Ακουστές διαφορές σε καλώδια ρεύματος

ika

News
Μηνύματα
13.767
Reaction score
12.829
Αναπαριστά η συγκεκριμένη φωτογραφία την αρχιτεκτονική daisy chaining για δημιουργία array στο ίδιο κανάλι εξυπηρετούμενο από συστοιχία sub ως εξής :

XLR έξοδος προ -> XLR in για το αντίστοιχο κανάλι στο πρώτο sub ( απενεργοποιημένο το υψιπερατό φίλτρο πρώτου sub)
XLR out πρώτου sub -> XLR in δεύτερου sub (ενεργοποιημένο το υψιπερατό φίλτρο στο δεύτερο sub) -> XLR είσοδος σε ενεργό ηχείο ή μονομπλόκ τελικό.

Εννοείται ότι πρέπει να υποστηρίζεται από τους διαθέσιμους ακροδέκτες και την ευελιξία στη διαχείριση σήματος από τις εμπλεκόμενες μονάδες sub.
:drinks:
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.116
Reaction score
124.694
Αστοδγιαλο ρε, μου βγήκε η μπύρα απ το ρουθούνι....!
Εμένα μου βγήκε ο Αμίρ.

Καθένας με το ποτάκι του, τέτοια ώρα τέτοια λόγια..

Κι ο άλλος από την άλλη μου ψάχνει σαμπ για τα δορυφοράκια του, άντε μη ρίξω τα μαλτ στα γιούκα και γίνουν τζικας...
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.705
Γιατί ως γνωστό υπάρχει και ο Audiophile Covid-19 και χρειάζεται extra care.

FB_IMG_1593941108718.jpg


Τη βλάκας που δεν έχω πάει ακόμα Αμερική να πουλάω Audiophile μάσκες 🎭
 
Last edited:






Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Τι? δεν υπάρχουν καφέ αγελάδες? που βγάζουν καφέ γάλα ? Βιρνα εξηγήσου . Εννοείς ότι το σοκολατούχο γάλα που δίνουμε στα παιδιά μας δεν προέρχεται από καφέ αγελάδες , αλλά από κάτι άλλο? Μίλα καθαρά Βίρνα! .............. καφέ αγελάδες, ........... σοκολατούχο γάλα.................. μίλα Βίρνα............................ Μα το Θεό .......................... Βίρνα............................ !!
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.705
Γιατί ως γνωστό υπάρχει και ο Audiophile Covid-19 και χρειάζεται extra care.

View attachment 172004

Τη βλάκας που δεν έχω πάει ακόμα Αμερική να πουλάω Audiophile μάσκες 🎭
Οκ, οφείλω να αποκαταστήσω την τάξη. :biggrin:

Το μπουκαλάκι ήταν μέσα στο κουτί με το καινούργιο καλώδιο που αγόρασε αυτός που έβγαλε τη φωτογραφία.
Αν και δωρεάν, δεν παύει να είναι Audiophile Grade Sanitizer :gotcha:
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.116
Reaction score
124.694
Αν και δεν γνωρίζω την Γαλλικήν γελάω με τις απίστευτες γκριμάτσες που κάνουν τα Γαλλιά όταν μιλάνε.
Ασχέτως γαλλικών, οι πράξεις στον πίνακα δε χρειάζονται μετάφραση.

Αλλά κάποιοι λένε άσε δε πειράζει δε θέλω πράξεις στον πίνακα, δεν είμαι καλός στη φυσική, δε θέλω να γίνω επιστήμονας για να ακούσω μουσική, εγώ απλά θα το πάρω να το "ακούσω", και έτσι ξεκινάει η μ@λακία.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.527
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top