είναι μια χαρά,ίσως άκουγα κ την μικρή dynavector!
Να πω την αλήθεια δεν την ξέρω για ποια dynavector μιλάς.
 


Μηνύματα
34
Reaction score
70
Φιλε μου,αν σε ενδιαφερει η ηχητικη ποιοτητα και οχι οι δηθεν υψηλες ευαισθησιες των Klipsch,θα σου προτεινα να παρεις Elac ηχεια-οσο και αν ειναι το μπατζετ σου!

Επισης απο ενισχυτικα,εκτος απο Rega που προταθηκε,κοιτα και σε Nait 5αρι και ακομα καλυτερα exposure 2010,ο οποιος εχει διθυραμβικες κριτικες και κοινο σε ολον τον κοσμο!

Κλεινοντας,θα σου προτεινα τα ηχεια να τα παρεις καινουρια και τα ενισχυτικα μεταχειρισμενα!

Φιλικα.:drinks:
Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις για ηχεία. Δε θεωρώ τα κλιπς πανάκεια. Όλα τα υπόλοιπα noted... Σε ευχαριστώ.
Dynavector dv 10x mk2
Noted. Σε ευχαριστώ πολύ
 


Μηνύματα
206
Reaction score
221
Το phono stage που έχεις είναι εισαγωγικό, δεν θα υποστηρίξει την dynavector που σου προτάθηκε. Για ηχεία ενισχυτή μεταχειρισμένα το σκέφτεσαι ή μόνο καινούργια ?
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Αν θέλεις ρίξε μια ματιά και εδώ να διαβάσεις απόψεις από κατόχους klipsch όπως είμαι και εγώ


έχουν ιδιαίτερο χαρακτήρα και νομίζω ότι για rock μουσική θα είναι ότι πρέπει.
 

TGD

Μηνύματα
6.987
Reaction score
7.079
Κάποιο από τα Roon-Ready ηλεκτρονικά της NAD παίζει; Τι λένε οι γιατροί;
 

Μηνύματα
301
Reaction score
117
Φιλικά...
Πιστεύω ότι ο βραχίωνας που φοράει τo rega P2 είναι ο rb 202 και δεν δέχεται άλλη κεφαλή γιατί δεν έχει ρύθμιση ο βραχίωνα είναι Plug&Play. .με την carbon...
Κάποιοι δοκίμασαν άλλη κεφαλή και εντόπισαν ότι υπήρχε πρόβλημα με την αναπαραγωγή των lp's.
Χρειάζεσαι άλλον βραχίωνα νομίζω για άλλη κεφαλή...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.580
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top